Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (166) Komentarų: (0) (24.11.2018 - 08:40)

Populiariausių brendų dantų pastos nesustabdo dantų gedimo

Nepaisant gamintojų teiginių, populiariausių brendų dantų pastos nestabdo dantų gedimo ir nepašalina jų jautrumo. Iš tikrųjų jos net skatina viršutinio dantų sluoksnio dilimą. Šis faktas buvo toks akivaizdus, kad jam įrodyti pakako 5 dienų testo.

Šveicarijos Berno universiteto (Universitat Bern) tyrėjų grupė testavo 9 dantų pastas, kurių rinkodaroje buvo naudojami šūkiai apie jų ypatingą tinkamumą jautriems dantims ar puikų gebėjimą užkirsti kelią dantų gedimui ir erozijai. Nė viena iš šių 9 dantų pastų praktikoje nepateisino gamintojų skambių teiginių.

dantų pasta, pasta, dantų erozija, moksliniai tyrimai, farmakedonas

Mokslininkai padarė išvadą, kad šios pastos neužkerta kelio emalio nykimui, o tai gali sukelti padidėjusį jautrumą ir eroziją. Visi testuoti produktai net sukėlė didesnį ar mažesnį progresuojantį dantų paviršiaus nykimą.

Tyrėjai pabrėžia, kad žmonės, kurie turi jautrius dantis ar nerimauja dėl dantų erozijos, turėtų iš naujo peržvelgti savo mitybos įpročius ir vartoti daugiau natūralaus maisto. „Dantų eroziją skatina daugelis aplinkybių. Tai veikia būdas, kaip valome dantis, ir, žinoma, mityba. Dėl pramoninio apdorojimo maistas ir gėrimai darosi vis rūgštesni. Be to, dantis gali sugadinti ir per kietas bei abrazyvinis dantų šepetėlis", - nurodė vadovaujanti tyrėja dr. Samira Helena Joao-Souza.

Rašo: Sci Rep, 2017; 7:17909


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: farmacija, farmakedonas, moksliniai tyrimai, dantų erozija, Mokslas, Health, Medicine, Pasta, Dantų pasta, science

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar