Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 10

Apvalusis Karaliaus Artūro Stalas Buvo Romos Amfiteatras

Legendinė Karaliaus Artūro Kameloto pilis egzistavo iš tikrųjų ir buvo pastatyta Anglijos vakaruose - tokią išvadą padarė britų tyrėjas Nikas Noulsas, pranešė "Daily Mail".

Jo nuomone, riteriai gyveno Sairensesteryje Glosteršyro grafystėje, o pats Apvalusis stalas buvo pastatytas vieno iš didžiausių romėniškų amfiteatro Anglijoje centre. Tai vienintelė vieta, kur galėjo tilpti penki tūkstančiai žmonių (toks skaičius nurodomas legendoje).

Amfiteatras buvo pastatytas dar tais laikais, kai Sairensesteris vadinosi Korinijumi, o savo dydžiu ir strategine reikšme nusileido tik Londonui. Jame galėjo sutilpti iki aš-tuonių tūkstančių žiūrovų. Turimais duomenimis, amfiteatrą 577 metais sugriovė saksai. Tyrėjų nuomone, karalius Artūras galėjo sutvirtinti 12 metrų amfiteatro sienas, norėdamas sukurti gerai apsaugotą bazę savo riteriams. Aristokratai sėdėdavo pirmoje eilėje, o žemesnio rango žmonės - ant akmeninių suolų per visą perimetrą.

istorijos paslaptys, Britanija, Karalius Artūras

Karalius Artūras valdė Britaniją V amžiaus pabaigoje - VI amžiaus pradžioje. Jo vardas tapo plačiai žinomas dėl epo ir riterių romanų, tačiau neišliko nė vieno istorinio dokumento ar artefakto, kuris patvirtintų jo egzistavimą. Karaliaus Artūro istorija siejama su Tintagelio pilimi. Ji pastatyta 1233 metais, o anksčiau jos vietoje stovėjo britų karalių tvirtovė, kur ir gimė būsimas didvyris.

Legenda byloja, kad savo valdymo metu karalius Artūras išsiruošė į kelionę ieškoti Šventojo Gralio ir narsiai kovojo, naudodamas kardą Ekskaliburą. Pirmą kartą jis minimas IX amžiaus pradžios istoriniuose dokumentuose, o išsamesnį karaliaus gyvenimo aprašymą padarė britų šventikas ir rašytojas Godfridas Monmutietis 1100 metais.

Remdamiesi istoriniais tekstais, tyrėjai bandė nustatyti, kur buvo Kameloto pilis. Tačiau jų išvados kartais prieštarauja viena kitai. Romano “Artūro mirtis” autorius seras Tomas Meloris manė, kad pilis yra Vinčesteryje. Britų istorikas Kristoferis Gidlou teigė, kad tai Česterio miestas Češyro grafystėje. Kitos versijos nurodė Velsą ir Kolčesterio miestą, kuris buvo įkurtas senovinės Kamuloduno gyvenvietės vietoje.

Anksčiau mokslininkai iškėlė versiją, kas galėjo sėdėti už Apvaliojo stalo. Tintagelio pilyje buvo rasti įrašai lotynų ir graikų kalbomis, taip pat krikščioniški simboliai. Galima daryti išvadą, kad karaliaus Artūro kariauna buvo gana daugiatautė.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
08.08.2020 laikas 18:31 Q žinios - žvilgsnis pro Q langą
Q naujienos: JAV kalykla sumažino aukso ir sidabro monetų tiekimą pirkėjams, Pinigai nepadengti auksu, yra antikonstituciniai, Slapta Epštyno draugė, Bilas Klintonas – marksistas, Gates sako kad žmonės neturi pasirinkimo, Fauci investavo 500mil į vakcinas....

Skaityti daugiau

08.08.2020 laikas 12:47 Trumpas pasakė, kad kurį laiką jo nebematysime

Baltųjų rūmų ir apskritai pasaulio politikos užkulisiuose vyksta kažkas, kas sukėlė nerimą... Apskritai, vyksta kažkas ne taip. Nežinau, bet kažkas ne taip. Bet panašu, kad netrukus sužinosime apie viską – per kelias dienas, o gal ir po kelių valandų.

...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau