Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2019 » Sausio » 31

Užkeikto Egipto faraono Tutanchamono kapas atvertas

Restauratoriai nesenai baigė dešimtmetį trukusį Egipto faraono Tutanchamono kapo atkūrimą.

Šio projekto ėmėsi Los Andžele (JAV) įsikūręs „Getty Conservation“ (GCI) institutas ir Egipto senienų ministerija. Visą procesą apėmė 3000 metų senumo kapo sienų piešinių atkūrimas, naujos pertvaros bei ventiliacijos sistema, kuri turėtų padėti sumažinti žalą kapui ateityje.

„Restauracija ir kapo išsaugojimas yra labai svarbu ateičiai. Visas šis paveldas ir civilizacija turi gyvuoti amžinai“, – teigė egiptologas ir buvęs Egipto senienų ministerijos ministras Zahis Hawassas.

Tutanchamonas, faraonas, kapas, egiptas

Tutanchamonas gimė apie 1341 m. pr.m.e., Naujojoje Egipto karalystėje. Kartais jis dar yra vadinamas berniuku-karaliumi, nes į sostą atsisėdo būdamas 9 metų ir staiga mirė vėlyvojoje paauglystėje.

Jo kapas išpopuliarėjo 1922 m., kai britų egiptologas Howardas Carteris jį atrado puikiai išsilaikiusį. Daugelis kitų kapų Egipto karalių slėnyje jau buvo išvogti, tuo tarpu Tutanchamono liko nepaliestas – nes purvas ir uolos blokavo įėjimą.

Kol iš kapo išnešė visus artefaktus, H.Carterio komanda užtruko 10 metų. Po tyrimo, kapas tapo turistų traukos objektu.

Žinoma, lankytojai prineša dulkių, drėgmės ir keičia anglies dioksido koncentraciją patalpoje, kas gali būti labai pavojinga ir taip trapiai laidojimo kamerai. Beje, restauratoriai turėjo ištirti ir rudas dėmes, esančias ant kapo sienų – buvo baiminamasi, kad tai gausiai plintantys grybai, tačiau paaiškėjo, jog tai – senai mirę mikrobai. Tačiau be problemų apsieita nebuvo: mikrobai jau buvo įaugę į dažų sluoksnį, todėl juos šalinant buvo apgadinti ir sienų piešiniai.

Dabar kapas lankytojams vėl prieinamas. Jame vis dar išlikę kai kurie originalūs artefaktai – ir, žinoma, Tutanchamono mumija.

„Visi šie objektai turi būti apsaugoti, nes kasinėjimų metu ši vietovė buvo sugadinta“, – sakė egiptologas Kentas Weeksas. „Objektai, kuriuos ten radome, žmonijai yra naudingi tik tuo, kad mes galėjome užfiksuoti, jog juos čia radome“, – sakė jis.

Faraono prakeikimas

Kapas išgarsėjo legenda, esą jis yra prakeiktas. Šį populiarų mitą įžiebė kelios mirtys kapą tyrinėjusio H.Carterio komandoje – o taip pat kelių kitų žmonių, įžengusių į neseniai atrastą kapą. Tiesa, nė viena mirtis nebuvo susijusi su kapu tiesiogiai: lordas Carnarvonui įgėlė uodas, o vėliau jis įsipjovė skusdamasis, kas galiausiai baigėsi kraujo užkrėtimu. Taip pat po kapo aplankymo nuo karštinės mirė žymus tų laikų finansininkas George’as Jay Gouldas I, kape apsilankiusį princą Prince Ali Kamel Fahmy Bey vėliau nušovė jo žmona, dėl nešvarios stomatologinės operacijos kraujo užkrėtimą gavo ir mirė lordo Carnarvono pusbrolis, Britanijos parlamento narys Aubrey Herbertas ir kiti. Iš viso „Faraono Tutachamono prakeiksmui“ priskiriama 11 mirčių, kurios nutiko per 10 metų nuo kapo atvėrimo.

Vienintelė iš tiesų neišaiškinta su kapu susijusi mirtis yra sero Archibaldo Douglas-Reido – jis rentegnu tyrė faraono mumiją ir mirė nuo neaiškios ligos.

Parengta pagal „Live Science“.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau