Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Vasario » 20

Ar nulupę bananą nusiplaunate rankas? Tai ekspertai pataria padaryti iš karto

Bananai yra vienas mėgstamiausių ir populiariausių užkandžių. Vis dėlto ekspertai pataria su jais elgtis atsargiai.

Šie lenkti vaisiai pas mus neauga. Į Europą jie daugiausia importuojami iš Centrinės ir Pietų Amerikos, kur yra auginami milžiniškose plantacijose. Jų auginimas karštuose kraštuose susijęs su įvairiomis problemomis. Valstiečiai naudoja daug chemijos, kad įveiktų kenkėjus ir augalų ligas. Tai kenkia ne tik aplinkai ir plantacijų darbininkų sveikatai – cheminių medžiagų lieka ir ant bananų.

Bananai, mityba, sveikata, rankų plovimas

„Tyrimai parodė, kad ant bananų žievės lieka augalų apsaugos nuo kenkėjų priemonių pėdsakų, – aiškina mitybos ekspertė Sabine Hülsmann iš Bavarijos vartotojų centro. – Patys vaisiai didelio pavojaus nekelia, nes po žieve randama mažai pesticidų.“

Po derliaus nuėmimo bananai apdorojami dar kartą. Jie išpurškiami priemonėmis nuo pelėsio, vadinamaisiais fungicidais. Šie nuodai turi apsaugoti vaisius, kad jie transportuojami nesupūtų ir nesupelytų.

„Nulupus bananą būtinai reikia nusiplauti rankas, – įspėja vokiečių ekspertė S. Hülsmann. – Vaikams į rankas reikėtų duoti tik nuluptą bananą.“ Ekologiškai išauginti bananai būna mažiau išpurkšti, bet jie kainuoja brangiau.

Figūra besirūpinantys žmonės paprastai niekina bananus dėl juose esančio didelio cukraus kiekio. Ir visai be reikalo. Mat šiuose vaisiuose yra naudingų medžiagų, pirmiausia vitamino B6 ir kalio. Kalis laikomas svarbiausiu elektrolitu žmogaus kūne. Jis reikalingas raumenų darbui ir širdies funkcijai. Dėl to bananai yra puikus užkandis sportininkams.

Šaltinis: Stern.de

Autoriai: Gražina Vasiliauskienė, alfa.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.09.2020 laikas 22:23 Organizmo valymas: pasiruošimas šaltajam sezonui
Ežiuolė ne veltui dar vadinama „kraujo valytoja“. O švarus kraujas - sveikas organizmas. Šis augalas aktyviai valo limfinę sistemą, kraują, inkstus ir kepenis.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 21:43 Kaip padidinti hemoglobino kiekį be vaistų

Sumalkite (praleiskite per) mėsmalę, tada sumaišykite 0,5 kg džiovintų abrikosų, razinų, nuluptų graikinių riešutų ir citrinų (su žievelė). Įdėkite 0,5 l medaus. Laikyti šaldytuve. Vartokite po vieną šaukštą 3 kartus per dieną. Galima užtepti ant batono ar duonos ir užsigerti arbata su citrina.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 19:44 Filipas Šnaideris ir požeminės NSO bazės
Ateiviai jau seniai turi požemines bazes Žemėje. Jie sudarė slaptą sutartį su JAV vyriausybe. Jų tikslas – įtvirtinti savo viešpatavimą planetoje, pakeisti žmonių prigimtį ir paversti juos būtybėmis su tam tikromis užprogramuotomis. Šią neįtikėtiną programą viešai demaskavo amerikiečių inžinierius F...

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 08:23 Geriausi liaudies medicinos gydymo būdai nuo sąnarių skausmo

Sąnariai - labai svarbi mūsų organizmo dalis. Juk kaip sakoma, netepsi - nevažiuosi. Kaip sąnarius tausoti ir jais rūpintis, jeigu pradeda skaudėti, pataria liaudies medicina.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:38 Piratai ir lobiai „Lutine“
Ant krėslo kuriame sėdi anglų „Lloyd“ draudimo kompanijos prezidentas, išrėžtas užrašas: „Šis krėslas padarytas iš Jos Didenybės laivo „Lutine“ vairo, laivas sudužo 1799 metų spalio 9 dieną, žuvo visi laive buvę žmonės, išskyrus vieną“....

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:02 Antpilas apsaugo nuo insulto
Šis augalas yra absoliučiai nepakeičiamas gydant ir atsigaunant po insulto, nes sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja medžiagų apykaitą, tonizuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemas.

Skaityti daugiau