Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 9

JAV imasi atsakomųjų veiksmų prieš Vengriją dėl trukdymo taikyti 15 proc. visuotinį minimalų mokestį

Atsakydama į Vengrijos trukdymą Europos Sąjungai priimti 15 proc. minimalų visuotinį pelno mokestį, J. Bideno administracija penktadienį paskelbė, kad nutrauks 43 metus galiojusią mokesčių sutartį su šia šalimi. 

Birželio mėn. Vengrija užblokavo ES baigiamą rengti 15 % minimalaus mokesčio schemą. Per pastaruosius keliolika metų Vengrija sumažino pelno mokesčio tarifą nuo 19 % iki 9 %.  

2020 m. spalio mėn. 136 Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalys - iš viso daugiau kaip 90 proc. pasaulio BVP - susitarė tęsti mokesčių plano įgyvendinimą. Tačiau tam, kad jis taptų realybe, reikia, kad šalys ir ekonominiai blokai priimtų teisės aktus.

Vengrijos veto metu šalies finansų ministras Mihaly Varga užsiminė, kad Budapeštą dar galima įtikinti: "Darbas dar neparengtas. Manau, kad turime toliau stengtis rasti sprendimą". 

Tai gali būti užslėpta užuomina į visai kitą dalyką, kurio siekia Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas (Viktor Orban): milijardus dolerių paskolų ir dotacijų iš ES Covid-19 ekonomikos atkūrimo fondo. 

Budapeštas iš pradžių prašė 7,2 mlrd. eurų dotacijų; po Rusijos invazijos į Ukrainą Vengrija pareiškė, kad sieks gauti ir mažų palūkanų paskolų. Patvirtinimas įstrigo dėl ES susirūpinimo, kad Vengrijai trūksta apsaugos nuo korupcijos priemonių, kai pinigai išmokami.  

Lenkija taip pat priešinosi 15 proc. minimalaus mokesčio patvirtinimui - tai yra, kol ES nesutiko skirti beveik 38 mlrd. eurų paskolų ir dotacijų pandemijos padariniams likviduoti, kurios taip pat buvo atidėtos. 

Jei situacija nepasikeis, JAV pasitrauks iš mokesčių sutarties su Vengrija po šešių mėnesių. Šis žingsnis daro naują spaudimą paskutinei ES šaliai.

Mokesčių sutartys palengvina tarptautinį verslą, nes palengvina mokesčių administravimą tarpvalstybiniu mastu. "Mokesčių sutarties nutraukimas yra didelis įvykis, kuris pakenktų JAV ir Vengrijos verslo susitarimams", - dienraščiui "The Wall Street Journal" sakė Mokesčių fondo vykdomasis viceprezidentas Danielis Bunnas (Daniel Bunn).

2010 m. Jungtinės Valstijos ir Vengrija susitarė atnaujinti sutartį, kad ji būtų mažiau palanki vadinamajam "sutarčių apsipirkimui", kai korporacijos ir kiti mokesčių mokėtojai gali pasinaudoti įvairiomis sutarčių detalėmis, kad sumažintų savo mokesčių naštą.

Senatorius Randas Paulas (Rand Paul) užblokavo atnaujintą sutartį dėl susirūpinimo privatumu, teigdamas, kad ji ir panašios sutartys suteikia užsienio vyriausybėms prieigą prie privačios amerikiečių finansinės informacijos. Atmetus R. Paulo prieštaravimą, Jungtinių Valstijų pozicija pasikeitė: Vengrijoje sumažinus pelno mokestį, 2010 m. susitarimas tapo nebepriimtinas.  

"Vengrija, blokuodama ES direktyvą dėl visuotinio minimalaus mokesčio įvedimo, dar labiau padidino ilgalaikį JAV vyriausybės susirūpinimą dėl 1979 m. mokesčių sutarties", - agentūrai "Reuters" sakė Iždo departamento atstovas spaudai. "Jei Vengrija būtų įgyvendinusi visuotinį minimalų mokestį, ši sutartis būtų ne tokia vienpusiška. Atsisakymas tai padaryti galėtų dar labiau pabloginti Vengrijos, kaip sutartį sudarančios jurisdikcijos, statusą ir dar labiau pakenkti Jungtinėms Valstijoms."

15 % minimalus pelno mokestis yra antrasis iš dviejų pagrindinių siūlomos tarptautinių mokesčių sistemos komponentų, arba "ramsčių". Antruoju ramsčiu - "pirmuoju ramsčiu" - siekiama priversti didžiausias tarptautines korporacijas deklaruoti pelną įvairiose šalyse, kuriose jos vykdo veiklą, ir kiekvienoje iš jų mokėti didesnius mokesčius nei dabar.   

Abu ramsčiai turėjo būti J. Bideno plano "Kurkime geriau", kuris įstrigo Kongrese, dalis

Alternatyva ES, kaip ekonominiam blokui, priimančiam minimalų mokestį, yra tai, kad atskiros ES priklausančios šalys gali jį priimti savarankiškai. Tačiau tai darant be užtikrintos abipusiškumo priemonės kiltų rizika, kad šalis atsidurs blogoje konkurencinėje padėtyje. 

Iždo sekretorė Janet Yellen yra pasmerkusi pelno mokesčio tarifų mažėjimo tendenciją kaip "30 metų trukusias lenktynes į dugną". Palikime vyriausybei teisę atleisti save nuo bendro supratimo, kad kainų konkurencija yra geras dalykas... jau nekalbant apie destruktyvų pajamų apmokestinimo poveikį.

Iš tiesų, EBPO užsakymu atliktame tyrime nustatyta, kad "didžiausią žalą ekonomikos augimui daro pelno mokesčiai, po jų eina gyventojų pajamų mokesčiai, o po jų - vartojimo mokesčiai".

Nesuklyskite: Baidenas, Jellen ir ES siekia įvesti ne ką kitą, o didžiulę kainų nustatymo schemą, kuri apsaugo viso pasaulio vyriausybes nuo sveiko konkurencinio spaudimo ir kenkia produktyviems žmonėms visame pasaulyje.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto