Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Kovo » 15

Vokietijoje medicinines kanapes viršijo visus lūkesčius

Vokietijos federacinėje respublikoje vaistinėje, pateikus gydytojo receptą, jau metus galima įsigyti kanapių. Importuotojams tai duoda gerą pelną. Užsienio kanapių augintojai mato didelį Vokietijos rinkos potencialą.

moksliniai tyrimai, cannabis, kanapės, vokietija

„Kukliausiais skaičiavimais, šiais metais parduosime po 150 kg (kanapių – red.) per mėnesį, bet tikriausiai šis skaičius bus didesnis", – sako Pierre Debs. 52 metų išeivis iš JAV vadovauja firmai Spektrum Cannabis, įsikūrusiai -St. Leon-Rot miestelyje, netoli Heidelbergo. Per paskutinį 2017 metų ketvirtį, pardavinėdama medicinines kanapes, firma uždirbo beveik milijoną eurų.

Pierre'o Debso firma Vokietijos rinkoje dirba jau seniai. Spektrum Cannabis tapo viena iš pirmųjų vokiškų kompanijų, užsiimančių kanapių žiedų importu ir tiekimu vaistinėms. Iš pradžių prekė būdavo perkama Nyderlanduose, vėliau – Kanadoje.

2017 metų kovą, kai Vokietijoje leista naudoti kanapes kaip vaistinę medžiagą, kompanijai atsivėrė plačios galimybės. Anksčiau tai buvo įmanoma tik išskirtiniais atvejais: teisę gauti kanapes vaistinėse VFR turėjo tik maždaug tūkstantis žmonių. Visus šiuos vaistus apmokėdavo patys ligoniai. Dabar gi, įsigaliojus naujajam įstatymui, medikai gali kanabinoidų turintiems preparatams receptus išrašinėti laisvai. Tam tikrus reikalavimus atitinkančias išlaidas vaistams apmoka med. draudimas.

„Nekantraudami laukėme rinkos atsivėrimo“, – prisimena Pierre'as Debsas. Nuo tada jo firmos paslaugų paklausa nuolat auga. „Mūsų užsakymų turinys beveik visada išparduodamas dar iki jo atgabenimo iš Kanados“, – pasakoja verslininkas.

Daugiamilijoninis verslas

Po metų nuo kanapių legalizavimo VFR, jų platinimu šalies teritorijoje užsiima vis daugiau įmonių. Viena iš tokių – kompanija Cannamedical iš Kelno. Firma neseniai persikraustė į naują biurą 16-ame aukščiausio biurų pastato Kelne aukšte. Pro kol kas tuščios konferencijų salės langą atsiveria viso miesto panorama.

„Rinka vystosi itin sparčiai ir džiaugiamės, galėdami joje dalyvauti“, – pasakoja kompanijos pardavimų direktorius Niklas Kuparanis. Tiesa, apie pelno dydį jis nėra linkęs atvirauti. Tuo tarpu Cannamedical jau gavo kelis pasiūlymus iš pasirengusių įsigyti kompaniją investuotojų. „Tačiau mes sąmoningai nusprendėme to nedaryti ir norime išlaikyti nepriklausomybę", – paaiškino Kuparanis.

moksliniai tyrimai, cannabis, kanapės, vokietija

Tuo tarpu Spektrum Cannabis pasielgė kitaip: 2016 metais naujuoju firmos savininku tapo Kanados koncernas Cannopy Growth. Ir tai ne vienintelis panašus sandėris. Pavyzdžiui, 2017 metų viduryje Kanados marihuanos gamintoja Aurora už 16 mln. eurų įsigijo startuolį Pedanios iš Berlyno. Abi Kanados kompanijos laikomos stambiausiais savo srities žaidėjais.

Srities lyderiai – Kanada ir JAV

Vokietija – viena iš pirmųjų Europos šalių ir didžiausia šalis pasaulyje, legalizavusi medicinines kanapes federaliniu lygmeniu, pažymi Pierre Debs. Situaciją VFR atidžiai seka gamintojai visame pasaulyje.

JAV ir Kanadoje marihuanos pardavinėjimas jau seniai tapo pelningu verslu. Pavyzdžiui, 2017 metais valstijos, kuriose kanapių galima įsigyti su receptu vaistinėse, tokiu būdu gavo beveik 8 mlrd. eurų. Stambiausiu pasaulyje legaliu marihuanos gamintoju tebelieka Kanada. Kanapių auginimo, rinkimo, apdirbimo, pakavimo ir platinimo verslas ten klesti.

Kanapių auginimo VFR klausimas

Vokietijoje dar neseniai kanapes auginti buvo draudžiama, todėl jas tenka importuoti. Nuo 2019 metų vaistinius preparatus planuojama gaminti ir iš Vokietijoje išaugintų kanapių. Tačiau Vokietijos kanapių kontrolės agentūra augintojus vietinei rinkai vertina labai griežtai ir atrenka tik konkurso būdu. Dėl keliamų itin griežtų reikalavimų, kelios kompanijos agentūrą netgi padavė į teismą: ieškinius dabar nagrinėja Aukščiausias Diuseldorfo žemės teismas.

„Pirmą derlių gauti jau 2019 metais jau mažai tikėtina. Tai gali būti nukelta neapibrėžtai ilgam laikui, tad ir toliau priklausysime nuo importo“, – pažymi „Vokietijos susivienijimo už kanapių legalizavimą“ vadovas Georgas Wurthas. Ir pagrindinė problema ta, kad „paklausa auga taip sparčiai, kad importuotojai negali jos patenkinti“, – paaiškino Wurthas.

13 000 norinčių legaliai įsigyti kanapių

Iš tiesų: medicininių kanapių paklausa Vokietijoje viršijo visus lūkesčius. Per pirmuosius dešimt mėnesių po jos legalizavimo, į tris stambiausias šalies būtinojo medicininio draudimo kasas pateikta daugiau nei 13 tūkstančių nurodymų apmokėti tokias išlaidas. Tai kelis kartus daugiau, nei prognozavo ekspertai: kurdami įstatymo projektą, autoriai skaičiavo, kad per metus kanapių pagal receptą norės įsigyti ne daugiau nei 700 pacientų.

moksliniai tyrimai, cannabis, kanapės, vokietija

© playserver.net

Nenuostabu, kad šios srities atstovai abejoja, kad potencialiems VFR kanapių augintojams išduotų licencijų pakaks patenkinti šalies paklausą. „Vartojimas jau dabar gerokai viršija šį skaičių“, – pabrėžia Pierre'as Debsas. „Akivaizdu, kad artimiausius keturis penkis metus daugiausia kanapių žaliavos bus importuojama“, – prognozuoja verslininkas. Nuo neabejoja ir Cannamedical firma. O ir Kanados bei JAV patirtis byloja, kad medicininis kanapių naudojimas turi milžinišką potencialą, pabrėžia kompanijos atstovas Niklas Kuparanis.

Tuo tarpu Vokietijoje pastaruoju metu vis dažniau skamba reikalavimai prekybą kanapėmis visiškai legalizuoti. Sausio pradžioje tokį pasiūlymą pateikė Vokietijos kriminalinės policijos darbuotojų sąjunga (BDK): policininkų manymu, dabar egzistuojantys apribojimai sudaro sąlygas juodajai rinkai. Vietiniai kanapių importuotojai kol kas kalba tik apie tiekimą vaistinėms. Visiškas rinkos atvėrimas taptų jiems labai didele dovana: tokiu atveju Vokietijos kompanijos žingsniu lenktų visas kitas.

Žvilgsnis į visuomenę

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0 Spam
1 videeen • 12:15, 01.05.2020
Na reikia paminėti, kad ir lietuva jau yra legalizavus medicinines kanapes, tik neaišku kada bus prieinama paprastam vartotojui :) Tačiau yra tam tikrų šalutinių poveikių su kuriais žmonės susiduria. Keletas iš jų yra padažnėjęs širdies ritmas ir žemas kraujo spaudimas. Nuorodą palikau apačioje pasiskaitinėti daugiau. https://cbdnauda.lt/medicinines-kanapes-poveikis-naudojimas manau bus naudinga
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.11.2019 laikas 22:16 Receptai Tortas „Minute“ iš varškės visoms progoms

Iš varškės galime pagaminti nuostabų pyragą. Ir svarbiausia, greitai ir lengvai. Pyragas gaunasi, gražus, švelnus ir nepaprastai skanus. Jums turėtų patikti, o patikus jį pradėsite gaminti visoms gyvenimo progoms.

...

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:02 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo gastrito

Gastritas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo gastrito, gastritas, gastrito gydymas, gastrito receptai, vaistažolės gastritui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažo...

Skaityti daugiau

29.10.2019 laikas 15:16 Receptai Greiti blynai skaniems pusryčiams

Pristatome jums greitų ir skanių pusryčių receptą. Blynai gaunasi labai apetitiški, o patinka ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Pusryčiai paprastai paruošiami, bet labai sotūs.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau