Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 17

Tyrimas. Ar Vienišumas Gali Sutrumpinti Gyvenimą?

Žmogaus gyvenimas yra pilnas vienišumo. Tikėtina, kad kažkuriuo momentu vienišumą jautėte ir jūs. Tai - keistas jausmas, sumišęs su liūdesiu ir pasimetimu, kuomet trokštamas kontaktas su kitu žmogumi tiesiog nėra pasiekiamas. Bet ar vienišumas gali sutrumpinti gyvenimą?

Pasaulio populiacija auga, bet tuo pačiu daugėja ir vienišų žmonių. Vieniši dažnai lieka vyresni žmonės, tačiau ir jaunimui šis jausmas nėra svetimas. Vienišumas gali prisidėti prie depresijos, kuri, kaip žinote, gali baigtis mirtimi. Tačiau mokslininkus domina ir kita šio reikalo pusė - ar vienišumas kenkia fizinei sveikatai? Juk žmogus yra socialinis gyvūnas, kuris natūraliai negyvena vienas.

Mokslininkai jau kurį laiką bando išsiaiškinti, kaip vienišumas veikia sveikatą. Šį 2018 metais publikuotą tyrimą buvo įtraukta 480 tūkstančių 40-69 metų amžiaus žmonių. Jie buvo sekami apie 7 metus, mokslininkai atsižvelgė į jų gyvenimo būdą, pajamas, depresijos simptomus. Tie žmonės turėjo patys įvertinti savo socialinės izoliacijos pobūdį ir patiriamą vienišumo jausmą.

10 % tyrimo dalyvių nepalaikė aktyvių socialinių santykių, 6 % jautėsi vieniši. Abi šios grupės dažniau turėjo lėtinių sveikatos problemų ir dažniau rūkė. Vieniši žmonės dažniau skundėsi depresijos simptomais. 

Socialinė izoliacija buvo siejama su 40 % išaugusia pirmojo širdies smūgio ar insulto rizika. Mokslininkai pastebėjo, kad tai yra susiję su socioekonominiais, elgesio ir psichologiniais faktoriais, kuriais socialiai atsiskyrę žmonės pasižymi dažniau. Tarp žmonių, kurie jau turėjo širdies ir kraujagyslių sistemos problemų, socialinė izoliacija buvo siejama su išaugusia mirties rizika.

Mokslininkai teigia, kad socialinė izoliacija labiausiai kenkia sveikatos problemų turintiems žmonėms. Panašų efektą turi ir depresija, kuri irgi yra siejama su aukštesne mirties rizika, kai žmogus jau turi kitų sveikatos problemų.

Vienišumas ir socialinė izoliacija yra du skirtingi dalykai. Žinoma, žmonės, kurie nepalaiko aktyvių socialinių santykių, dažniau jaučiasi vieniši. Tačiau vienišumą dažnai patiria ir tie, kurie yra apsupti žmonių. Mind.org.uk teigiama, kad vienišumas dažnai patiriamas netekus darbo (arba jį pakeitus), išsiskyrus su romantiniu partneriu, pakeitus gyvenamąją vietą. Tai yra pavojingas jausmas, kuris gali priversti kaltinti save ir net nuvesti prie depresijos.

Jauni žmonės vienišumą gali išspręsti suaktyvinę savo socialinį gyvenimą (lengviau pasakyti, nei padaryti) ir, jei reikia, ieškodami psichologo pagalbos. Tuo tarpu vyresnių žmonių vienišumas dažnai yra ignoruojamas, kaip natūrali gyvenimo dalis. Jiems sunkiau palaikyti aktyvius socialinius santykius, kurie lėtina senatvinius procesus ir padeda išlaikyti aštresnį protą, todėl jiems reikalinga artimųjų pagalba.

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau