- 02.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 492 Peržiūrų
- Komentarai
Patikrinkite, ar jūsų kūdikis neturi...
Kai kurie žaislai gali kelti grėsmę vaiko sveikatai. Net ir tokie, atrodytų, nekalti balionai dažnai tampa kūdikių uždusimo priežastimi. Taigi turite būti labai atsargūs dėl daiktų, su kuriais leidžiate vaikui žaisti.
7 pavojingiausių žaislų sąrašu sveikatos specialistai pasidalijo Lamalu klinikos "Instagram" puslapyje.
Kokie žaislai yra pavojingi vaikui
"Kiekviena naujienų istorija apie magnetus, baterijas ar šliužus, dėl kurių teko gaivinti vaikus, gąsdina ir pribloškia. Ir gerai, jei tokios istorijos baigiasi išgijimu. Tačiau kiekvienas toks žaislas gali kainuoti vaiko gyvybę", - rašo gydytojai.
Gydytojai sako, kad tėvai turėtų tai turėti omenyje pirkdami žaislus savo vaikams. Gydytojai išvardija pavojingus.
Žaislai su magnetais
Magnetai tampa ypač pavojingi, jei vaikas praryja daugiau nei vieną. Mat magnetus galima pritraukti. Patekę per vaiko virškinimo sistemą, jie gali suplėšyti žarnyno sieneles. Tai gali sukelti perforaciją. Jei jie prilimpa, gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.
Gleivės arba lipnumas
Šliužą sudaro polimerinės medžiagos, pavyzdžiui, klijų, molekulės. Nors PVA klijai nelaikomi toksiškais, suvalgius šią medžiagą, ji pavojinga vaiko sveikatai.
Į žaislą taip pat dedama natrio tetraborato (borakso). Jis suteikia laižikliui autentiškumo ir santykinio minkštumo.
Natrio tetraboratas yra boro rūgšties druska, kuri naudojama odai ir burnos gleivinei dezinfekuoti. Patekęs į organizmą arba dėl odos sudirginimo gali paveikti nervų sistemą, inkstus ir virškinimo traktą. Gali sukelti kontaktinį dermatitą, jei ilgai liečiasi su oda.
Žaislai su mažomis baterijomis
Tabletės tipo baterijos, mažos ir apvalios, panašios į mygtukus, šiandien naudojamos daugelyje daiktų. Patekusios į virškinamąjį traktą baterijos per trumpą laiką sukelia sunkius nudegimus ir gleivinės opas.
Įsitikinkite, kad baterijos namuose yra tokiose vietose, prie kurių vaikas gali prieiti. O jei jos yra žaisluose, įsitikinkite, kad jie patikimai uždengti, kad vaikas negalėtų jų pasiekti.
Balionėliai
Niekada neleiskite jaunesniems nei 8 metų vaikams patiems pūsti balionų. Vaikui pučiant balioną lengva netyčia įkvėpti. Tai viena iš pagrindinių vaikų uždusimo priežasčių.
Žaislai su mažomis dalimis
Maži vaikai į burną traukia viską, ką gali pasiekti. Patikrinkite, ar žaislas atitinka jūsų vaiko amžiui skirtas rekomendacijas.
Pavyzdžiui, originalus "Lego" gaminamas į plastiką pridedant bario sulfato, todėl detalės matomos rentgeno spinduliuose. Nepaisant to, nereikėtų pamiršti saugos taisyklių.
Žaislai su aštriais antgaliais ir briaunomis
Šiai kategorijai priklauso žaislai, kurie lengvai dūžta, pavyzdžiui, stikliniai ar plastikiniai žaislai. Prastai pagaminti mediniai ar metaliniai žaislai taip pat gali turėti aštrius kraštus, kurie gali sužeisti vaiką.
Patikrinkite, ar žaisluose nėra stacionarių dalių. Pastebėję ką nors netinkamo, išmeskite.
Žaislai su virvelėmis ir juostelėmis
Žaislai su ilgesnėmis nei 20 cm virvelėmis. Šios virvelės gali apsivynioti aplink kaklą ir jį uždusinti. Nekabinkite žaislų su kaspinais, virvutėmis ar siūlais lovelėse ir žaidimų lovelėse.
Tai taip pat taikoma mažesniems vaikams skirtiems amuletams ir kryželiams.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau