Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 19

Kiek graikinių riešutų per dieną reikia suvalgyti, kad padėtų širdžiai ir virškinimo traktui?

Naujas mokslinis tyrimas atskleidė, kad tie, kurie kiekvieną dieną valgo graikinių riešutų, gali džiaugtis geresniu virškinimu ir mažesne širdies ligų rizika.

Kaip rašo medicalnewstoday.com, riešutai – puikus maistingų medžiagų šaltinis ir organizmui labai naudingas sveikas užkandis. Graikiniuose riešutuose gausu baltymų, riebalų, taip pat šie riešutai yra puikus kalcio ir geležies šaltinis.

Atsižvelgdami į tai, kokį didelį maistingųjų medžiagų potencialą turi graikiniai riešutai, mokslininkai nusprendė pasidomėti, ar šie riešutai iš tikrųjų gali užkirsti kelią kai kurioms sveikatos problemoms.

2019 metais Pensilvanijos universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad tie, kurie sočiuosius riebalus savo racione pakeitė graikiniais riešutais (kurie yra nesočiųjų riebalų šaltinis), galėjo džiaugtis nauda sveikatai, pavyzdžiui, susinormalizavusiu kraujospūdžiu.

Riešutai, Graikiniai riešutai, Mityba, Širdis, Virškinimas, Maistas

Ekspertai sako, kad graikiniuose riešutuose gausu alfo linoleno rūgšties – tai omega-3 riebalų rūgštis, randama augaluose. Atlikę tyrimą, mokslininkai, tarp kurių buvo profesorė Kristina Petersen ir profesorė Penny Kris Etherton, neseniai atliko svarbų darbą, besiaiškindamos, kokia graikinių riešutų nauda sveikatai.

Tyrimo išvados skelbiamos specializuotame leidinyje „Journal of Nutrition“. Jose teigiama, kad, įtraukę graikinius riešutus į savo kasdienį mitybos racioną, žmonės gali džiaugtis nauda virškinimo sistemai ir netgi pagerinti širdies būklę.

„Virškinimo sistemos sveikata labai svarbi, ji turi įtakos visam organizmu. Mūsų laukia labai ilgas ir sunkus darbas, aiškinantis, kaip tai veikia. Taigi, jau nekalbant apie tokius veiksnius kaip riebalai ir baltymai, mus domino virškinimo sistemos sveikata. Norėjome pasižiūrėti, ar, pradėjus reguliariai valgyti graikinius riešutus, pagerėja virškinimas ir širdies būklė“, – sako K. Etherton.

Tyrime dalyvavo 42 savanoriai nuo 30 iki 65 metų, visi jie turėjo antsvorio arba sirgo nutukimu. Mokslininkai norėjo išsiaiškinti, ar ir kaip graikiniai riešutai, įtraukti į kasdienį racioną, gali pagerinti virškinimą. Pradžiai tyrimo vadovai paprašė dalyvių dvi savaites laikytis standartinio vakarietiško mitybos plano. Pasibaigus toms dviem savaitėms, mokslininkai atsitiktine tvarka suskirstė tyrimo dalyvius į tris grupes. Viena grupė laikėsi mitybos plano, kuriame būta graikinių riešutų, antroji grupė valgė maistą, praturtintą alga linolenine rūgštimi (jos buvo tiek, kiek riešutuose, kuriuos valgė pirmoji grupė). Trečioji grupė nevalgė graikinių riešutų, alfa linoninę rūgštį mokslininkai pakeitė oleinine rūgštimi.

Eksperimento dalyviai jiems skirtos dietos laikėsi šešias savaites, o tada dar po šešias savaites išbandė ir kitų grupių planus. Kitaip tariant, visi dalyviai išbandė visus tris mitybos planus. Tada mokslininkai po kiekvieno mitybos plano pabaigos tyrė visų savanorių išmatų mėginius. Tai jiems leido analizuoti visus pokyčius, susijusius su konkretaus asmens virškinimo trakte gyvenančiomis bakterijų populiacijomis.

Profesorės K. Petersen ir P. K. Etherton kartu su kolegomis išsiaiškino, kad tie, kurie suvalgydavo po 85 gramų graikinių riešutų, džiaugėsi pagerėjusia širdies sveikata. Mokslininkai sako, kad tokius teigiamus pokyčius lėmė pagerėjusi virškinimo sistemos būklė, o tai gali byloti apie teigiamus virškinimo trakte gyvenančių bakterijų pokyčius.

„Reguliariai valgant graikinių riešutų, virškinimo trakte padaugėja gerųjų bakterijų, o pastarosios jau seniai siejamos su geresne sveikata. Pavyzdžiui, „Roseburia“ bakterijos, kurios siejamos su žarnų vidinio sluoksnio apsauga. Taip pat pastebėjome, kad padaugėjo Eubacteria eligens Butyricicoccus gerųjų bakterijų“, – paaiškina K. Petersen.

Mokslininkai sako, kad Eubacteria eligens siejama su įvairiais nereguliaraus kraujospūdžio aspektais. Jeigu žmonių organizme šios bakterijos būtų daugiau, sumažėtų rimtų širdies ir kraujagyslių ligų rizika. Anot ekspertų, su mažesniu kraujospūdžiu ir geresniais cholesterolio duomenimis siejama ir Lachnospiraceae geroji bakterija.

Tyrimo metu nepastebėta jokių ryškesnių bet kokių virškinimo trakto bakterijų pokyčių po mitybos plano be graikinių riešutų ir širdies ligų rizikos veiksnių.

„Pakeitę savo pamėgtą užkandį, juo labiau, jeigu tai ne itin sveikas užkandis, graikiniais riešutais, galite padaryti sau nedidelę, bet svarbią paslaugą“, – akcentuoja K. Petersen.

Ar tikrai graikiniai riešutai tokie jau sveiki?

Naujausio tyrimo autoriai sako, kad graikiniai riešutai sveikatai naudingi dėl daugybės juose esančių maistingų medžiagų.

Viena iš tyrimo autorių Regina Lamendella (biologijos profesorė) akcentuoja, kad tokie maisto produktai kaip „graikiniai riešutai turi daug naudingų dalykų, tarp kurių riebiosios rūgštys, ląsteliena ir biologiškai aktyvus junginiai, kuriais minta mūsų žarnyno mikrobioma.

Anot mokslininkės, „tai padeda generuoti sveikatai naudingų metabolitų ir kitų organizmui reikalingų produktų“. Toliau mokslininkai ketina aiškintis, ar graikiniai riešutai gali būti naudingi ir kitiems žmogaus organizmo aspektams.

„Šis tyrimas mums suteikia vilties, kad riešutai iš tiesų gali pagerinti virškinimo sistemos darbą, dabar mums maga išsiaiškinti, ar graikiniai riešutai gali turėti kokią nors įtaką cukraus kiekiui kraujyje“, – sako profesorė P. K. Etherton.

Taigi, nors graikiniai riešutai ir labai maistingi bei sveiki, ar tikrai jų poveikis sveikatai toks didelis? Tyrimą atlikę mokslininkai sako, kad tai gana tikėtinas variantas.

Publikuoja Delfi.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Laida

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 13:36 COVID-19: jei karantino žaidimai nesibaigs, tai žemė arba sudegs, arba apsivers
Kaip praneša Indijos žiniasklaidos, vieno rajono Indijos gyventojai 2020 m. balandžio mėn. atsibudę ryte susidūrė su reiškiniu, kurio dar niekada nebuvo matę savo gyvenime: dideliu atstumu, šimtais kilometrų, jie galėjo pamatyti Himalajų kalnagūbrius....

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 11:23 COVID-19: Nepaisant Ekspertų Nuomonės, Pandemija Pasiekė Ir Rusiją
Remiantis balandžio 5 d., didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnosnas buvo skubiai paguldytas į ligoninę apžiūrai, nes jis ir toliau kenčia nuo nuolatinių CIVD-19 simptomų. Tuo tarpu COVID-19 ir toliau žygiuoja po pasaulį ir visose šalyse dabartinės ir būsimos pandemijos aukos kasą...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau