Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 18

Kodėl viešųjų tualetų būdelių durys nesiekia žemės? Kodėl ten kartais veikia mėlynas apšvietimas?

Apsilankymas viešajame tualete nėra maloniausia dienos dalis, tačiau kartais tai yra neišvengiama. Nemalonu dėl daugelio priežasčių. Ten dažnai tiesiog trūksta privatumo. Kodėl būdelės yra tokios atviros? Negi taip sunku padaryti, kad durys siektų žemę? Ir kodėl ten kartais dar randame tą nemalonią mėlyną šviesą?

Mėlyna šviesa, beje, anksčiau buvo kur kas populiaresnė. Kadaise toks apšvietimas buvo įrengiamas kone kiekvienoje degalinėje, autobusų ir traukinių stotyse ir net prekybos centruose. Jo paskirtis - užkirsti kelią narkotikų vartojimui. Mėlyna šviesa maskuoja venas, todėl ką nors susileisti tokioje vietoje yra itin sudėtinga.

apšvietimas, mėlyna šviesa, tualetas, mokslas, būdelės, durys

Šiais laikais mėlynas apšvietimas viešuose tualetuose nebėra toks dažnas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, pagerėjo apsaugos darbas, o tvarkingų klientų priekaištai taip pat turi būti išklausyti. Antra, toks apšvietimas nėra visiškai veiksmingas. 2010 metais atliktas tyrimas parodė, kad tik pusė apklaustųjų narkomanų yra atbaidomi mėlynos šviesos. 2013 metais Kanadoje buvo atliktas ir kitas tyrimas, kurio metu buvo apklausta nemažai intraveninius narkotikus vartojančių žmonių. Ne vienas iš jų teigė, kad mėlyna šviesa tikrai trukdo, bet noras susileisti dozę dažnai yra toks didelis, kad jie vis tiek bando ir dėl mėlyno apšvietimo tik dar labiau susižaloja. Tuo tarpu mėlynos šviesos šalininkai teigia, kad tie narkomanai į tokias vietas negrįžta - kartą atėję ir radę mėlyną šviesą kitą kartą jie ieško kitos vietos.

Bet sugrįžkime prie viešųjų tualetų. Kodėl po durimis yra toks didelis tarpas? Juk tikrai ne tam, kad kiti pažiūrėtų, ar ten kas nors yra? Iš tiesų tokie tarpai kuriami tam, kad viešuosius tualetus būtų lengviau išvalyti - plaunant grindis šepetys palenda po būdelių durimis ir sienomis, todėl kampuose nesikaupia nešvarumai. Tačiau šie tarpai iš tiesų pasitarnauja ir pažiūrėjimui - jei net ir beldžiant niekas neatidaro užrakint durų tenka pažiūrėti, ar ten kas nors yra. Galbūt kas nors tiesiog sunegalavo ir jam būtina pagalba. Ir tuomet šie efektyviam valymui sukurti tarpai praverčia.

Dažnai galima pastebėti tarpus ir tarp skirtingų būtelių dalių. Itin prastai atrodo tos būdelės, aplink kurių duris lieka toks platus tarpas, kad pro jį galima prakišti pirštus. Tai - surinkimo brokas. Tokios budelės yra pagaminamos ir tuomet turi būti surenkamos vietoje. Skubant ar tiesiog dėl prasto planavimo skirtingos būdelių dalys gali būti sumontuotos per toli viena nuo kitos ir lieka akį rėžiantys tarpai. Kažkodėl internete sklando stereotipai, kad europiečiai tokiais tarpais labiausiai baisisi lankydami JAV, nors ir Senajame žemyne yra taip surinktų viešųjų tualetų būdelių.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau