Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2021 » Kovo » 29

Žmonės-magnetai - kaip jų oda pritraukia metalinius ir nemetalinius daiktus?

Jei kažkada vaikystėje ilgiau nėjote miegoti, tikriausiai per televiziją matėte ne vieną keistų savybių turintį žmogų. Per įvairias laidas vieni demonstravo ypatingai tamprią odą, kiti - iš akiduobių iššokančius akių obuolius. Buvo ir tokių, kurie rodė, kokia magnetinė yra jų oda. Bet kaip tai įmanoma? Kaip žmogaus kūnas gali tapti magnetu?

Na, atsakymas yra labai paprastas - negali. Žinoma, yra žmonių, kurie tiki viskuo, kas yra bent šiek tiek keista ir turi antgamtišką pojūtį (juk virgulės iš tikrųjų veikia, tiesa?), bet mokslininkai tyrė ne vieną tokį magnetinį žmogų ir nieko neįprasto neužfiksavo.

Magnetizmas nėra toks sudėtingas fenomenas, kad jo negalėtume tyrinėti. Paprastų paprasčiausias kompasas greitai atskleidžia, kad šie žmonės jokiu magnetizmu nepasižymi. Profesionalus skeptikas Benjaminas Radfordas būtent taip ir patikrino žmonių magnetizmą - jei jie negali pajudinti kompaso rodyklės, jokiu magnetizmu jie nepasižymi.

Bet net ir kompaso nereikia, kad netikėtumėte nesąmonėmis. Žmonės-magnetai prie savęs taip pat sėkmingai klijuoja ir stiklinius ar keraminius daiktus. Tai kas vyksta?

Na, labai priklauso nuo žmogaus ir to, kokiomis virgulėmis (atsiprašome, burtų lazdelėmis) jis mosikuoja. Kai kurie žmonės yra tiesiog apgavikai. Žmogaus oda yra lygi ir, jei nėra labai sausa, lipni. Jei jūsų krūtinė nėra plaukuota, prie viršutinės jos dalies tikriausiai galėtumėte prilipdyti kokią monetą.

Žmonės stebuklai, Mokslas, Žmogus, Oda

©Henry Assen (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Kuo daugiau natūralių odos aliejų ir kuo mažiau plaukų - tuo geriau. Tada dar šiek tiek palinkite atgal ir voilà - jūs esate žmogus magnetas. Jei esate profesionalus apgavimas, nutaisykite susikaupusio žmogaus veido išraišką ar pavadinkite, kad galite savo magnetizmą išjungti - baigę pasirodymą palinkite į priekį ir lengvu judesiu nusipurtykite daiktus.

Kita vertus, negalima sakyti, kad šie žmonės yra tik apgavikai. Kai kurių žmonių oda iš tikrųjų yra lipnesnė nei kitų. Tai nėra susiję su magnetizmu - tiesiog kitokiomis odos charakteristikomis. Deja, kartais tai yra negydomų ligų (pavyzdžiui, diabeto) simptomas. Dėl šios priežasties žmonių „magnetizmas“ dažnai dingsta jų odą padengus šiek tiek talko.

Malaizijos Technologijų universitetas ištyrė vieną tokį magnetinį žmogų Liew Thow Lin. Tyrimas-laiko švaistymas iš tikrųjų atskleidė šį tą įdomaus - Lin oda pasižymėjo ypatinga įgimta tekstūra, kuri padidino jos trintį ir sukūrė savotišką siurbtuko efektą, kurį Lin išmoko panaudoti. Bet, aišku, jokio magnetizmo čia nebuvo.

Nes niekada ir nėra. Mokslui nėra žinomas žmogus, kuris galėtų pritraukti metalus. Liew Thow Lin tikriausiai buvo arčiausiai tikro žmogaus-magneto, bet ir jo gebėjimai pasirodė esantys arčiau mito.

Šaltinis: technologijos.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.04.2021 laikas 19:43 Jei vargina plaukų ir galvos odos ligos, rekomenduoju
Nuo pleiskanų ir riebios galvos odos įtrinti mišinį iš 10 dalių spiritinės medetkų trauktinės ir 1 dalies ricinos aliejaus. Nuo sausos galvos odos medetkų trauktinės ir ricinos aliejaus imti vienodomis dalimis.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:25 Lauro lapų paslaptis ir panaudojimo būdai
Lauriuko laukia vienas kelias: į sriubą arba į antrą patiekalą; taip galvoja daugelis iš mūsų. Tačiau taip manome dėl nežinojimo. Lauro lapai turi daug magiškų ir gydomųjų savybių, žinomų nuo seniausių laikų.

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 19:09 Drebulės žievė nuo vyriškų negalavimų
Dažnai prisimenu, kaip kartą pavasarį ėjome su tėčiu į drebulyną. Ką tik buvo nutirpęs sniegas, pradėjo tekėti medžių sula. O tėtis nuo jaunų drebulės šakelių lupo žievę. Prieina prie medžio, nusilenkia jam, atsiprašo ir lupa....

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 13:45 Nerimo ženklai: paaiškėjo, kad Grenlandijoje kadaise nebuvo ledo
Pasaulio trijų didžiųjų ledo dangų stabilumas yra vienas svarbiausių klimato mokslininkų klausimų. Bet kuriam iš jų ištirpus, šimtai milijonai žmonių, gyvenančių žemai esančiose vietovėse, turėtų palikti savo namus....

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 22:34 Didžiažiedė Tūbė Ir Lipikai Nuo Baisių Negalavimų

Kaip puiku, kad mes, žmonės, draugiškai sugyvename su didingais medžiais ir gydomosiomis kvapniosiomis žolelėmis. Juk ir pats žmogus - gamtos dalis. Tai reiškia, kad turime sumaniai ir protingai naudoti dosnias gamtos dovanas savo sveikatos labui.

...

Skaityti daugiau

19.04.2021 laikas 17:34 Ėriuko kumpis orkaitėje

Ėriuko kumpis iškeptas orkaitėje tikrai gali būti ne tik eiliniai, bet ir prabangios šventės pietūs. Mėsa nerealiai skani. Turiu pripažinti, kad ėriuko kumpį su kaulu aš gaminau pirmą kartą, bet sakyčiau, kad pasiskaičius daug receptų internete išsirinkau tinkamą ir pavyko viskas labai gerai. Tad...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 07:36 Naminis veganiškas baltasis šokoladas be glitimo
Veganiškas baltasis šokoladas vis dar ganėtinai sunkiai randamas įvairiuose prekybos centruose, o ir suradus - kaina ganėtinai didelė. Todėl sugalvojau gerą išeitį - iš įvairių internete rastų receptų susidėliojau savąjį ir pasigaminau baltąjį šokoladą savo virtuvėje. Niekada pati nebuvau gaminusi b...

Skaityti daugiau

18.04.2021 laikas 05:59 Sočios virtų kiaušinių salotos su rūkyta šonine
Sočios, maistingos ir mūsų šeimai labai patinkančios salotos su virtais kiaušiniais. O jeigu yra kiaušinis, privalo būti ir avokadas. Dar pridėkime rūkytos šoninės ir turime nuostabų rezultatą.

Skaityti daugiau