Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 15

6 maisto produktai, gerinantys kasos veiklą

Kasmet tūkstančiai žmonių hospitalizuojami dėl ūmaus pankreatito. Tai labai rimtas susirgimas, reikalaujantis neatidėliotino gydymo. Maždaug 25 procentų pankreatito atvejų transformuojasi į chronišką, o šis sudaro rimtą grėsmę susirgti kasos vėžiu, cukriniu diabetu, kepenų nepakankamumu ir kitokiomis patologijomis, turinčias realią grėsmę žmogaus gyvybei. Kasos ligų gydyme didžiausią efektyvumą galima pasiekti, laikantis teisingos dietos. Pažvelkime, kokius maisto produktus „mėgsta“ šis organas.

kasa, grikiai, špinatai, produktai, mityba, sveikata

Ciberžolė

Atrasta, kad ciberžolė turi labai stiprių priešuždegiminių savybių, o taip pat stimuliuoja insulino gamybą, o tai neleidžia išsivystyti cukriniam diabetui. Šis prieskonis neleidžia formuotis tulžies pūslės akmenims, galintiems sukelti pankreatitą.

Vyšnios

Pasirodo, vyšnios ne tik skanios uogos, bet ne mažiau ir naudingos. Šios uogos turi daug antioksidantų, apginančių organizmą nuo laisvųjų radikalų. Taip pat nustatyta, kad vyšnių vartojimas mažina kasos vėžio atsiradimo tikimybę.

Grikiai

Grikiai yra tiesiog nepakeičiamas maisto produktas – juose daug baltymų ir ląstelienos, nėra gliuteno, yra daug antioksidantų. Grikiai gerina virškinimą ir pašalina iš organizmo toksinus. Taip pat grikiai yra pirmas produktas, kurį galima vartoti po badavimo laikotarpio, kai sergama ūminiu pankreatitu.

Špinatai

Špinatai – tai dar vienas geras produktas puikiam kasos sveikatos palaikymui. Nacionalinio vėžio instituto tyrimų duomenimis, racionas, į kurio sudėtį įeina ir špinatai, sumažina tikimybę susirgti kasos vėžiu.

Citrinos

Citrina ir kiti citrusiniai gali pagerinti kasos veiklą. Šie vaisiai skatina fermentų, dalyvaujančių baltymų, riebalų ir angliavandenių metabolizme, sintezę.

Brokoliai

Brokoliuose yra apigenino – medžiagos, priklausančios bioflavonoidų klasei. Jis gina organizmo ląsteles nuo patogeninio poveikio. Brokoliuose taip pat gausu vitaminų K ir C.

Rūpinkitės savo organizmu, maitinkitės teisingai. Jeigu pajausite kasos veiklos sutrikimus, nedelsdami kreipkitės į gastroenterologą.


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar