Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 25

Dauguma kasos čekių turi vėžį sukeliančių cheminių medžiagų

Daugiau kaip 90 proc. visų parduotuvėse kasos aparatų išduodamų čekių turi vėžį sukelti galinčių cheminių medžiagų, skelbia ekspertai.

Sveikata, Vėžys, čekiai, kasos čekiai

Kasos čekiai, kuriems naudojamas išblunkantis rašalas, yra pagamintas iš terminio popieriaus, kurio sudėtyje yra bisfenolio A. 

Tyrimai atskleidė, kad ši cheminė medžiaga gali turėti įtakos hormoniniams vėžio susirgimams, taip pat yra neigiamai susijęs su nevaisingumu, autizmu, aktyvumo ir dėmesio sutrikimu, nutukimu, 2 tipo diabetu, ankstyvu gimdymu ir ankstyvu brendimu.

Tad pats metas keisti įpročius ir ne tik nebekaupti kasos čekių piniginėse, rankinėse ar automobiliuose, bet ir juos išmušti paprašyti tik tada, kai to būtinai reikia.

Bisfenolis A į čekiams naudojamus dažus įdedamas norint tekstą padaryti tamsesnį nenaudojant rašalo. Šios cheminės medžiagos taip pat randama plastiko buteliukuose ir kai kuriose plastikinėse maistui laikyti skirtose dėžutėse, rašo Dailymail.co.uk.

Anksčiau atlikti tyrimai atskleidė, kad per valandą kasininkai gali išmušti apie 30 kasos čekių. Darbo dienos pabaigoje kenksmingų medžiagų jų kraujyje ir šlapime yra gerokai daugiau, nei vidutinio žmogaus.

Sveikata, Vėžys, čekiai, kasos čekiai

Ką daryti?

- Jei įmanoma, paprašykite, kad jums būtų išrašytas elektroninis čekis.

- Perlenkite čekį pusiau. Jo nugarėlė chemikalais dažniausiai nepadengiama.

- Piniginėje turėkite voką, kuriame galėtumėte kaupti čekius. Taip išvengsite jų sąlyčio su pinigais.

- Neduokite čekių vaikams.

- Plaukite rankas.

- Su kasos aparatais dirbantys žmonės čekius turėtų spausdinti tik tada, kai jų yra prašoma, jei galima, dėvėkite pirštines, dažnai plaukite rankas ir stenkitės rankomis neliesti burnos.

Šaltinis: Dailymail.co.uk apie tai rašo Tiesa.com

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar