Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Lapkričio » 6

Tyrimas: Paskiepyti "Johnson & Johnson" koronaviruso vakcina, kraujo krešulių susidarymo rizika yra daugiau nei TRIS kartus didesnė

(Paranormal) Žurnale "JAMA Internal Medicine" paskelbtame tyrime nustatyta, kad amerikiečiams, gavusiems "Johnson & Johnson" (J&J) Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakciną, rizika susirgti kraujo krešėjimo ligomis yra didesnė nei bendrajai populiacijai. Tyrimo rezultatai parodė, kad moterims taip pat didesnė tikimybė susirgti kraujo krešėjimo ligomis.

Tyrimas: Amerikiečiams, kurie buvo paskiepyti "Johnson & Johnson" koronaviruso vakcina, kraujo krešulių susidarymo rizika yra daugiau nei TRIS kartus didesnė

Atlikdami tyrimą Mayo klinikos Ročesteryje (Minesota, Ročesterio valstija) mokslininkai palygino bendrosios populiacijos duomenis, gautus prieš pandemiją, su duomenimis, surinktais iš pranešimų apie šalutinį vakcinos poveikį, kurį patyrė Amerikos piliečiai po skiepijimo.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad tiems, kuriems buvo suleista J&J COVID-19 vakcina, bent 3,5 karto dažniau susidarė kraujo krešulių smegenyse, palyginti su vidutiniu žmogumi prieš pandemiją.

Smegenų venų sinuso trombozės ir insulto rizika

Kraujo krešėjimas, ypač smegenų venų sinuso trombozė (CVST), yra dažnas J&J COVID-19 vakcinos šalutinis poveikis. Tačiau, nepaisant J&J COVID-19 vakcinos keliamos rizikos sveikatai, mokslininkai teigia, kad ši rizika yra reta ir kad išvadas vis dėlto reikėtų vertinti atsižvelgiant į vakcinos veiksmingumą užkertant kelią sunkiems infekcinės ligos atvejams.

Tyrimui mokslininkai surinko duomenis iš Olmstedo apygardos Minesotoje, kurioje gyveno ne mažiau kaip 158 000 žmonių ir kuri yra už 90 mylių į pietryčius nuo Mineapolio. Duomenys buvo renkami nuo 2001 iki 2015 metų. Per 14 metų laikotarpį buvo 39 gyventojai, kuriems išsivystė CVST - reta ir potencialiai mirtina kraujo krešėjimo būklė, galinti susiformuoti smegenyse.

Tyrėjų komanda taip pat naudojosi Ligų kontrolės ir prevencijos centro (Centers for Disease Control and Prevention's Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS)), kad surastų kraujo krešulių diagnozes žmonėms, kuriems nuo vakcinos "J&J COVID-19" patvirtinimo datos vasario pabaigoje iki gegužės 7 d. buvo suleista vakcina "J&J COVID-19".

Iš 39 Olmstedo apygardos gyventojų, kuriems buvo nustatyta CVST, 29 per 92 dienas iki kraujo krešulio susidarymo turėjo rizikos veiksnių, tokių kaip aktyvus vėžys, infekcija ar geriamieji kontraceptikai (tik moterims).

Pakoregavus duomenis pagal gyventojų skaičių, tyrėjai pranešė, kad Olmstedo apygardos gyventojams, kuriems per tą laikotarpį išsivystė kraujo krešulys, teko 2,46 CVST atvejo iš 100 000 asmens metų. Atliekant tyrimus, į asmens metus atsižvelgiama ir į tyrime dalyvaujančių žmonių skaičių, ir į laiką, kurį jie praleidžia tyrime.

CVST žmogui išsivysto, kai jo smegenų veniniuose sinusuose susidaro kraujo krešulys. Tai trukdo kraujui nutekėti iš smegenų. Tai reiškia, kad kraujo ląstelės gali suirti, todėl kraujas gali nutekėti į smegenų audinius ir susidaryti kraujosruva.

Ši įvykių grandinė yra insulto, kuris gali ištikti suaugusiuosius ir vaikus, net naujagimius ir dar gimdoje esančius kūdikius, dalis. CVST dar vadinama smegenų sinovenos tromboze.

Šios būklės simptomai gali skirtis, priklausomai nuo trombo vietos. Kai kurie fiziniai CVST simptomai yra šie:

Moterys dažniau suserga CVST po vakcinacijos

Apskaičiuota, kad nuo vasario iki gegužės mėnesio JAV buvo suleista 8,7 mln. vakcinos J&J COVID-19 dozių. Tyrėjų grupė rado 46 pranešimus apie CVST, pateiktus VAERS po J&J COVID-19 vakcinos vartojimo. Tačiau aštuoni pranešimai buvo pašalinti iš grupės, nes kai kurie iš jų buvo pasikartojantys pranešimai arba nebuvo profesionaliai diagnozuoti.

Iš viso mokslininkai nustatė 38 CVST atvejus, susijusius su J&J COVID-19 vakcina, iš kurių daugiau nei 70 proc. atvejų užregistruota tarp moterų. Pakoregavus rezultatus pagal gyventojų skaičių, paaiškėjo, kad tarp žmonių, gavusių vakciną, buvo 8,65 atvejo iš 100 000 asmens metų, t. y. 3,5 karto daugiau nei bendroje populiacijoje.

Be to, tyrimas atskleidė, kad vakcinos gavėjai turi didesnę riziką susirgti CVST per pirmąsias 15 dienų po to, kai gavo J&J COVID-19 vakciną. Moterys nuo 30 iki 64 metų amžiaus turėjo didesnę riziką susirgti CVST po vakcinacijos.

Tai ne pirmas kartas, kai J&J COVID-19 vakcina siejama su kraujo krešėjimo rizika tarp paskiepytų asmenų.

2021 m. balandžio 13 d. Maisto ir vaistų administracija sustabdė "J&J COVID-19" vakcinos skubaus naudojimo leidimą po to, kai šešioms moterims po vakcinacijos pasireiškė kraujo krešėjimas. Įrašai rodo, kad visos moterys turėjo anksčiau buvusių ligų, dėl kurių joms buvo padidėjusi krešulių susidarymo rizika. (Susiję: Masačusetso valstijos policijos pareigūnas, patekęs į intensyviosios terapijos skyrių po to, kai gavo "Johnson & Johnson" koronaviruso vakciną).

Balandžio 23 d. vakcinos naudojimas buvo atnaujintas. Tačiau bendrovė paskelbė įspėjimą jaunesnėms nei 50 metų moterims apie kraujo krešulių susidarymo riziką. Nenuostabu, kad J&J COVID-19 vakcina yra mažiausiai populiari iš trijų Amerikoje esančių koronaviruso vakcinų.

Daugiau informacijos apie įvairių COVID-19 vakcinų nepageidaujamą poveikį rasite svetainėje Vaccines.news.

Šaltiniai:

DailyMail.co.uk

VerywellHealth.com

HopkinsMedicine.org

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau