Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Spalio » 10

Universiteto medicinos studentai turi duoti priesaiką kovoti su ‘baltųjų viršenybe ir lyčių dvinariškumu’

Minesotos universiteto medicinos studentai nuo šiol turi prisiekti "gerbti visus čiabuvių gydymo būdus, kuriuos Vakarų medicina istoriškai marginalizavo", ir kovoti su "baltųjų viršenybės, kolonializmo ir lyčių dvinariškumo principais".

Minesotos universiteto Medicinos mokyklos (UMMS) 2026 m. laidos studentai per baltų chalatų ceremoniją skaitė priesaiką, kurioje buvo ir pasižadėjimai savo karjerą skirti aktyvistinėms idėjoms, įskaitant kovą su rasizmu, klimato kaitos propagavimą ir LGBTQ+ darbotvarkę.

Ceremonijos metu pateiktoje atmintinėje nurodyta, kad priesaiką parašė priesaikos rašymo komitetas, kurį sudaro 15 į klasę įstojusių medicinos studentų.

Studentai priesaiką pradėjo skanduodami: "Mūsų institucija įsikūrusi Dakotos žemėje... Mes įsipareigojame išrauti struktūrinio smurto, giliai įsišaknijusio sveikatos priežiūros sistemoje, palikimą ir jo tęstinumą."

"Pripažįstame nelygybę, sukurtą praeities ir dabarties traumų, kurių šaknys glūdi baltųjų viršenybėje, kolonializme, lyčių dvinarėje sistemoje, ableizme ir visose kitose priespaudos formose", - tęsė priesaikos dalyviai.

Campus Reform pranešimas: "Campus Reform" ataskaita: UMMS ryšių su žiniasklaida vadybininkė Kat Dodge sakė, kad "JAV medicinos mokyklose yra įprasta praktika remtis Hipokrato priesaikos intencija skatinti nuolankumą, sąžiningumą ir geranoriškumą".

"Kiekvienais metais Minesotos universiteto Medicinos mokykloje atvykstantys studentai kartu su dėstytojais rašo priesaiką, kuri atspindi šiuos pagrindinius elementus, vertybes ir etiką, kurių siekia laikytis", - paaiškino Dodge.

Medicinos studentai pasižadėjo "gerbti visus čiabuvių gydymo būdus", kuriuos "Vakarų medicina istoriškai marginalizavo". 

UMMS studentai taip pat įsipareigojo pasisakyti už klimato kaitą, teigdami, kad "sveikata yra glaudžiai susijusi su mūsų aplinka, mes įsipareigojame gydyti savo planetą ir bendruomenes".

"Atsižvelgdami į [baltųjų chalatų "Gydymas"] palikimą kaip galios, prestižo ir dominavimo simbolį, siekiame susigrąžinti jų tapatybę kaip atsakomybės, nuolankumo ir meilės gerumo simbolį", - sakoma priesaikos pabaigoje.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau