Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Mokslo Afiša » 2019 » Sausio » 18

Kodėl viešųjų tualetų būdelių durys nesiekia žemės? Kodėl ten kartais veikia mėlynas apšvietimas?

Apsilankymas viešajame tualete nėra maloniausia dienos dalis, tačiau kartais tai yra neišvengiama. Nemalonu dėl daugelio priežasčių. Ten dažnai tiesiog trūksta privatumo. Kodėl būdelės yra tokios atviros? Negi taip sunku padaryti, kad durys siektų žemę? Ir kodėl ten kartais dar randame tą nemalonią mėlyną šviesą?

Mėlyna šviesa, beje, anksčiau buvo kur kas populiaresnė. Kadaise toks apšvietimas buvo įrengiamas kone kiekvienoje degalinėje, autobusų ir traukinių stotyse ir net prekybos centruose. Jo paskirtis - užkirsti kelią narkotikų vartojimui. Mėlyna šviesa maskuoja venas, todėl ką nors susileisti tokioje vietoje yra itin sudėtinga.

apšvietimas, mėlyna šviesa, tualetas, mokslas, būdelės, durys

Šiais laikais mėlynas apšvietimas viešuose tualetuose nebėra toks dažnas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, pagerėjo apsaugos darbas, o tvarkingų klientų priekaištai taip pat turi būti išklausyti. Antra, toks apšvietimas nėra visiškai veiksmingas. 2010 metais atliktas tyrimas parodė, kad tik pusė apklaustųjų narkomanų yra atbaidomi mėlynos šviesos. 2013 metais Kanadoje buvo atliktas ir kitas tyrimas, kurio metu buvo apklausta nemažai intraveninius narkotikus vartojančių žmonių. Ne vienas iš jų teigė, kad mėlyna šviesa tikrai trukdo, bet noras susileisti dozę dažnai yra toks didelis, kad jie vis tiek bando ir dėl mėlyno apšvietimo tik dar labiau susižaloja. Tuo tarpu mėlynos šviesos šalininkai teigia, kad tie narkomanai į tokias vietas negrįžta - kartą atėję ir radę mėlyną šviesą kitą kartą jie ieško kitos vietos.

Bet sugrįžkime prie viešųjų tualetų. Kodėl po durimis yra toks didelis tarpas? Juk tikrai ne tam, kad kiti pažiūrėtų, ar ten kas nors yra? Iš tiesų tokie tarpai kuriami tam, kad viešuosius tualetus būtų lengviau išvalyti - plaunant grindis šepetys palenda po būdelių durimis ir sienomis, todėl kampuose nesikaupia nešvarumai. Tačiau šie tarpai iš tiesų pasitarnauja ir pažiūrėjimui - jei net ir beldžiant niekas neatidaro užrakint durų tenka pažiūrėti, ar ten kas nors yra. Galbūt kas nors tiesiog sunegalavo ir jam būtina pagalba. Ir tuomet šie efektyviam valymui sukurti tarpai praverčia.

Dažnai galima pastebėti tarpus ir tarp skirtingų būtelių dalių. Itin prastai atrodo tos būdelės, aplink kurių duris lieka toks platus tarpas, kad pro jį galima prakišti pirštus. Tai - surinkimo brokas. Tokios budelės yra pagaminamos ir tuomet turi būti surenkamos vietoje. Skubant ar tiesiog dėl prasto planavimo skirtingos būdelių dalys gali būti sumontuotos per toli viena nuo kitos ir lieka akį rėžiantys tarpai. Kažkodėl internete sklando stereotipai, kad europiečiai tokiais tarpais labiausiai baisisi lankydami JAV, nors ir Senajame žemyne yra taip surinktų viešųjų tualetų būdelių.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
30.09.2022 laikas 20:58 Pusės kūno sportininkas Zionas Clarkas įkvepia kitus ir planuoja laimėti parolimpines žaidynes
Prieš porą metų Zionas Clarkas (Zion Clark), amerikietis, gimęs be pusės kūno ir užsiimantis laisvųjų imtynių sportu, nustebino pasaulį. Apie jį buvo sukurtas dokumentinis filmas, o vėliau jis buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip greičiausias r...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 20:32 Paprasti veiksmai, kad jūsų vyras būtų laimingas
Geroje santuokoje žmonės stengiasi padaryti vienas kitą laimingą. Tai ne visada pavyksta, o žmonės ne visada žino, kokius veiksmus verta atlikti, kad pasiektų šį tikslą. O kai kurie žmonės tiesiog mano, kad tai sudėtingi veiksmai, kuriems neverta ski...

Skaityti daugiau

30.09.2022 laikas 18:35 Pandemija buvo elito repeticija prieš ‘Didįjį persitvarkymą’
COVID-19 pandemija buvo Pasaulio ekonomikos forumo repeticija, skirta pasirengti "didžiajam persitvarkymui". Gyventojams įvaryti baimę - svarbiausia, kad jie laikytųsi reikalavimų.  Pasaulinis elitas, pandemijos metu pasiekęs masinį paklusnumą, pasit...

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:10 Receptai | Patiekalai Naminiai jautienos/kalakutienos kotletai

Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus! kalakutienos kotletai, kotletai, kotletų receptas, jautienos kotletai, naminiai kotletai, kotletų receptas

Skaityti daugiau

27.09.2022 laikas 08:05 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptos bulvės su tuno įdaru
Iškepusių bulvių viršų perpjauname kryželiu. Į praskėstą bulvę dedame tunų įdaro. Galime papuošti konservuotais kukurūzais, kapotomis petražolėmis arba pjaustytais svogūnų laiškais.

Skaityti daugiau