Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Teisė | Patarimai » 2023 » Balandžio » 2

7 žaislai, pavojingi vaiko gyvybei ir sveikatai

7 žaislai, pavojingi vaiko gyvybei ir sveikatai

Patikrinkite, ar jūsų kūdikis neturi...

Kai kurie žaislai gali kelti grėsmę vaiko sveikatai. Net ir tokie, atrodytų, nekalti balionai dažnai tampa kūdikių uždusimo priežastimi. Taigi turite būti labai atsargūs dėl daiktų, su kuriais leidžiate vaikui žaisti.

7 pavojingiausių žaislų sąrašu sveikatos specialistai pasidalijo Lamalu klinikos "Instagram" puslapyje.

Kokie žaislai yra pavojingi vaikui

"Kiekviena naujienų istorija apie magnetus, baterijas ar šliužus, dėl kurių teko gaivinti vaikus, gąsdina ir pribloškia. Ir gerai, jei tokios istorijos baigiasi išgijimu. Tačiau kiekvienas toks žaislas gali kainuoti vaiko gyvybę", - rašo gydytojai.

Gydytojai sako, kad tėvai turėtų tai turėti omenyje pirkdami žaislus savo vaikams. Gydytojai išvardija pavojingus.

Žaislai su magnetais

Magnetai tampa ypač pavojingi, jei vaikas praryja daugiau nei vieną. Mat magnetus galima pritraukti. Patekę per vaiko virškinimo sistemą, jie gali suplėšyti žarnyno sieneles. Tai gali sukelti perforaciją. Jei jie prilimpa, gali atsirasti žarnų nepraeinamumas.

Gleivės arba lipnumas

Šliužą sudaro polimerinės medžiagos, pavyzdžiui, klijų, molekulės. Nors PVA klijai nelaikomi toksiškais, suvalgius šią medžiagą, ji pavojinga vaiko sveikatai.

Į žaislą taip pat dedama natrio tetraborato (borakso). Jis suteikia laižikliui autentiškumo ir santykinio minkštumo.

Natrio tetraboratas yra boro rūgšties druska, kuri naudojama odai ir burnos gleivinei dezinfekuoti. Patekęs į organizmą arba dėl odos sudirginimo gali paveikti nervų sistemą, inkstus ir virškinimo traktą. Gali sukelti kontaktinį dermatitą, jei ilgai liečiasi su oda.

Žaislai su mažomis baterijomis

Tabletės tipo baterijos, mažos ir apvalios, panašios į mygtukus, šiandien naudojamos daugelyje daiktų. Patekusios į virškinamąjį traktą baterijos per trumpą laiką sukelia sunkius nudegimus ir gleivinės opas.

Įsitikinkite, kad baterijos namuose yra tokiose vietose, prie kurių vaikas gali prieiti. O jei jos yra žaisluose, įsitikinkite, kad jie patikimai uždengti, kad vaikas negalėtų jų pasiekti.

Balionėliai

Niekada neleiskite jaunesniems nei 8 metų vaikams patiems pūsti balionų. Vaikui pučiant balioną lengva netyčia įkvėpti. Tai viena iš pagrindinių vaikų uždusimo priežasčių.

Žaislai su mažomis dalimis

Maži vaikai į burną traukia viską, ką gali pasiekti. Patikrinkite, ar žaislas atitinka jūsų vaiko amžiui skirtas rekomendacijas.

Pavyzdžiui, originalus "Lego" gaminamas į plastiką pridedant bario sulfato, todėl detalės matomos rentgeno spinduliuose. Nepaisant to, nereikėtų pamiršti saugos taisyklių.

Žaislai su aštriais antgaliais ir briaunomis

Šiai kategorijai priklauso žaislai, kurie lengvai dūžta, pavyzdžiui, stikliniai ar plastikiniai žaislai. Prastai pagaminti mediniai ar metaliniai žaislai taip pat gali turėti aštrius kraštus, kurie gali sužeisti vaiką.

Patikrinkite, ar žaisluose nėra stacionarių dalių. Pastebėję ką nors netinkamo, išmeskite.

Žaislai su virvelėmis ir juostelėmis

Žaislai su ilgesnėmis nei 20 cm virvelėmis. Šios virvelės gali apsivynioti aplink kaklą ir jį uždusinti. Nekabinkite žaislų su kaspinais, virvutėmis ar siūlais lovelėse ir žaidimų lovelėse.

Tai taip pat taikoma mažesniems vaikams skirtiems amuletams ir kryželiams.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau