Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 21

Garsiausia Anglijos Karinio Jūrų Laivyno Katastrofa

1893 metų birželio 22 dieną Anglijos Viduržemio jūros eskadra, tarp jų 11 šarvuočių ir šarvuotis „Victoria“, dalyvavo kasmetiniuose vasaros mokymuose prie Libano krantų. Laivyno vadas Džordžas Traijonas (George Tryon) savo eskadrą išrikiavo dviem linijomis po 6 laivus.

Pirmajai kolonai vadovavo pats Traijonas šarvuotyje “Victoria”, antrajai - jo pavaduotojas Albertas Markhemas (Albert Markham) šarvuotyje “Camperdown”.

Šarvuočiai “Victoria” ir “Camperdown”

Šarvuočiai “Victoria” ir “Camperdown”

Pagal mokymų planą dvi lygiagretės kolonos turėjo pasisukti 180 laipsnių viena prieš kitą, priartėti iki 370 metrų, pasukti kursą atgal ir plaukti į uostą nakvynei.

Šarvuotis “Camperdown”

Šarvuotis “Camperdown”

Štabo karininkai pastebėjo, kad numatyta distancija tarp kolonų apsisukimui turi būti ne mažesnė kaip 1500 metrų vietoje planuojamų 1100 metrų, todėl nuspręsta užbaigti posūkį, esant 1300 metrų distancijai tarp kolonų.

Laivyno vadas Džordžas Traijonas (George Tryon)

Laivyno vadas Džordžas Traijonas (George Tryon)

15.00 val. admirolas Traijonas davė įsakymą pradėti posūkį, nors atstumas tarp kolonų buvo vos truputį daugiau kaip 1000 metrų. Antrosios kolonos vadas Markhemas buvo visiškai pasimetęs dėl tokio pavojingo įsakymo ir sulaikė signalą, patvirtinantį įsakymo gavimą. Tada Džordžas Traijonas pasiuntė signalą “Ko jūs laukiate?”. Atsakydamas į tai, Markhemas įsakė pradėti posūkį.

Šarvuotis “Camperdown” taranuoja “Victoria”

Šarvuotis “Camperdown” taranuoja “Victoria”

Abiejų laivų vadai laiku pastebėjo tokio manevro pavojingumą, tačiau negavo įsakymo keisti manevrą. Laivo “Victoria” vadas tris kartus prašė tokio leidimo, bet gavo jį tik paskutiniu momentu. Nors baigiant manevrą, Markhemas įsakė ir savo laivui “Camperdown” plaukti atgal, susidūrimas pasidarė neišvengiamas.

Katastrofos piežinys prancūzų laikraštyje

Katastrofos piežinys prancūzų laikraštyje

Laivo “Camperdown” taranas pramušė laivo “Victoria” šoną 3,7 m žemiau vaterlinijos ir 2,7 metro įlindo į vidų. Kadangi “Camperdown” varikliai susidūrimo metu veikė režimu “Visu greičiu atgal”, jis greitai ištraukė taraną iš skylės. Per ją iškart ėmė plūsti vanduo, kuris neleido ekipažui uždaryti hermetinių durų laivo pertvarose.

Pažeistas “Camperdown” priekis

Pažeistas “Camperdown” priekis

Vadas Traijonas laikė pažeidimus nereikšmingais, norėjo nuplukdyti laivą arčiau ant kranto, kad prireikus galėtų užplaukti ant seklumos.

Tačiau, praėjus vos dviem minutėms po susidūrimo, laivo priekis paniro po vandeniu, o po penkių minučių pradėjo grimzti ir priekinis pagrindinio kalibro bokštas.

Laivo varikliai veikė, tačiau sugedo valčių nuleidimo į vandenį mechanizmas. Laivo “Victoria” vadas bandė taisyti pažeidimus ir gedimus, tačiau nepavyko, tada jis įsakė palikti laivą.

Šarvuotis “Victoria” skęsta

Šarvuotis “Victoria” skęsta

Praėjus 13 minučių po susidūrimo, laivas šarvuotis pavirto ant šono ir nuskendo.

Dauguma komandos narių išsigelbėjo, tačiau, pavyzdžiui, variklių skyriaus jūreiviai taip ir negavo įsakymo palikti laivą. Išsigelbėjo 357 ekipažo nariai, žuvo 358 jūreiviai, karininkai ir admirolas Džordžas Traijonas.

Beprasmė brangiai kainavusio laivo žūtis sukėlė platų rezonansą visuomenėje. Galiausiai dėl visko buvo apkaltintas žuvęs admirolas.

Laivas “Victoria” buvo rastas 2004 metų rugpjūčio 22 dieną maždaug 150 metrų gylyje.

Šarvuotis “Victoria” po vandeniu

Šarvuotis “Victoria” po vandeniu

Laivo liekanos yra vertikalioje padėtyje, laivo priekis 30 metrų įstrigęs dumble. Tokia neįprasta padėtis aiškinama tuo, kad dėl vienintelio laivo priekyje buvusio pagrindinio kalibro bokšto masės susidarė didelis skirtumas tarp laivapriekio ir laivagalio grimzlių, ir laivas nuskendo vertikaliai žemyn.

Šarvuotis “Victoria” po vandeniu

Šarvuotis “Victoria” po vandeniu

Džordžas Traijonas buvo garsus admirolo Horacijaus Nelsono šalininkas ir gerbėjas, turėjo jo daiktų kolekciją.

Dalis kolekcijos buvo laive.

Vienas nardytojas paskelbė, kad admirolo kajutėje rado Nelsono špagą, tačiau neiškėlė jos į paviršių, o paslėpė kitoje vietoje, kad kas nors kitas nepavogtų. Vertingas radinys nebuvo iškeltas iš dugno dėl abejonių, kas yra jo tikrasis savininkas.

Tragedijos jūroje su paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 13:21 Kaukė Vietoje Botokso Namuose
Jūs manote, kad laikas išbandyti botoksą? Ištrinkite iš galvos šią mintį, nes ši nuostabi kaukė pašalins jūsų raukšles ir sustandins jūsų odą geriau nei botoksas. Beje nepamirškite ir apie naudojamas visas kenksmingas medžiagas....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 11:47 Visame Izraelyje Iš Dangaus Krenta Dideli Pulkai Šikšnosparnių
Didžiuliai šikšnosparnių pulkai tiesiog miršta danguje ir krenta ant žemės. Ant žemės nukritę šikšnosparniai neturi jokių išorinių sužalojimo požymių, jie tiesiog miršta ore. Tokie baisūs įvykiai pastebimi visame Izraelyje, todėl žmonės baiminasi dėl pasaulio pabaigos ženklų....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 10:02 Vyriausiasis Izraelio Rabinas Liepė Paruošti Iškilmingus Rūbus Mesijo (Messiah) Sutikimui
Šofaras – žydų ritualinis muzikos instrumentas, kurio naudojimo tradicijos siekia Mozės laikus. Anot, Vikipedijos, jis pučiamas per pamaldas per Roš Hašana / Jom hatrua (Žydų naujus metus), Jom Kipur (Teismo diena arba Atpirkimo dieną – dvasinio apsivalymo ir vilties diena) ir daugelyje kitų išskirt...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:48 Breli Pond (Braley Pond) Anomalinė Zona
Nedidelė turistų stovykla“Braley Pond Campground“ prie nedidelio gražaus Breli tvenkinio Virdžinijos valstijos Ogasto apygardoje jau kelis dešimtmečius laikoma viena iš pačių anomaliausių vietų JAV. Šis nedidelis sausumos gabalėlis su keliomis laužavietėmis ir vietomis palapinėmis it magnetas trauki...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:11 Kinijos Miesto Legenda “Pusiaunakčio Autobusas 375”
Tai nutiko 1995 metų lapkričio 14 dieną Pekine. Viskas prasidėjo nuo to, kad pusiaunaktį autobuso stotelėje sėdėjo du žmonės - pagyvenusi moteris ir jaunas vaikinas. Belaukdami autobuso jie susipažino ir negarsiai kalbėjosi. Pagyvenusiai moteriai labai patiko tas tylus ir mandagus jaunuolis....

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 17:36 Ar Asteroidas COVID-19 Gali Paslinkti Žemės Ašį?

Vienos šiuo metu labiausiais aptariamų temų yra susijusios su pasauline pandemija, tebėra populiari didžiulio asteroido priartėjimo prie žemės tema, dėl kurio ir sumanytas šis karantinas. O ši tema ir toliau populiarėja:

...

Skaityti daugiau