Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 29

Ar Galima Vienu Metu Susirgti Peršalimu Ir Gripu?

Remiantis naujo tyrimo rezultatais, jums turėtų kaip reikiant nepasisekti, kad vienu metu pasigautumėte abu negalavimus.

Peršalimas sergant gripu skamba kaip košmaras. Laimei, taip nutinka gana retai, rodo naujo tyrimo duomenys. Mokslininkai nustatė, jog gripas sumažina tikimybę užsikrėsti peršalimą sukeliančiu virusu, rašoma livescience.com.

„Išsiaiškinome, kad tam tikru metų laiku, kai aplinkoje padaugėja gripo virusų, tikimybė peršalti, t. y. užsikrėsti rinovirusu, yra gerokai mažesnė“, – vaizdo įraše pasakojo pagrindinis tyrėjas dr. Pablo Murcia, dirbantis docentu Škotijos Glazgo universiteto MRC virusų tyrimų centre.

Studijos rezultatai sutapo populiacijos atžvilgiu (t. y. visų šalies gyventojų) ir individų, arba pavienių asmenų, atžvilgiu.

Paprastai mokslininkai peršalimo virusus ir gripo virusus tyrinėja atskirai, „tačiau mes parodėme, kad juos reikia nagrinėti kartu kaip vieną ekosistemą“. „Jei suprasime, kaip virusai sąveikauja ir kaip kai kurios virusinės infekcijos padeda arba trukdo viena kitai, galbūt galėsime sukurti veiksmingesnių kovos su virusais būdų“, – pareiškime sakė dr. P. Murcia.

Daugiau gripo, mažiau peršalimo

Naujo tyrimo metu mokslininkai išanalizavo daugiau nei 36 tūkst. Škotijos gyventojų informaciją. Per devynerius metus pacientai pateikė daugiau nei 44 tūkst. gerklės ir nosies tepinėlių kvėpavimo takų ligoms nustatyti.

Šie mėginiai buvo ištirti ieškant 11 rūšių kvėpavimo takų ligas sukeliančių virusų, tokių kaip rinovirusai, A ir B tipo gripo virusai, kvėpavimo takų sincitiniai virusai ir adenovirusai. Šioje gyventojų grupėje 35 proc. buvo užsikrėtę mažiausiai vienu virusu, o 8 proc. – mažiausiai dviem virusais. Įdomu tai, kad, atlikus kompiuterinę duomenų analizę, paaiškėjo, jog žiemą padidėjus gripo virusų aktyvumui, rinovirusų infekcijų skaičius sumažėja.

Gripas, Ligos, Virusai, Peršalimas, Medicina

„Labai nustebino duomenų rinkinyje aptiktas dėsningumas, kad žiemą, kai padidėja gripo virusų aktyvumas, užfiksuojama mažiau rinovirusų sukeliamų kvėpavimo takų infekcijų“, – prisipažino mokslininkė Sema Nickbakhsh, dirbanti mokslo darbuotoja Virusų tyrimų centre. Be to, panagrinėję atskirų pacientų informaciją, tyrėjai pastebėjo, kad A tipo gripo virusu užsikrėtę asmenys turi 70 proc. mažesnę tikimybę užsikrėsti rinovirusu, palyginti su kitais virusais užsikrėtusiais pacientais.

Konkuruojantys virusai

Naujo tyrimo autoriams nepavyko nustatyti priežasties, kodėl gripo virusai savotiškai slopina rinovirusus, tačiau jie turi teoriją: gali būti, kad šie virusai konkuruoja vienas su kitu, siekdami geriau įsitvirtinti užkrėsto žmogaus organizme.

„Manome, jog kvėpavimo takų ligas sukeliantys virusai varžosi dėl išteklių kvėpavimo takuose“, – nurodė S. Nickbakhsh. Tikėtina, jog minėtieji virusai konkuruoja dėl tam tikrų ląstelių, kurias nori užkrėsti, arba žmogaus imuninės sistemos reakcija į konkretų virusą apsunkina kito viruso veikimą.

Gali būti ir kitų veiksnių, pavyzdžiui, sergantys žmonės paprastai niekur neina iš namų, todėl sumažėja tikimybė užsikrėsti kitu virusu. Studijos autorių teigimu, reikia atlikti daugiau tyrimų, norint geriau suprasti šių virusų tarpusavio sąveikos biologinius mechanizmus.

Publikuoja delfi.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.01.2020 laikas 21:20 Operos vaiduoklis: piktadarybė meilės vardan
Iš visų mistinių piktadarių Operos vaiduoklis yra pats romantiškiausias, nes visus savo nusikaltimus atliko dėl nuostabios Kristinos Dae meilės. Ir mirė jis, kad ir kaip tai keistai atrodo, irgi dėl meilės.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 20:52 Po juoda vėliava tikros ledi

Yra manoma, kad piratavimas – tai rūsčių vyrų privilegija. Yra išlikę daugybė pasakojimų, legendų apie bekraščius vandenynus skrodžiančius laivus, kuriuose plaikstėsi juoda piratų burė, ir apie nesuskaičiuojamus lobius, kuriuos piratai paslėpė negyvenamose salelėse. Pasirodo, kad piratų lai...

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:59 Šokiruojanti virėjo išpažintis: kur „viskas yra įskaičiuota“ arba eilinis melas

Vienas virėjas, kuris dirba „Viskas yra įskaičiuota“ viešbučių sistemoje, nusprendė atskleisti kelias pagrindinias viešbučių gudrybes.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 14:45 Kaip teisingai kepti mėsą ir žuvį. 11 auksinių patarimų
Kepkite mėsą ir žuvį tik rafinuotame aliejuje. Jo kiekis turi sudaryti apie 8% nuo produkto masės. Taipogi keptuvė turi būti su storu dugnu.

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 13:08 Prie artimiausios Saulei žvaigždės atrasta nauja „superžemė“
2016 metais astronomai atrado galimai gyvybei tinkamą planetą, kurią pavadino Proksima b. Ji skrieja aplink Kentauro Proksimą (apie 4,2 šviesmečio nuo Žemės) – artimiausią mums žvaigždę neskaitant Saulės. Dabar mokslininkai užfiksavo dar vieną signalą, kuris, manoma, priklauso „superžemei“, skriejan...

Skaityti daugiau