- 10.06.2020
- 0.0 Reitingas
- 1236 Peržiūros
- Komentarai
Legendinė Karaliaus Artūro Kameloto pilis egzistavo iš tikrųjų ir buvo pastatyta Anglijos vakaruose - tokią išvadą padarė britų tyrėjas Nikas Noulsas, pranešė "Daily Mail".
Jo nuomone, riteriai gyveno Sairensesteryje Glosteršyro grafystėje, o pats Apvalusis stalas buvo pastatytas vieno iš didžiausių romėniškų amfiteatro Anglijoje centre. Tai vienintelė vieta, kur galėjo tilpti penki tūkstančiai žmonių (toks skaičius nurodomas legendoje).
Amfiteatras buvo pastatytas dar tais laikais, kai Sairensesteris vadinosi Korinijumi, o savo dydžiu ir strategine reikšme nusileido tik Londonui. Jame galėjo sutilpti iki aš-tuonių tūkstančių žiūrovų. Turimais duomenimis, amfiteatrą 577 metais sugriovė saksai. Tyrėjų nuomone, karalius Artūras galėjo sutvirtinti 12 metrų amfiteatro sienas, norėdamas sukurti gerai apsaugotą bazę savo riteriams. Aristokratai sėdėdavo pirmoje eilėje, o žemesnio rango žmonės - ant akmeninių suolų per visą perimetrą.
Karalius Artūras valdė Britaniją V amžiaus pabaigoje - VI amžiaus pradžioje. Jo vardas tapo plačiai žinomas dėl epo ir riterių romanų, tačiau neišliko nė vieno istorinio dokumento ar artefakto, kuris patvirtintų jo egzistavimą. Karaliaus Artūro istorija siejama su Tintagelio pilimi. Ji pastatyta 1233 metais, o anksčiau jos vietoje stovėjo britų karalių tvirtovė, kur ir gimė būsimas didvyris.
Legenda byloja, kad savo valdymo metu karalius Artūras išsiruošė į kelionę ieškoti Šventojo Gralio ir narsiai kovojo, naudodamas kardą Ekskaliburą. Pirmą kartą jis minimas IX amžiaus pradžios istoriniuose dokumentuose, o išsamesnį karaliaus gyvenimo aprašymą padarė britų šventikas ir rašytojas Godfridas Monmutietis 1100 metais.
Remdamiesi istoriniais tekstais, tyrėjai bandė nustatyti, kur buvo Kameloto pilis. Tačiau jų išvados kartais prieštarauja viena kitai. Romano “Artūro mirtis” autorius seras Tomas Meloris manė, kad pilis yra Vinčesteryje. Britų istorikas Kristoferis Gidlou teigė, kad tai Česterio miestas Češyro grafystėje. Kitos versijos nurodė Velsą ir Kolčesterio miestą, kuris buvo įkurtas senovinės Kamuloduno gyvenvietės vietoje.
Anksčiau mokslininkai iškėlė versiją, kas galėjo sėdėti už Apvaliojo stalo. Tintagelio pilyje buvo rasti įrašai lotynų ir graikų kalbomis, taip pat krikščioniški simboliai. Galima daryti išvadą, kad karaliaus Artūro kariauna buvo gana daugiatautė.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau