Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 1

Ar gali sukelti pavojų eteriniai aliejai?

Norėdami suteikti savo namams jaukumo kai kurie žmonės patys to nežinodami gali smarkiai sau pakenkti.

Galbūt esate vienas iš tų, kurie mėgstate naudoti eterinius aliejus ir dažnai kvėpinate jais namus? Tuomet verčiau darykite tai atsargiai, ypač jeigu turite vaikų. Eteriniai aliejai galbūt ir puikiai kvepia, bet įkvėpti jie gali sukelti įvairių sveikatos negalavimų.

Neseniai atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad Europoje ir JAV pasitaiko vis daugiau ir vis sunkesnių apsinuodijimų eteriniais aliejais, o naujausi tyrimai Australijoje parodė tokias pat tendencijas ir ten.

Australijos medicinos žurnale „Medical Journal of Australia“ buvo paskelbtas naujausias tyrimas, kuriame analizuojami Naujojo Pietų Velso apsinuodijimų informacijos centro (NPVAIC) surinkti duomenys, kurie apima kone pusę kreipimųsi į šios šalies Apsinuodijimų informacijos centrus.

Eteriniai Aliejai, Aliejai, Alergenai, Sveikata, Medicina

Pasirodo, kad tarp 2014 metų liepos ir 2018 metų birželio šiame apsinuodijimų centre buvo užregistruota net 4 tūkst. 412 kreipimųsi dėl apsinuodijimų eteriniais aliejais. Maždaug du trečdaliai apsinuodijusių buvo jaunesni nei 15 metų vaikai.

Skambučių per visą šį laiką padaugėjo net 16 proc. – nuo 1011 2014-2015 m. iki 1117 tūkst. 2017-2018 m.

Eteriniai aliejai yra lakūs cheminiai junginiai. Tai reiškia, kad jie tirštėja žemesnėje temperatūroje. Aliejai išgaunami distiliuojant augalus. Juose yra esencijos – malonaus iš augalų išgauto kvapo.

Paprastai eteriniai aliejai yra kvepalų, muilų, smilkalų ir aromaterapijos priemonių sudėtinė dalis.

Sakoma, kad jie naudingi mūsų sveikatai, nes padeda atpalaiduoti nervų sistemą. Kai kurie gamintojai siūlo juos vartoti ir išoriškai, tepant ant odos ar net įkvėpti, ko tyrimo autoriai griežtai rekomendavo nedaryti.

Įkvėpti eteriniai aliejai gali sukelti sunkų apsinuodijimą. Rizika priklauso nuo jų vartojimo. Apsinuodijimas gali būti staigus: tam pakanka nedidelio kiekio (vos 5 ml) aliejaus. Vaikams tai gali būti mirtinai pavojinga, įspėjo tyrimo autoriai.

Eteriniai Aliejai, Aliejai, Alergenai, Sveikata, Medicina

„Klinikiniai apsinuodijimo simptomai apima vėmimą, centrinės nervų sistemos nuslopinimą ar sužadinimą ir aspiracinę pneumoniją“, – įspėjo tyrėjai.

Kai kurie eteriniai aliejai taip pat gali išderinti organizmo hormonų pusiausvyrą. Tyrimai rodo, kad tiek levandų, tiek arbatmedžio aliejaus sudėtinės dalys mėgdžioja estrogeną ir trukdo gamintis testosteronui.

Dėl pakartotino tokių aliejų tepimo ant odos kai kuriais atvejais paaugliams berniukams gali pasireikšti ginekomastija – krūtų padidėjimas. Aprašytuose atvejuose nurodoma, kad simptomai dingdavo vaikinams nustojus tepti aliejų.

Išanalizavę duomenis tyrėjai pastebėjo, kad apie 80 proc. besikreipusių į NPVAIC netyčia įkvėpė eterinių aliejų, supainioję juos su kuo nors kitu, pavyzdžiui, sirupu nuo kosulio arba dėl terapinės klaidos (13 proc.).

Tačiau 105 asmenys, tai yra, iš viso 2,4 procento, sąmoningai vartojo eterinius aliejus, suklaidinti informacijos, kad tai daryti saugu ir veiksminga.

„Reikėtų aiškių apribojimų ir vaikams neatsukamų kamštelių, bet tokie naudojami tik tada, kai eterinio aliejaus kiekis yra didesnis nei 15 ml“, – pastebėjo tyrėjai.

Kadangi ir 5 ml pakanka sunkiam apsinuodjimui, tyrimų autoriai teigia, kad dabartinis reglamentavimas neužtikrina pakankamo vaikų saugumo.

Parengta pagal „IFLScience“, publikuoja: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.02.2020 laikas 11:31 Surastas „Bermudų trikampyje“ pradingęs laivas „SS Cotopaxi“
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta viena iš populiarių sąmokslo teorijų, kad 1925 m. pradingęs laivas „SS Cotopaxi“ yra kažkaip susijęs su sunkiai paaiškinamais įvykiais Bermudų trikampyje. Sausuosius krovinius gabenęs garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tač...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 20:35 Trumpas artrito profilaktikos ir gydymo žinynas
Tai greitai peržiūrimas sąrašas, kuriame apibendrinta daugelis faktų ir pastebėjimų, minėtų šiame leidinyje. Jei jus jau kamuoja artritas, laikykitės patarimų prižiūrint patyrusiam profesionalui. Taip pat pasitarkite su mitybos specialistu - jis nustatys būtent jums tinkamiausias maisto papildų doze...

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:38 Ar egzistuoja ketvirtoji Gizos piramidė? Kur ji dingo?
Egipto piramidės yra vienas populiariausių turistų traukos objektų visame pasaulyje – į jas pažiūrėti kiekvieną dieną atvyksta žmonės iš tolimiausių pasaulio kampelių. Dažnai apie Egiptą girdime ir iš archeologų – mat šis kraštas yra puiki vieta daryti naujus atradimus ir tirti senovės pasaulį....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 12:09 Kodėl žagsime? Štai kodėl taip nutinka ir kas gali padėti
Žagsėjimas gali erzinti, tačiau dažniausiai jis būna trumpalaikis. Vis dėlto kai kuriems žmonėms gali pasikartoti nuolatinio žagsėjimo epizodai. Nuolatinis žagsėjimas, dar žinomas kaip lėtinis žagsėjimas, pasireiškia žagsėjimu be paliovos ilgiau nei 48 valandas....

Skaityti daugiau

17.02.2020 laikas 10:45 Prieš veikdamos imuninės ląstelės atsiklausia savo kaimynų
Kai žmogus turi priimti svarbų sprendimą, jis dažnai klausia aplinkinių patarimo. Mūsų imuninės ląstelės elgiasi panašiai: jos pasitaria prieš priimdamos kolektyvinį sprendimą dėl tinkamo reagavimo į grėsmę. Žinios apie šį gyvybiškai svarbų ir sudėtingą procesą galėtų padėti apsaugoti ir gydyti žmon...

Skaityti daugiau

16.02.2020 laikas 22:46 Laktofermentuotas svogūnas: veiksmingas probiotikas, kuris rūpinasi mūsų sveikata
Prieš pradėdami kalbėdami apie laktofermentuotų svogūnų savybes, reikėtų pažymėti, kad mes kalbame apie procesą, kuris padeda išsaugoti daržovių savybes.

Skaityti daugiau