Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 19

Ulasų Šeima Gali Judėti Tik Keturpėsčiomis

Pasivaikščiojimai keturiomis gali pasirodyti įdomia pramoga, tačiau vienos turkų šeimos nariams tai vienintelis būdas judėti. Penki broliai ir seserys iš 19 Ulasų šeimos iš Chatajaus provincijos narių turi retą neįgalumą – jiems trūksta pusiausvyros ir stabilumo, kad galėtų vaikščioti vertikaliai. Dėl to jie gali judėti tik remdamiesi keturiomis galūnėmis.

2006 metais BBC sukūrė dokumentinį filmą apie Ulasų šeimos brolius ir seseris “Šeima, vaikštanti keturiomis”. Iš penkių žmonių tik dvi seserys ir vienas brolis vaikščiojo keturiomis nuo gimimo. Dar vienam broliui ir sesei kartais pavyksta paeiti tik ant kojų. “Tai nuostabus labai keisto žmogaus vystymosi sutrikimo pavyzdys”, - pasakė profesorius Nikolas Hamfris, du kartus aplankęs šeimą, kuriant minėtą filmą.

Žmonės, gamtos paslaptys, Anomalijos, Sveikata

Tanas tai aprašo taip:

“Genetinė sindromo prigimtis rodo, kad kalba eina apie atvirkščią žmogaus evoliucijos pakopą, kurią sukėlė greičiausiai genetinė mutacija, o ne apie grįžtamąjį procesą pereinant nuo kvadropedalizmo (vaikščiojimas keturiomis) prie bipedalizmo (vaikščiojimas dviejomis). Tokiu atveju sindromas atitinka trūkiosios pusiausvyros teoriją”.

Iš brolių ir seserų dažnai šaipomasi dėl jų ligos, šeima visaip bando juos apsaugoti. Seserys daugiausiai laiko praleidžia namuose megzdamos, vienas iš brolių yra veiklesnis - jis važinėja į gretimą kaimą ir turi bendrų veiklų su kitais žmonėmis.

Filme kalbama, kad jų neįprasta eisena - panaši į primatų judėjimą -tai “atvirkščia evoliucija”. Nemažai mokslininkų manė, kad ši šeima yra akivaizdus įrodymas, kad žmonės gali deevoliucionuoti. Tačiau tie žmonės judina galūnes kitaip, negu primatai.

Dabar mokslininkai mano, kad keista eisena gali būti šalutinis paveldimo susirgimo reiškinys. Šis susirgimas sukelia smegenėlių hipoplaziją, kuri sutrikdo pusiausvyros pojūtį. Broliams ir seserims tokia eisena galėjo išsivystyti, kad jie galėtų prisitaikyti prie reto susirgimo, žinomo kaip Iunerio Tano sindromas, kurį lydi stiprus protinis atsilikimas.

Žmonės, gamtos paslaptys, Anomalijos, Sveikata

Tačiau yra ir kitokių žinių. Turkų profesorius Uneris Tanas (Uner Tan) aprašė šį sindromą 2005 metais ir pavadino savo vardu. Buvo patikslinti genų lokusai, susiję su Unerio Tano sindromu: iš pradžių chromosomoje 17p, paskui 9p24. Būdingą fenotipą gali sukelti sutrikimai ir viename, ir kitame lokuse. Turkijoje iš viso nustatytos keturios didelės šeimynos, kurioms būdingos santuokos tarp giminaičių. Gali būti, kad jos ir sukėlė kai kuriems vaikams tokius nukrypimus.

Uneris Tanas pateikia sindromą kaip “atvirkštinės evoliucijos” (devo-lution) pavyzdį. Daugybę pranešimų su garsiomis antraštėmis (pavyzdžiui, “Evoliucija atgal”) ir sukurtą filmą gerokai sukritikavo antropologas Džonas Hoksas (John Hawks). Jis išvardijo svarbiausius faktus ir nurodė, kad žmonių su šiuo sindromu judėjimo maniera skiriasi nuo mūsų artimiausių giminaičių, šimpanzių ir gorilų, kurios remiasi pirštų kauliukais, o ne delnais. Hoksas taip pat rašė, kad Tanas pats buvo žurnalo “International Journal of Neuroscience” redaktorius. Šiame žurnale ir pasirodė daugybė publikacijų. Ir kažin, ar turint šį sindromą, pažeidžiamas kažkoks konkretus “evoliucinis mechanizmas”, rašė Hoksas; juk smegenėlių ataksija - didelis sutrikimas, susijęs su vienu ar dviem genais, o dvikojystė ir gebėjimas kalbėti -kompleksiniai požymiai, priklausantys nuo daugelio genetinių faktorių. Dokumentinį filmą Hoksas pavadino “ciniška PR blykste”.

Straipsnis, prie kurio prisidėjo ir Tanas, šį kartą pasirodė ne žurnale “Internationa] Journal of Neuroscience”, o prestižiniame “PNAS”, įvardija “kaltąjį” geną vienoje iš sričių, 9p24. Tai genas VLDLR, koduojantis labai žemo tankumo lipoproteinų receptorius. Kartu su ApoER2 jis įeina į signalinę baltymo rilino kaskadą; šis baltymas reguliuoja neuronų migraciją ir smegenų žievės sluoksnių struktūrą. Tyrėjų grupė aptiko nonsence mutaciją R257X “A” grandinėje ir vieno nukleotido deleciją c2339delT “B” grandinėje. Esant abiem sutrikimams, baltymas VLDLR negali susijungti su rilinu.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 201
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.03.2021 laikas 21:50 Blogiausios prognozės pildosi – ištirpo rekordinis kiekis ledo
Visame pasaulyje keičiantis klimatui, ledo tirpimo greitis spartėja tiek sausumoje ir vandenyje, tiek ir šiauriniame ir pietiniame pusrutulyje.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 18:29 Kavos pupelė. Liaudiška Patirtis Nuo vidurių užkietėjimo, hipertonijos, astmos

Kava šiandien - tai ne tik tonizuojantis gėrimas, bet ir bendravimo priemonė. Kitaip tariant, du malonumai viename puodelyje. Mokslininkai iki šiol ginčijasi apie naudingas ir kenksmingas jos savybes. Peržvelkime tyrimų rezultatus ir įsiklausykime į kai kuriuos liaudies patirties receptus.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 20:37 It begins: Employer – ‘If you’re not vaccinated, you’re not working here.’ Welcome to the future of America?
Many citizens in the United States are facing the possibility of mandatory COVID-19 vaccinations, implemented by employers, cities, states, or even through federally-related regulations.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:50 Orkaitėje kepti vištienos kumpeliai marinuoti su šviežiu imbieru ir kuskuso

Šiaip savo virtuvėje aš gana retai naudoju šviežią imbierą, bet galiu pasakyti, kad vištiena jis idealiai tinka. Bekepant orkaitėje, visuose namuose aromatas buvo tiesiog fantastiškas. O ir jokio marinavimo valandų valandas, kas yra didžiulis pliusas.

...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:09 Spageti makaronai su tunu, citrina ir džiūvėsėliais
Atradusi šį makaronų su tunu receptą viename angliškame portale, aš labai skeptiškai žiūrėjau į jį, dėl naudojamų džiūvėsėlių. Atrodė, kad jie čia visiškai nederės ir mūsų šeimai nepatiks. Bet kaip aš klydau.

Skaityti daugiau