Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslaptingi Statiniai » 2019 » Gruodžio » 15

Šulinio Sardinijoje Paslaptis

Žemėje yra daugybė senove dvelkiančių vietų, kurių paskirtį galima tik numanyti. Yra tam tikrų versijų, bet tai tik versijos.

Štai vienas pavyzdys - nepaprastas šulinys Sardinijoje...

Šiuolaikinė Sardinija Italijoje turi autonominės srities statusą. Turizmas šios Viduržemio jūros salos ekonomikoje vaidina labai svarbų vaidmenį. Sardinija turi nepaprastai turtingą istoriją, čia galima pamatyti daugelio kultūrų pėdsakų. Būtent tai ir traukia tūkstančius keliautojų. Bet, jei romėnų amfiteatrų ir gotikinių bažnyčių galima pamatyti ir kituose regionuose, tai paslaptingų senosios nuragų kultūros pėdsakų galima rasti tik Sardinijoje. Norime šiek tiek papasakoti apie paslaptinguosius nuragus ir šventuosius senosios epochos šulinius. Istorikai iki šiol ginčijasi, kokia buvo tų šulinių paskirtis (paslapingi statiniai su paranormal.lt).

paslaptingi statiniai, šuliniai, Sardinija, Italija, Paranormal.lt

Nuragų kultūra Sardinijos saloje paliko daugybę įdomių paminklų, kurie pastatyti II-I tūkstantmetyje pr. m. e. Tai yra taip vadinamos “gigantų kriptos”, laidojimo vietos, apvalūs bokštai ir lūšnos, pastatytos sauso mūrijimo būdu iš akmeninių blokų, kurie randami įvairiose salos vietose.

Tačiau patys paslaptingiausi objektai, kurie taip pat priklauso nuragų kultūrai, yra šventieji Sardinijos salos šuliniai.

Saloje priskaičiuojama maždaug tokių 70 šulinių. Manoma, kad šie statiniai ne tik aprūpindavo žmones vandeniu, bet ir turėjo kultinę ar astronominę paskirtį.

Vienas iš žinomiausių yra Santa Kristinos šulinys netoli Oristano. Jis labai skiriasi nuo kitų Sardinijos šulinių, todėl yra įdomus ne tik turistams. įvairių šalių istorikai bando paaiškinti šio statinio paskirtį ir vadina jį šuliniu-šventykla.

Apžiūrint Santa Kristinos šulinį, pirmiausia krinta į akis idealiai lygios sienos, itin tvarkingas mūras, nelabai panašus į daugelį nuragų periodo statinių. Be to, nusileidimas į šulinį turi gana platų įėjimą. To nepasakysi apie kitus panašius statinius. Pasirodo, šulinys leidžia stebėti dangaus kūnus, o pavasario ir rudens lygiadienio dienomis saulė atsispindi nuo šaltinio paviršiaus ir nušviečia šulinio vidų. Taip pat paaiškėjo, kad kas 18 metų ir 6 mėnesius mėnulio, esančio didžiausiame aukštyje, šviesa prasiskverbia per angą šulinio stoge.

Dėl to kai kurie Europos tyrinėtojai mano, kad Santa Kristinos šulinys yra ir senovinė observatorija. Be Santa Kristinos šulinio, reikėtų atskirai paminėti ir dar du šulinius. Tai Santa Vitorijos ir Predio Kanopoli šaltiniai. Jų sienos taip pat išklotos gerai apdirbtais ir glaudžiai vienas prie kito sumūrytais blokais. Tikėtina, kad šie trys šuliniai buvo pastatyti jau nuragų periodo pabaigoje, todėl medžiagų apdirbimo ir pačios statybos kokybė buvo daug geresnė, negu kitų šulinių.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau