Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Lapkričio » 23

Kas trečias vartoja medikamentus, kurie didina savižudybės riziką

Kas trečias receptinis vaistas, kuriuos žmonės vartoja kasdien, gali sukelti depresiją, tačiau, regis, niekas nesuvokia šio pavojaus, - taip rodo naujas tyrimas.

Daugiau nei 200 dažniausiai išrašomų medikamentų, pradedant širdies vaistais, baigiant preparatais nuo skausmo ir tabletėmis, kurios gerina virškinimą, siejami su depresija ir savižudikiškomis mintimis, o tai jų vartojimo šalutinis poveikis. Vadinasi, kas trečias žmogus, pats to nežinodamas, geria receptinių medikamentų, kurie gali sukelti psichinio pobūdžio problemų, - tvirtina JAV tyrėjai iš Ilinojaus universiteto (University of Illinois at Chicago). Ši rizika galėtų būti netgi dar didesnė, nes daugelis senjorų vienu metu vartoja kelis receptinius vaistus.

medikamentai, depresija, vaistai, farmacija, farmakedonas

Depresija serga apie 15 proc. asmenų, vartojusių tris ar daugiau medikamentų, 9 proc. iš tų, kurie vartojo po du medikamentus, ir 7 proc. žmonių, gėrusių tik vieną medikamentą. Tai tyrėjai konstatavo, devynerius metus analizuodami 26 tūkst. asmenų medikamentų vartojimo įpročius JAV nuo 2005 iki 2014 metų.

Mokslininkai įspėja, kad net nereceptiniai vaistai, pvz., paplitę preparatai nuo skausmo ar priemonės, kurios skirtos virškinimui gerinti, gali padidinti savižudybės ir depresijos riziką.

Vaistai ne tik verčia žmogų jaustis depresyviai, bet ir gali nuvesti prie klinikinės depresijos, o todėl gali reikėti jam skirti antidepresantų, - nurodė tyrimo vadovė dr. Dima Qato.

Tyrimo laikotarpiu 3 proc. padidėjo 200 su depresija ir savižudybėmis susijusių receptinių vaistų išrašymų apimtis, o antacidų, pvz., protonų siurblio inhibitorių ir H2 antagonistų, kurie skirti virškinimui kontroliuoti, vartojimas padvigubėjo.

Tik atskiriems medikamentams, kurie gali sukelti depresiją ir polinkį į savižudybę, šios galimybes nurodytos kaip šalutinis poveikis, todėl nei gydytojas, kuris skiria medikamentą, nei pacientas nesuvokia, kokia didelė rizika.

„Žmonės vis daugiau vartoja šių vaistų, bet tik keli iš jų turi įspėjamųjų užrašų", - sake Ilinojaus universiteto asocijuotoji prof. dr. D. Qato.

Rašo: Prevalence of Prescription Medications With Depression as a Potential Adverse Effect Among Adults in the United States JAMA, 2018; 319:2289-98

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
02.09.2019 laikas 11:19 Receptai Rudeninis trupininis pyragas iš moliūgų. Moliūgų pyragas

Sotaus pyrago gaminimas iš moliūgo.. Paruošas pyragas yra minkštas, trupininis, šiek tiek drėgnas. Ir labai skanus.

Skaityti daugiau

22.08.2018 laikas 10:01 Receptai Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui
Vidurių pūtimas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant vidurių pūtimui, receptai nuo vidurių pūtimo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, k...

Skaityti daugiau

28.08.2018 laikas 07:21 Receptai Vaistažolių mišiniai esant radikulito skausmams gydymui

Radikulitas liaudies medicinoje, Radikulitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo radikulito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.02.2025 laikas 19:47 Kaip atpažinti toksiškus santykius
Ar svajojote sutikti idealų partnerį, kuris jau per pirmą pasimatymą žada santuoką ir bendrą ateitį? Psichologai įspėja: toks elgesys gali būti manipuliatoriaus ženklas.

Skaityti daugiau

05.02.2025 laikas 19:26 Rykliai: Išlikimo evoliucija
Rykliai – vandenynų senbuviai, ištvėrę keturis masinius išnykimus. Kokie jų prisitaikymo ir išlikimo receptai? Ir kaip jie susidoroja su šiuolaikiniais iššūkiais

Skaityti daugiau

04.02.2025 laikas 22:09 Konfliktas su podukra: Meilės ir pavyduliavimo istorija
Meilė gali ateiti bet kuriame amžiuje, tačiau su ja gali atsirasti ir naujų iššūkių, ypač kai kalbama apie suaugusius vaikus. Mano istorija prasidėjo, kai man buvo 50 metų, su nauja meile, bet taip pat ir su netikėtu konfliktu su podukra, kuri, regis...

Skaityti daugiau

04.02.2025 laikas 20:57 Uošvių vizitas: Dvi savaitės košmaro
Kai uošviai paskelbia, kad atvyksta dviejų savaičių atostogų į jūsų dviejų kambarių butą, tai gali tapti tikru išbandymu. Ypač, kai jie neturi pinigų, o jūsų namai tampa jų pramogų ir maitinimo centru. Ši istorija atskleidžia, kaip tokie vizitai gali...

Skaityti daugiau

04.02.2025 laikas 18:44 Meilės kalbos: Kaip suprasti savo partnerį?
Ar kada nors jautėte, kad jūsų meilės pastangos lieka nepastebėtos ar nesuprastos? Galbūt kalbatės skirtingomis meilės kalbomis su savo partneriu. Amerikiečių autorius Garys Chapmanas savo knygoje „5 meilės kalbos“ atskleidžia, kaip skirtingi meilės ...

Skaityti daugiau