Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Žmonės » 2021 » Vasario » 19

Ulasų Šeima Gali Judėti Tik Keturpėsčiomis

Pasivaikščiojimai keturiomis gali pasirodyti įdomia pramoga, tačiau vienos turkų šeimos nariams tai vienintelis būdas judėti. Penki broliai ir seserys iš 19 Ulasų šeimos iš Chatajaus provincijos narių turi retą neįgalumą – jiems trūksta pusiausvyros ir stabilumo, kad galėtų vaikščioti vertikaliai. Dėl to jie gali judėti tik remdamiesi keturiomis galūnėmis.

2006 metais BBC sukūrė dokumentinį filmą apie Ulasų šeimos brolius ir seseris “Šeima, vaikštanti keturiomis”. Iš penkių žmonių tik dvi seserys ir vienas brolis vaikščiojo keturiomis nuo gimimo. Dar vienam broliui ir sesei kartais pavyksta paeiti tik ant kojų. “Tai nuostabus labai keisto žmogaus vystymosi sutrikimo pavyzdys”, - pasakė profesorius Nikolas Hamfris, du kartus aplankęs šeimą, kuriant minėtą filmą.

Žmonės, gamtos paslaptys, Anomalijos, Sveikata

Tanas tai aprašo taip:

“Genetinė sindromo prigimtis rodo, kad kalba eina apie atvirkščią žmogaus evoliucijos pakopą, kurią sukėlė greičiausiai genetinė mutacija, o ne apie grįžtamąjį procesą pereinant nuo kvadropedalizmo (vaikščiojimas keturiomis) prie bipedalizmo (vaikščiojimas dviejomis). Tokiu atveju sindromas atitinka trūkiosios pusiausvyros teoriją”.

Iš brolių ir seserų dažnai šaipomasi dėl jų ligos, šeima visaip bando juos apsaugoti. Seserys daugiausiai laiko praleidžia namuose megzdamos, vienas iš brolių yra veiklesnis - jis važinėja į gretimą kaimą ir turi bendrų veiklų su kitais žmonėmis.

Filme kalbama, kad jų neįprasta eisena - panaši į primatų judėjimą -tai “atvirkščia evoliucija”. Nemažai mokslininkų manė, kad ši šeima yra akivaizdus įrodymas, kad žmonės gali deevoliucionuoti. Tačiau tie žmonės judina galūnes kitaip, negu primatai.

Dabar mokslininkai mano, kad keista eisena gali būti šalutinis paveldimo susirgimo reiškinys. Šis susirgimas sukelia smegenėlių hipoplaziją, kuri sutrikdo pusiausvyros pojūtį. Broliams ir seserims tokia eisena galėjo išsivystyti, kad jie galėtų prisitaikyti prie reto susirgimo, žinomo kaip Iunerio Tano sindromas, kurį lydi stiprus protinis atsilikimas.

Žmonės, gamtos paslaptys, Anomalijos, Sveikata

Tačiau yra ir kitokių žinių. Turkų profesorius Uneris Tanas (Uner Tan) aprašė šį sindromą 2005 metais ir pavadino savo vardu. Buvo patikslinti genų lokusai, susiję su Unerio Tano sindromu: iš pradžių chromosomoje 17p, paskui 9p24. Būdingą fenotipą gali sukelti sutrikimai ir viename, ir kitame lokuse. Turkijoje iš viso nustatytos keturios didelės šeimynos, kurioms būdingos santuokos tarp giminaičių. Gali būti, kad jos ir sukėlė kai kuriems vaikams tokius nukrypimus.

Uneris Tanas pateikia sindromą kaip “atvirkštinės evoliucijos” (devo-lution) pavyzdį. Daugybę pranešimų su garsiomis antraštėmis (pavyzdžiui, “Evoliucija atgal”) ir sukurtą filmą gerokai sukritikavo antropologas Džonas Hoksas (John Hawks). Jis išvardijo svarbiausius faktus ir nurodė, kad žmonių su šiuo sindromu judėjimo maniera skiriasi nuo mūsų artimiausių giminaičių, šimpanzių ir gorilų, kurios remiasi pirštų kauliukais, o ne delnais. Hoksas taip pat rašė, kad Tanas pats buvo žurnalo “International Journal of Neuroscience” redaktorius. Šiame žurnale ir pasirodė daugybė publikacijų. Ir kažin, ar turint šį sindromą, pažeidžiamas kažkoks konkretus “evoliucinis mechanizmas”, rašė Hoksas; juk smegenėlių ataksija - didelis sutrikimas, susijęs su vienu ar dviem genais, o dvikojystė ir gebėjimas kalbėti -kompleksiniai požymiai, priklausantys nuo daugelio genetinių faktorių. Dokumentinį filmą Hoksas pavadino “ciniška PR blykste”.

Straipsnis, prie kurio prisidėjo ir Tanas, šį kartą pasirodė ne žurnale “Internationa] Journal of Neuroscience”, o prestižiniame “PNAS”, įvardija “kaltąjį” geną vienoje iš sričių, 9p24. Tai genas VLDLR, koduojantis labai žemo tankumo lipoproteinų receptorius. Kartu su ApoER2 jis įeina į signalinę baltymo rilino kaskadą; šis baltymas reguliuoja neuronų migraciją ir smegenų žievės sluoksnių struktūrą. Tyrėjų grupė aptiko nonsence mutaciją R257X “A” grandinėje ir vieno nukleotido deleciją c2339delT “B” grandinėje. Esant abiem sutrikimams, baltymas VLDLR negali susijungti su rilinu.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-09-10 laikas 09:29 Receptai Vaistažolių mišiniai nervams nuraminti

Nervinės ligos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nervams nuraminti, nervinės ligos, receptai nervams nuraminti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

2020-05-29 laikas 17:23 Receptai Šokoladinis pyragas su morengu

Šokoladinis pagrindas sodraus skonio ir minkštas, morengas trapus. Manau, tai puiki kombinacija. Gaminčiau dar kartą.

Skaityti daugiau

2018-09-07 laikas 08:54 Receptai Liaudiški patarimai Niežų gydymui

Niežai liaudies medicinoje, Niežai, liaudiškomis priemonėmis, patarimai nuo niežų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau