Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 23

Kas trečias vartoja medikamentus, kurie didina savižudybės riziką

Kas trečias receptinis vaistas, kuriuos žmonės vartoja kasdien, gali sukelti depresiją, tačiau, regis, niekas nesuvokia šio pavojaus, - taip rodo naujas tyrimas.

Daugiau nei 200 dažniausiai išrašomų medikamentų, pradedant širdies vaistais, baigiant preparatais nuo skausmo ir tabletėmis, kurios gerina virškinimą, siejami su depresija ir savižudikiškomis mintimis, o tai jų vartojimo šalutinis poveikis. Vadinasi, kas trečias žmogus, pats to nežinodamas, geria receptinių medikamentų, kurie gali sukelti psichinio pobūdžio problemų, - tvirtina JAV tyrėjai iš Ilinojaus universiteto (University of Illinois at Chicago). Ši rizika galėtų būti netgi dar didesnė, nes daugelis senjorų vienu metu vartoja kelis receptinius vaistus.

medikamentai, depresija, vaistai, farmacija, farmakedonas

Depresija serga apie 15 proc. asmenų, vartojusių tris ar daugiau medikamentų, 9 proc. iš tų, kurie vartojo po du medikamentus, ir 7 proc. žmonių, gėrusių tik vieną medikamentą. Tai tyrėjai konstatavo, devynerius metus analizuodami 26 tūkst. asmenų medikamentų vartojimo įpročius JAV nuo 2005 iki 2014 metų.

Mokslininkai įspėja, kad net nereceptiniai vaistai, pvz., paplitę preparatai nuo skausmo ar priemonės, kurios skirtos virškinimui gerinti, gali padidinti savižudybės ir depresijos riziką.

Vaistai ne tik verčia žmogų jaustis depresyviai, bet ir gali nuvesti prie klinikinės depresijos, o todėl gali reikėti jam skirti antidepresantų, - nurodė tyrimo vadovė dr. Dima Qato.

Tyrimo laikotarpiu 3 proc. padidėjo 200 su depresija ir savižudybėmis susijusių receptinių vaistų išrašymų apimtis, o antacidų, pvz., protonų siurblio inhibitorių ir H2 antagonistų, kurie skirti virškinimui kontroliuoti, vartojimas padvigubėjo.

Tik atskiriems medikamentams, kurie gali sukelti depresiją ir polinkį į savižudybę, šios galimybes nurodytos kaip šalutinis poveikis, todėl nei gydytojas, kuris skiria medikamentą, nei pacientas nesuvokia, kokia didelė rizika.

„Žmonės vis daugiau vartoja šių vaistų, bet tik keli iš jų turi įspėjamųjų užrašų", - sake Ilinojaus universiteto asocijuotoji prof. dr. D. Qato.

Rašo: Prevalence of Prescription Medications With Depression as a Potential Adverse Effect Among Adults in the United States JAMA, 2018; 319:2289-98

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau