Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Liepos » 30

Kiek laiko užtrunka suvirškinti tam tikrus maisto produktus?

Virškinimo įtaka svorio mažėjimui yra labai reikšminga. Kaip mums ne kartą buvo sakyta, mes esame tai, ką valgome. Žinoma, tikslus virškinimo laikas priklauso nuo žmogaus fizinės sveikatos, medžiagų apykaitos, amžiaus ar net lyties, tačiau apskritai kalbant, kai kurie maisto produktai pereina per virškinamąjį traktą beveik akimirksniu, o kai kurie dar kurį laiką klaidžios organizme.

Virškinimo laikas – tai procedūra, kai suvalgytas maistas yra suskaidomas į smulkias daleles, kurios per žarnyno sistemą patenka į kraują. Svarbu suprasti virškinimo laiką, norint numesti svorį ir išlaikyti jau pasiektą.

Greitai virškinimas maistas

Jei valgote daug greitai virškinamo maisto, gali būti, kad suvalgysite daugiau nei turėtumėte, nes netrukus po to, kai suvalgysite, viskas išnyks ir vėl jausitės alkani. Toks maistas suteikia greitą energijos antplūdį, kitaip tariant, gliukozės kiekio kraujyje šuolį. Nors energijos antplūdis skamba gerai, tačiau, jei jūsų organizmą užplūsta gliukozė ir jūs jos nepanaudojate, ji virsta riebalais.

Lėtai virškinamas maistas

Lėtai virškinamas maistas daug lėčiau didina cukraus kiekį kraujyje, todėl energija yra pastovesnė ir labiau subalansuota. Tačiau jei valgote tik labai lėtai virškinamą maistą, jūsų virškinimo sistema visą laiką dirba maksimaliai, o tai gali būti sunku jūsų organizmui.

Specialistai pataria nemaišyti greito ir lėto tipo maisto vieno valgymo metu ir nevalgyti greito maisto per anksti po lėto, nes virškinimas dar nebaigtas. Laikydamiesi šios mitybos taisyklės, per daug neaprausite savo skrandžio ir kitų virškinimo organų.

Geriausias laikas virškinti maistą, kurio sudedamosios dalys skiriasi virškinimo trukme, yra per pietus, kai žmogaus virškinimo sistema yra aktyviausia. Pusryčių ir vakarienės patiekalai turėtų būti paprastesni ir, pageidautina, su greitai virškinamais maisto produktais, kad netrukus po pusryčių gautumėte energijos pliūpsnį, o vakare leistumėte skrandžiui pailsėti.

virškinimas, maistas, mityba, laikas, maisto virškinimas

Maisto produktų virškinimo laikas

 • Vanduo iškart patenka į žarnyną.
 • Vaisių ir daržovių sultims suvirškinti reikia 15 – 20 min.
 • Žalioms daržovėms – 30 – 40 min.
 • Virtoms daržovėms – 40 min.
 • Žuviai – 45 – 60 min.
 • Salotoms su aliejumi suvirškinti reikia  15 – 20 min.
 • Krakmolingoms daržovėms (bulvėms, batatams, burokėliams) suvirškinti reikia  1,5 – 2 val.
 • Kruopoms (ryžiams, grikiams, bolivinėms balandoms) suvirškinti reikia  2 val.
 • Pieno produktams – 2 val.
 • Riešutams suvirškinti reikia  3 val.
 • Vištienai suvirškinti reikia  1,5 – 2 val.
 • Jautienai suvirškinti reikia  3 val.
 • Avienai suvirškinti reikia 4 val.
 • Kiaulienai suvirškinti reikia  5 val.

Kaip pagerinti virškinimą?

Kad maistas virškinimo sistemoje judėti sklandžiai ir išvengtumėte tokių virškinimo problemų kaip viduriavimas ir vidurių užkietėjimas, laikykitės šių taisyklių:

 • valgykite daugiau žalumynų, vaisių ir neskaldytų grūdų.
 • Ribokite raudonos mėsos ir perdirbtų maisto produktų vartojimą.
 • Įtraukite į mitybą probiotikus (jogurtą, kefyrą, maisto papildus).
 • Kasdien mankštinkitės.
 • Gerai išsimiegokite.
 • Valdykite stresą.

priekavos.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau