Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2019 » Balandžio » 15

10 kūno pokyčių, atsirandančių su amžiumi

Amerikiečių psichiatrės, psichoanalitikės Gail Saltz teigimu, senatvės baimė – viena iš dažniausių žmonių jaučiamų baimių. Iš tiesų kūnas nuolat keičiasi, todėl bėgant metams pasirodo kitokių bruožų, požymių. Medikų manymu, žmonėms vertėtų žinoti, kokie pokyčiai natūralūs, neturintys kelti nerimo.

Straipsnyje brightside.me surinkti 10 laikui bėgant atsirandančių kūno pokyčių ir patarimų, kaip į juos reaguoti ir toliau komfortiškai gyventi.

1. Dantys tampa mažiau jautrūs. Bėgant metams mūsų dantys tampa mažiau jautrūs karštam ir šaltam maistui. Iš pirmo žvilgsnio skamba patraukliai, bet iš tiesų dėl to gali kilti problemų. Amerikos odontologų asociacijos duomenimis, senstant dantų nervai gali susitraukti, todėl ir sumažėja jautrumas. Jei taip nutinka, žmonės nejaučia, kad dantyse atsirado skylių ir kt. problemų.

2. Padidėja nosis. Dažniausiai sulaukus 18 m. kūnas nustoja augti, bet kai kurios kūno dalys, kaip antai, nosis, auga visą gyvenimą. Tai vyksta dėl nosį sudarančių minkštųjų audinių, raumenų ir kremzlės pokyčių. Priešingai nei kaulas, kremzlė ir toliau auga. Nuo 50 m. augimo procesas paspartėja ir išlieka spartesnis apie 60 metų. Be to, senstant dažnai nukamba nosies galiukas.

3. Susiaurėja klubai. Senstant ląstelėse mažėja skysčio, todėl regimai keičiasi kūnas. Moters plonas liemuo ir platūs klubai virsta plačiu liemeniu ir siaurais klubais. Vyrams senstant mažėja testosterono, tai veikia riebalų pasiskirstymą ir dėl to mažėja skirtumas tarp klubų ir tarp liemens.

4. Sutrumpėja blakstienos. Netinkama blakstienų priežiūra, skydliaukės veiklos sutrikimai, alergijos – šie veiksniai dažniausiai turi įtakos blakstienų ilgiui ir storiui. Senstant blakstienos neišvengiamai pasikeičia. Kelių tyrimų duomenimis, 44 proc. vyrų ir moterų pastebi, kad bėgant blakstienos tapo trumpesnės ir plonesnės.

5. Stiprėja libido. Artėjant menopauzei, hormonai darosi vis nestabilesni. Mokslininkų teigimu, tai – gamtos gudrybė, kuri didina moterų šansus pastoti (reprodukcinė funkcija stiprėja, didėja ir libido). Psichologai teigia, kad sulaukusios 40 m., moterys seksualiai išsilaisvina, nes jų gyvenimas jau subalansuotas – vaikai paauginti, karjera stabili.

6. Padidėja pėdos. Ortopedai teigia, kad mūsų pėdos darosi plokštesnės, taigi platesnės ir ilgesnės. Taip yra todėl, kad su amžiumi silpnėja raiščiai ir sausgyslės. Dėl šios priežasties žmonės pradeda pirkti didesnius batus, nei pirkdavo anksčiau.

7. Išnyksta strazdanos. Įprastai šviesios odos ir rausvų plaukų žmonės yra strazdanoti. Strazdanos išryškėja vaikystėje arba jaunystėje. Ekspertų teigimu, bėgant metams strazdanos dalinai ar visiškai išnyksta.

8. Pasikeičia pirštų atspaudai. Daugybę metu viso pasaulio kriminologai tikėjo, kad žmonių pirštų atspaudai nesikeičia. Tačiau 2015 m. mokslininkai atliko eksperimentą – išanalizavo 15 000 žmonių pirštų atspaudus ir padarė išvadą, kad linijas ant pirštų gal pakeisti ne tik sužalojimai, bet ir amžius.

9. Keičiasi spalvų suvokimas. Daugelis žmonių pastebi, kad sendami ima kitaip matyti spalvas. Amerikiečių mokslininkai pakvietė dalyvauti tyrime 900-us 58–102 m. žmones. Jie padarė išvadą, kad senstant ant akių susidaro tarsi gelsvas filtras, todėl darosi sunkiau atskirti mėlyną nuo violetinės arba žalią ir geltoną.

10. Keičiasi maisto pomėgiai. Bėgant metams mūsų skonio receptoriai liežuvyje darosi mažiau jautrūs. Pasak ekspertų, tai keičia ir maisto skonių jautimą. Būtent dėl šios priežasties kartais jaunystėje nemėgti produktai vėliau pasidaro skanūs. Moterų maisto pomėgiai dažniausiai pasikeičia po 50 m., o vyrų – po 60 m. Beje, tyrimų duomenimis, mėgstamiausiais „suaugusių“ žmonių produktais tampa ožkos sūris, marinuoti agurkėliai ir pupelės.

Ir vis tik bėgantys metai padovanoja puikų dalyką – laimės pojūtį. Nepaisant visų išvardintų pokyčių, vyresnio amžiaus žmonės jaučiasi laimingesni. San Diego universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo apie 1 000-is 50–99 m. amžiaus vyrų ir moterų. Paaiškėjo, kad vyresni žmonės įvairias problemas vertina pozityviau nusiteikę nei jaunesni žmonės.

Parengė delfi.lt. Iliustracija: Marisa Howenstine / Unsplash

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.11.2017 laikas 08:52 Receptai Svogūnas, žąsų taukai gydo bronchitą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Svogūnas, Žąsų taukai

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 18:39 Receptai Tinginys su graikiniais riešutais

Gaminame. Tinginys su graikiniais riešutais. Į puodą beriame cukrų, kakavą, pilame pieną ir maišant užkaitiname. Nukeliame nuo ugnies ir dedame sviestą, išmaišome. Jeigu sviestas neišsilydė, dar truputėlį pakaitiname, bet neužv...

Skaityti daugiau

05.07.2019 laikas 19:24 Receptai Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu
Gaminame. Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu. Iškeptas riekeles dedame į lėkštę. Jas galima patiekti su šviežiomis uogomis, bananais, arba apšlakstytas medumi ar tirpintu šokoladu. Labai paprasta ir skanu!...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 12:09 Vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi skirtumai
Nepasitikėjimas savimi yra universali patirtis, tačiau kaip jis pasireiškia vyrams ir moterims, gali labai skirtis. Šiame straipsnyje nagrinėsime septynis esminius skirtumus tarp vyriško ir moteriško nepasitikėjimo savimi, siekdami geriau suprasti, k...

Skaityti daugiau