Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 12

Džiovintos braškių uodegėlės vertinamos labiau, nei pačios uogos

Braškių sezonas – laimingas skaniausių kokteilių, salotų ir įvairių desertų su mėgstamomis uogomis metas. Sultingas aromatingas minkštimas tampa produktu Nr.1 rinkoje, tačiau tonos braškių uodegėlių dažniausiai keliauja į šiukšlyną. Jeigu tie, kurie jas išmeta, žinotų, ko jie atsisako!

Patariame neatsikratyti taurėlapių, o dėti juos į arbatą ir pasiruošti jų žiemai neribotais kiekiais. Esmė tame, kad pusė braškės naudos yra jos uodegėlėje.

Šiandien mes papasakosime, kaip ilgam išsaugoti uogas šviežias ir sultingas, o taip pat apie tai, kaip paruošti ir naudoti kotelius.

Mes įpratome manyti, kad aviečių arbata – tai, kas išgelbės mus nuo peršalimo, bet jei rinktis, tai braškių uodegėlių arbata bus be jokios konkurencijos, ir taipogi ji nemažiau aromatinga. Žolininkai rekomenduoja ją  nuo didelio kiekio negalavimų ir senėjimo požymių.

 • Padeda esant podagros paaštrėjimui ir osteochondrozei.
 • Mažina blogojo cholesterino kiekį kraujyje.
 • Mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.
 • Pasižymi stiprinančiu efektu dėka didelio rauginių medžiagų kiekio.
 • Kovoja su amžiaus požymiais (smulkintos uodegėlės kaip kaukė tepamos ant veido kovai su odos vytimu).

Net sezono metu braškes sunku pavadinti pigiu produktu, todėl mes siūlome pasiimti iš jų viską: uogas užšaldyti, o uodegėles išdžiovinti.

 • Pradžioje kruopščiai nuplaukite uogas, pašalindami visus nešvarumus. Po to kruopščiai atskirkite kotelius ( tai galima padaryti peilio ar vamzdelio pagalba).

Braškės, uogos, Braškių Uodegėlės, sveikatos patarimai

 • Gautas uodegėles išdėliokite ant  lėkštės, rankšluosčio ar servetėlės. Labai svarbu, kad ant jų nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai. Koteliai džiūsta greitai, po paros jie jau bus gatavi ( reikia laikyti tamsioje sausoje vietoje). Svarbiausia – kartais pamaišyti uodegėles ir apversti jas džiovinimo procese.

Braškės, uogos, Braškių Uodegėlės, sveikatos patarimai

 • Palikę uodegėles džiūti, užsiimkite uogomis. Išdėkite jas ant rankšluosčio ar popieriaus ir palikite truputį apdžiūti 15-20 min. Tai būtina, norint pašalinti nereikalingą drėgmę.
 • Suberkite jas į gilų dubenį ir pridėkite kelis valgomuosius šaukštus cukraus, permaišykite. Kiekviena uogelė turi būti truputį apiberta cukrumi.
 • Užšaldymui naudokite skardą ar kitą plokščią gilų indą. Jis  būtinai turi būti idealiai sausas ir, pageidautina, jau atšaldytas. Išdėliokite braškes su cukrumi taip, kad jos nesiliestų viena kitos.
 • Po valandos-dviejų suberkite užšalusias braškes į hermetišką pakuotę ar maišelį ir laikykite šaldymo kameroje.

Šaldytos braškės pačios yra delikatesas ir išsilaikys iki kito sezono. Jas galima dėti į kepinius ir gėrimus. O štai uogų uodegėles rekomenduojama dėti į mėgstamą arbatą – vos keli lapeliai, ir ji ne tik įgaus aiškiai išreikštą braškių aromatą, bet ir sustiprins organizmą.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.01.2021 laikas 09:11 Imunologijos ekspertas tiesiai šviesiai: nebūkite naivūs, vakcina neapsaugos nuo COVID-19, net jei paskiepytumėte visus pasaulio gyventojus

Trejybės koledžo dubline mokslininkas imunologas ir biochemikas Kingstonas Millsas norėtų nuraminti žmonių entuziazmą dėl COVID-19 vakcinų. Jo nuomone, gali būti, kad net paskiepiję absoliučiai visus pasaulio gyventojus neatsikratytume šio viruso.

...

Skaityti daugiau

22.01.2021 laikas 08:54 Paprasčiausias būdas, kaip atskirti gripą, peršalimą ir COVID-19: atkreipkite dėmesį į ligos pradžią ir viskas taps aišku
Kaip ir kasmet šaltuoju metų sezonu į viršų šovė sergamumas virusinėmis kvėpavimo takų ligomis. Ir jei dėl karantino sergamumas mums įprastomis ligomis kiek sumažėjo, prie peršalimo, slogos ir gripo prisidėjus COVID-19, padaugėjo neaiškumų, kokia konkrečiai liga puola ir kaip gydytis....

Skaityti daugiau

22.01.2021 laikas 08:42 Tyrimas atsakė, kuo ypatingas COVID-19 sukeltas plaučių uždegimas
Tai prilygsta kelių miško gaisro židinių plitimui - pirmasis toks tyrimas atsakė, kuo ypatingas COVID-19 sukeltas plaučių uždegimas

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

22.01.2021 laikas 09:58 The most important legal pathway that would allow Trump to reclaim the Presidency
If the 45th President of the United States is serious about addressing the 2020 election fraud that deprived him of another four years of service to the republic of the United States, then his legal team should begin to pursue a new legal strategy using a writ of quo warranto....

Skaityti daugiau

22.01.2021 laikas 09:47 Stop global roll out of 5G networks until safety is confirmed, urges expert
We should err on the side of caution and stop the global roll out of 5G (fifth generation) telecoms networks until we are certain this technology is completely safe, urges an expert in an opinion piece published online in the Journal of Epidemiology & Community Health....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:51 Situation Update, Jan 21, 2021 – The astonishing case for optimism and faith
After the staged, theatrical Biden inauguration yesterday that carries no legitimate legal standing whatsoever, people lost their minds as they fell for the spell of the fake news media that broadcast the Big Lie, in Hunger Games style....

Skaityti daugiau