- 15.03.2019
- 0.0 Reitingas
- 2017 Peržiūros
- Komentarai
Vienas netoliese, Latvijoje, atliktas tyrimas liudija, kad 82 procentams šios šalies gyventojų trūksta vitamino D. Panaši situacija yra ir Estijoje, Lietuvoje.
Nepakankama šio vitamino koncentracija veikia ne tik kaulų būklę, bet ir skatina autoimunines bei onkologines ligas, daro neigiamą įtaką psichoemocinei būsenai ir imuninės sistemos veiklai.
„Mūsų sąlygomis su saule ar maistu negauname pakankamai vitamino D, todėl jo reikia gauti papildomai ištisus metus, o ypač tai svarbu gripo ir kitų virusinių ligų profilaktikai", - pabrėžė viena iš tyrimo autorių, endokrinologė Maija Mukanė.
Anksčiau buvo laikoma, kad vitamino D reikia tik stipriems kaulams, bet dabar tyrėjai aptiko ir kitas jo funkcijas, pvz., šis vitaminas dalyvauja užtikrinant imuninės sistemos veiklą. Per Didžiojoje Britanijoje
2017 metais atliktą tyrimą įrodyta, kad asmenys, kurių organizme yra pakankama vitamino D koncentracija, rečiau serga ūminėmis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, taip pat gripu, o vitamino D gavimas pakankamai didelėmis dozėmis sumažina susirgimo riziką net iki 50 proc.
Vitamino D trūkumas taip pat pablogina ir psichoemocinę būklę, sukelia jėgų sumažėjimą, nuovargį, miego sutrikimus ir apatiją.
Asmenys, kurių organizme yra pakankama vitamino D koncentracija, mažiau serga ūminėmis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis, taip pat gripu. Vitamino P gavimas pakankamai didelėmis dozėmis sumažina susirgimo riziką net iki 50 proc.
Tyrėja pabrėžia, kad iš pradžių reikėtų pasidaryti kraujo tyrimus ir įvertinti bendrą vitamino D koncentraciją kraujyje, kuri turėtų būti 45-55 ng/ml. Jei vitamino koncentracija kraujyje nežinoma, reikia vartoti profilaktinę dozę 2000 TV (tarptautinių vienetų), iki tol, kol bus padaryti kraujo tyrimai. Pakartotinius kraujo tyrimus reikėtų darytis po 4 mėnesių, kad būtų matyti, ar dozė pakankama. Paprastai, jei vitamino D koncentracija būna mažesnė už normą, papildomai reikia gauti 70-80 TV vienam kg kūno svorio.
„Saulė mūsų geografinėje platumoje neturi didelio vaidmens, sintetinant vitaminą D, nes esame per toli nuo ekvatoriaus. Juo tiesesniu kampu Saulės spinduliai pasiekia Žemę, tuo efektyvesnis būna vitamino D formavimasis odoje. Bet ir tuomet vitaminas D dėl Saulės įtakos bus sintetinamas tik tada, jei nenaudosime apsauginio kremo, o tai kelia grėsmę odos būklei. Jei naudosime apsauginių kremų, vitamino D sintezė odoje sumažės 80-90 proc. Savo ruožtu maiste šio vitamino yra labai mažai, taip pat skrandžio ir žarnyno pajėgumas absorbuoti vitaminą D yra ribotas. Net jei valgysime kilogramais lašišos, šio vitamino pakankamos koncentracijos neišlaikysime", - sako M. Mukanė.
Vitamino D turi vartoti visi, ypač paaugliai ir jauni žmonės iki 30-ies metų amžiaus, nes tai amžius, kada kalcis turėtų maksimaliai absorbuotis kraujyje. Be vitamino D kalcio absorbcija būna silpna.
Tyrimai liudija, kad šiaurinėse valstybėse 85-90 proc. gyventojų turi mažą vitamino D koncentraciją.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau