Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 24

Ar, valgydami mažiau, senstame lėčiau?

Ar tokiu atveju, jei kasdien valgysime mažiau, senėjimo procesas sulėtės? Sumažinant gaunamų kalorijų skaičių 30 proc., galima sumažinti su senatve susijusių ligų riziką ir gyventi ilgiau. Tiesa, reikia pripažinti, kad kol kas toks ryšys aptiktas tik per bandymus su gyvūnais.

maistas, senėjimas, lemūrai, ligos, moksliniai tyrimai, health

Naujausi bandymai atlikti su dviem pilkųjų nykštukinių lemūrų grupėmis - vienos grupės gyvūnai 9 metus gaudavo normalų kiekį maisto, o kitą grupę maitindavo panašiai subalansuotu ėdalu, kuriame buvo 30 proc. mažiau kalorijų. Lemūrų, kurie gaudavo mažiau maisto, gyvenimo trukmė pailgėjo beveik 50 proc., o vėžio ir inkstų ligų rodikliai sumažėjo. Įdomu, kad grupėje, kuri gaudavo mažiau maisto, paaiškėjo, kad kai kurių nykštukinių lemūrų atskiros smegenų dalys buvo atsparios senatvės keliamiems pokyčiams, o kitiems ląstelių nykimas viršijo normą, tačiau nė vienas iš šių veiksnių nedarė įtakos gyvūnų pažintinėms ar motorinėms funkcijoms, tad jos nelabai skyrėsi nuo kontrolinės grupės lemūrų rodiklių.

Prancūzijos CNRS centro tyrėjai pripažįsta, kad teorija apie riboto kalorijų skaičiaus mitybą ir jos poveikį senėjimui vis dar yra prieštaringa, tačiau panašių teigiamų rezultatų konstatuota ir per bandymus su makakomis, pelėmis, musėmis ir kirmėlėmis.

Rašo: Communications Biology, 2018; 1:30

 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau