Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 15

Šulinio Sardinijoje Paslaptis

Žemėje yra daugybė senove dvelkiančių vietų, kurių paskirtį galima tik numanyti. Yra tam tikrų versijų, bet tai tik versijos.

Štai vienas pavyzdys - nepaprastas šulinys Sardinijoje...

Šiuolaikinė Sardinija Italijoje turi autonominės srities statusą. Turizmas šios Viduržemio jūros salos ekonomikoje vaidina labai svarbų vaidmenį. Sardinija turi nepaprastai turtingą istoriją, čia galima pamatyti daugelio kultūrų pėdsakų. Būtent tai ir traukia tūkstančius keliautojų. Bet, jei romėnų amfiteatrų ir gotikinių bažnyčių galima pamatyti ir kituose regionuose, tai paslaptingų senosios nuragų kultūros pėdsakų galima rasti tik Sardinijoje. Norime šiek tiek papasakoti apie paslaptinguosius nuragus ir šventuosius senosios epochos šulinius. Istorikai iki šiol ginčijasi, kokia buvo tų šulinių paskirtis (paslapingi statiniai su paranormal.lt).

paslaptingi statiniai, šuliniai, Sardinija, Italija, Paranormal.lt

Nuragų kultūra Sardinijos saloje paliko daugybę įdomių paminklų, kurie pastatyti II-I tūkstantmetyje pr. m. e. Tai yra taip vadinamos “gigantų kriptos”, laidojimo vietos, apvalūs bokštai ir lūšnos, pastatytos sauso mūrijimo būdu iš akmeninių blokų, kurie randami įvairiose salos vietose.

Tačiau patys paslaptingiausi objektai, kurie taip pat priklauso nuragų kultūrai, yra šventieji Sardinijos salos šuliniai.

Saloje priskaičiuojama maždaug tokių 70 šulinių. Manoma, kad šie statiniai ne tik aprūpindavo žmones vandeniu, bet ir turėjo kultinę ar astronominę paskirtį.

Vienas iš žinomiausių yra Santa Kristinos šulinys netoli Oristano. Jis labai skiriasi nuo kitų Sardinijos šulinių, todėl yra įdomus ne tik turistams. įvairių šalių istorikai bando paaiškinti šio statinio paskirtį ir vadina jį šuliniu-šventykla.

Apžiūrint Santa Kristinos šulinį, pirmiausia krinta į akis idealiai lygios sienos, itin tvarkingas mūras, nelabai panašus į daugelį nuragų periodo statinių. Be to, nusileidimas į šulinį turi gana platų įėjimą. To nepasakysi apie kitus panašius statinius. Pasirodo, šulinys leidžia stebėti dangaus kūnus, o pavasario ir rudens lygiadienio dienomis saulė atsispindi nuo šaltinio paviršiaus ir nušviečia šulinio vidų. Taip pat paaiškėjo, kad kas 18 metų ir 6 mėnesius mėnulio, esančio didžiausiame aukštyje, šviesa prasiskverbia per angą šulinio stoge.

Dėl to kai kurie Europos tyrinėtojai mano, kad Santa Kristinos šulinys yra ir senovinė observatorija. Be Santa Kristinos šulinio, reikėtų atskirai paminėti ir dar du šulinius. Tai Santa Vitorijos ir Predio Kanopoli šaltiniai. Jų sienos taip pat išklotos gerai apdirbtais ir glaudžiai vienas prie kito sumūrytais blokais. Tikėtina, kad šie trys šuliniai buvo pastatyti jau nuragų periodo pabaigoje, todėl medžiagų apdirbimo ir pačios statybos kokybė buvo daug geresnė, negu kitų šulinių.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.01.2020 laikas 21:20 Operos vaiduoklis: piktadarybė meilės vardan
Iš visų mistinių piktadarių Operos vaiduoklis yra pats romantiškiausias, nes visus savo nusikaltimus atliko dėl nuostabios Kristinos Dae meilės. Ir mirė jis, kad ir kaip tai keistai atrodo, irgi dėl meilės.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 20:52 Po juoda vėliava tikros ledi

Yra manoma, kad piratavimas – tai rūsčių vyrų privilegija. Yra išlikę daugybė pasakojimų, legendų apie bekraščius vandenynus skrodžiančius laivus, kuriuose plaikstėsi juoda piratų burė, ir apie nesuskaičiuojamus lobius, kuriuos piratai paslėpė negyvenamose salelėse. Pasirodo, kad piratų lai...

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:59 Šokiruojanti virėjo išpažintis: kur „viskas yra įskaičiuota“ arba eilinis melas

Vienas virėjas, kuris dirba „Viskas yra įskaičiuota“ viešbučių sistemoje, nusprendė atskleisti kelias pagrindinias viešbučių gudrybes.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:45 Kaip teisingai kepti mėsą ir žuvį. 11 auksinių patarimų
Kepkite mėsą ir žuvį tik rafinuotame aliejuje. Jo kiekis turi sudaryti apie 8% nuo produkto masės. Taipogi keptuvė turi būti su storu dugnu.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 13:08 Prie artimiausios Saulei žvaigždės atrasta nauja „superžemė“
2016 metais astronomai atrado galimai gyvybei tinkamą planetą, kurią pavadino Proksima b. Ji skrieja aplink Kentauro Proksimą (apie 4,2 šviesmečio nuo Žemės) – artimiausią mums žvaigždę neskaitant Saulės. Dabar mokslininkai užfiksavo dar vieną signalą, kuris, manoma, priklauso „superžemei“, skriejan...

Skaityti daugiau