Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 24

Populiariausių brendų dantų pastos nesustabdo dantų gedimo

Nepaisant gamintojų teiginių, populiariausių brendų dantų pastos nestabdo dantų gedimo ir nepašalina jų jautrumo. Iš tikrųjų jos net skatina viršutinio dantų sluoksnio dilimą. Šis faktas buvo toks akivaizdus, kad jam įrodyti pakako 5 dienų testo.

Šveicarijos Berno universiteto (Universitat Bern) tyrėjų grupė testavo 9 dantų pastas, kurių rinkodaroje buvo naudojami šūkiai apie jų ypatingą tinkamumą jautriems dantims ar puikų gebėjimą užkirsti kelią dantų gedimui ir erozijai. Nė viena iš šių 9 dantų pastų praktikoje nepateisino gamintojų skambių teiginių.

dantų pasta, pasta, dantų erozija, moksliniai tyrimai, farmakedonas

Mokslininkai padarė išvadą, kad šios pastos neužkerta kelio emalio nykimui, o tai gali sukelti padidėjusį jautrumą ir eroziją. Visi testuoti produktai net sukėlė didesnį ar mažesnį progresuojantį dantų paviršiaus nykimą.

Tyrėjai pabrėžia, kad žmonės, kurie turi jautrius dantis ar nerimauja dėl dantų erozijos, turėtų iš naujo peržvelgti savo mitybos įpročius ir vartoti daugiau natūralaus maisto. „Dantų eroziją skatina daugelis aplinkybių. Tai veikia būdas, kaip valome dantis, ir, žinoma, mityba. Dėl pramoninio apdorojimo maistas ir gėrimai darosi vis rūgštesni. Be to, dantis gali sugadinti ir per kietas bei abrazyvinis dantų šepetėlis", - nurodė vadovaujanti tyrėja dr. Samira Helena Joao-Souza.

Rašo: Sci Rep, 2017; 7:17909

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
24.09.2020 laikas 13:49 Ežiuolė - sveikatai stiprinti
Pastebėta ir moksliniais tyrimais pagrįsta, kad visų užkrečiamųjų ligų, epidemijų/pandemijų atvejais nesuserga arba lengvai serga asmenys su stipria imunine sistema.

Skaityti daugiau

24.09.2020 laikas 13:14 Kas naujo Veneroje? Aiškėja naujų įdomybių
Venera praeitą savaitę nesitraukia iš viso pasaulio akiračio dėl labai intriguojančio fosfino dujų atradimo, tačiau kaimyninė planeta slepia ir daugiau įdomybių. Pavyzdžiui, kokia buvo jos geologinė (afroditologinė?) praeitis?...

Skaityti daugiau

24.09.2020 laikas 08:03 Kodėl į kavos puodelį reikia įberti žiupsnelį druskos
Daugelis žmonių neįsivaizduoja savo dienos be puodelio skanios kavos. Ji įprastai gardinama cukrumi, pienu ar grietinėle, tačiau kai kurie į kavą įberia druskos ir sako, kad tai pagerina gėrimo patirtį.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 21:30 Ar lapkričio 2 dieną asteroido skersmuo bus apie 10 km?

2020 m. rugpjūčio 22 d. NASA spaudos-taryba viešai perspėjo visuomenę, kad lapkričio 2 d., JAV prezidento rinkimų išvakarėse, asteroidas 2018 VP1 praskries pro Žemę.

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 20:21 Pentagonas siunčia Kosmoso pajėgų lakūnus į Vidurinius Rytus

Naujai suformuotos JAV kosminės pajėgos pradėjo savo pirmąjį dislokavimą užsienyje, 20 pilotų dislokuoti į Al-Udeid karinėje oro pajėgų bazėje katare. Netrukus prie „pagrindinių kosmoso operatorių“ prisijungs dar keli žmonės, kurie valdys palydovus, stebės priešo manevrus ir bandys už...

Skaityti daugiau

23.09.2020 laikas 18:07 Gamtos vaistai vaikams ir suaugusiems nuo peršalimo, rėmens, alergijos dantų skausmo
Turiu du vaikus - berniuką ir mergaitę. Jau netrukus ateis ruduo, o su juo ir peršalimo ligos. Norėčiau pasidalinti keliais liaudies medicinos receptais, kuriuos naudoju pati ir gydau savo vaikus.

Skaityti daugiau