Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 3

Ar Žemė Kadaise Galėjo Būti Vandens Pasaulis?

Kai ji buvo labai jauna, Žemė skyrėsi nuo tos, kurioje gyvename šiandien. Nors ji turėjo superžemynus, kuriuos stumdė tektoniniai judesiai, gali būti, kad buvo laikotarpis, kai žemės masyvų buvo labai mažai arba jų nebuvo, o Žemė buvo vandens pasaulis, skelbia „Science Alert“.

Geologiniuose įrašuose rasti duomenys rodo, kad maždaug prieš 3,2 milijardo metų mūsų šiuo metu 4,5 milijardo metų amžiaus pasaulį dengė pasaulinis vandenynas.

Jei tai būtų patvirtinta, toks atradimas galėtų padėti išspręsti klausimus, kaip gyvybė vystėsi maždaug prieš 3,5 milijardo metų. Ar ji prasidėjo gėlo vandens telkiniuose, esančiuose sausumoje, ar druskingose jūrose.

Žemė

Žemė / AP nuotr.

Tyrėjų komanda bandė nustatyti ir to meto Žemės temperatūrą. Neaišku, ar planeta buvo kur kas šiltesnė, ar vėsesnė (ar maždaug tokios pačios temperatūros kaip šiandien), kai atsirado gyvybė.

Visgi dviejų deguonies izotopų – natūraliai atsirandančių elemento variacijų – santykį galima susieti su senovės vandenynų temperatūra dėl skirtingo jų molekulinio svorio. Žemos temperatūros vandenyje yra didesnis deguonies-16 kiekis, palyginti su deguonies-18 kiekiu, ir atvirkščiai.

Nėra 3,2 milijardo metų jūros vandens, kurį būtų galima analizuoti, tačiau yra to amžiaus uolienų, kurios anksčiau buvo senovės vandenynų dugne. Šios uolienos išlaiko vandenynų cheminę istoriją, įskaitant puikiai išsilaikiusią hidroterminių angų sistemą.

Bet net ir po to, kai tyrėjai rekonstravo regiono temperatūros profilį prieš 3,2 milijardo metų, jame buvo tik šiek tiek daugiau deguonies-18 (3,3 procento).

Ledinė planeta / NASA iliustracija

Ledinė planeta / NASA iliustracija.

Remiantis modeliavimu, tyrėjai nustatė, kad jų uolienų pavyzdžių santykis gali būti siejamas su sausumos plotų (žemynų) trūkumu. Tai nereiškia, kad planeta buvo visiškai paskendusi kaip Enceladas ar Europa, jei jie būtų arčiau Saulės, bet vandens buvo daugiau nei dabar.

„Mes tiesiog nemanome, kad kontinentinis dirvožemis buvo formuojamas globaliu mastu, kokį stebime šiandien“, – rašė mokslininkai.

Tada kyla klausimas, kada tiksliai atsirado žemynai, išstumti iš vandenyno tektoninėmis plokštėmis? Mokslininkų komanda planuoja ištirti jaunesnes uolienų formacijas, kad bandytų tą atsakymą rasti.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Nature Geoscience“. Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 15:56 Šokiruojantis Vaizdas Iš Niujorko: Niekas Nežino, Kaip Tai Paaiškinti

2020 m. Kovo 31 d. tinkle buvo paskelbtas vaizdo įrašas, padarytas pasak autoriaus Lenox Hill ligoninėje, esančioje 76-ojoje gatvėje ir Park Ave, Manhatano centre, Niujorke.

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 13:21 Kaukė Vietoje Botokso Namuose
Jūs manote, kad laikas išbandyti botoksą? Ištrinkite iš galvos šią mintį, nes ši nuostabi kaukė pašalins jūsų raukšles ir sustandins jūsų odą geriau nei botoksas. Beje nepamirškite ir apie naudojamas visas kenksmingas medžiagas....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 11:47 Visame Izraelyje Iš Dangaus Krenta Dideli Pulkai Šikšnosparnių
Didžiuliai šikšnosparnių pulkai tiesiog miršta danguje ir krenta ant žemės. Ant žemės nukritę šikšnosparniai neturi jokių išorinių sužalojimo požymių, jie tiesiog miršta ore. Tokie baisūs įvykiai pastebimi visame Izraelyje, todėl žmonės baiminasi dėl pasaulio pabaigos ženklų....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 10:02 Vyriausiasis Izraelio Rabinas Liepė Paruošti Iškilmingus Rūbus Mesijo (Messiah) Sutikimui
Šofaras – žydų ritualinis muzikos instrumentas, kurio naudojimo tradicijos siekia Mozės laikus. Anot, Vikipedijos, jis pučiamas per pamaldas per Roš Hašana / Jom hatrua (Žydų naujus metus), Jom Kipur (Teismo diena arba Atpirkimo dieną – dvasinio apsivalymo ir vilties diena) ir daugelyje kitų išskirt...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:48 Breli Pond (Braley Pond) Anomalinė Zona
Nedidelė turistų stovykla“Braley Pond Campground“ prie nedidelio gražaus Breli tvenkinio Virdžinijos valstijos Ogasto apygardoje jau kelis dešimtmečius laikoma viena iš pačių anomaliausių vietų JAV. Šis nedidelis sausumos gabalėlis su keliomis laužavietėmis ir vietomis palapinėmis it magnetas trauki...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:11 Kinijos Miesto Legenda “Pusiaunakčio Autobusas 375”
Tai nutiko 1995 metų lapkričio 14 dieną Pekine. Viskas prasidėjo nuo to, kad pusiaunaktį autobuso stotelėje sėdėjo du žmonės - pagyvenusi moteris ir jaunas vaikinas. Belaukdami autobuso jie susipažino ir negarsiai kalbėjosi. Pagyvenusiai moteriai labai patiko tas tylus ir mandagus jaunuolis....

Skaityti daugiau