Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (247) Komentarų: (0) (24.11.2018 - 08:28)

Ar, valgydami mažiau, senstame lėčiau?

Ar tokiu atveju, jei kasdien valgysime mažiau, senėjimo procesas sulėtės? Sumažinant gaunamų kalorijų skaičių 30 proc., galima sumažinti su senatve susijusių ligų riziką ir gyventi ilgiau. Tiesa, reikia pripažinti, kad kol kas toks ryšys aptiktas tik per bandymus su gyvūnais.

maistas, senėjimas, lemūrai, ligos, moksliniai tyrimai, health

Naujausi bandymai atlikti su dviem pilkųjų nykštukinių lemūrų grupėmis - vienos grupės gyvūnai 9 metus gaudavo normalų kiekį maisto, o kitą grupę maitindavo panašiai subalansuotu ėdalu, kuriame buvo 30 proc. mažiau kalorijų. Lemūrų, kurie gaudavo mažiau maisto, gyvenimo trukmė pailgėjo beveik 50 proc., o vėžio ir inkstų ligų rodikliai sumažėjo. Įdomu, kad grupėje, kuri gaudavo mažiau maisto, paaiškėjo, kad kai kurių nykštukinių lemūrų atskiros smegenų dalys buvo atsparios senatvės keliamiems pokyčiams, o kitiems ląstelių nykimas viršijo normą, tačiau nė vienas iš šių veiksnių nedarė įtakos gyvūnų pažintinėms ar motorinėms funkcijoms, tad jos nelabai skyrėsi nuo kontrolinės grupės lemūrų rodiklių.

Prancūzijos CNRS centro tyrėjai pripažįsta, kad teorija apie riboto kalorijų skaičiaus mitybą ir jos poveikį senėjimui vis dar yra prieštaringa, tačiau panašių teigiamų rezultatų konstatuota ir per bandymus su makakomis, pelėmis, musėmis ir kirmėlėmis.

Rašo: Communications Biology, 2018; 1:30

 


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: senėjimas, Maistas, moksliniai tyrimai, ligos, lemūrai, Medicine, Health, science

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar