Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Liepos » 26

2,5 tūkstančio metų senumo Goujiano kalavijas

Nors šis nuostabus kalavijas buvo nukaltas maždaug prieš 2,5 tūkstančio metų, jis vis dar yra toks pat aštrus, tarsi būtų pagamintas visai neseniai. Ant kalavijo nesimato jokių rūdžių požymių ir patamsėjimo dėl senumo.

Goujianas valdė senovinę kinų karalystę Yue 496-465m. pr.m.e. Kinų šaltiniuose pabrėžiama, kad jo išvaizda turėjo “barbaro bruožų”: tatuiruotas kūnas ir trumpai kirpti plaukai.

Goujiano kalavijas buvo rastas 1965 metais, kai Hubėjaus provincijoje buvo atkasta daugiau kaip 50 Ču karalystės palaidojimo vietų. Tarp kitų radinių buvo rastas tiesus kalavijas su užrašu “Yue-van Goujianas padarė šį kalaviją savo naudojimui”.

Tiesus kalavijas buvo nukaltas iš bronzos su dideliu vario kiekiu ir nedaug geležies bei švino. Apvadai padaryti iš alavo. Geležtė padengta simetriškai pasikartojančių juodų rombų graviruote. Kalavijo ilgis - 55,7 cm (įskaitant 8,4 ilgio rankeną), geležtės plotis - 4,6 cm. Ginklo svoris - 875 gramai.

Artefaktai, Goujiano Kalavijas, archeologija, istorijos paslaptys

Kalavijas šiuo metu saugomas Hubėjaus provincijos muziejuje. Savo laiku ekspertai buvo gerokai nustebę, ant geležtės neradę nė menkiausio rūdžių pėdsako. Be to, kalavijas vis dar buvo labai aštrus. Pasakojama, kad kai archeologas jį atkasė ir perbraukė per ašmenis pirštu, norėdamas išbandyti, jis labai įsipjovė pirštą.

Tolesni eksperimentai parodė, kad kalavijas yra toks aštrus, jog gali perpjauti 20 popieriaus lapų krūvelę.

Kai kurie tyrėjai mano, kad pagal savo reikšmingumą ir mitologiškumą Goujiano kalavijas nė kiek nenusileidžia karaliaus Artūro kalavijui - Ekskaliburui. Bet jis buvo ne vienintelis toks. Prieš 2500 metų kalavijai, pavadinti “Jian”, su panašiomis charakteristikomis (tiesus užaštrintas kalavijas su dviem ašmeninis) buvo labai paplitę. Bėgant amžiams, jie iš kovinio ginklo virto ceremonijų ginklu.

Šie kalavijai laikomi seniausiais kalavijais Kinijoje ir labai susiję su turtinga mitologija. Kinų folklore šis kalavijas vadinamas “Visų kalavijų riteriu” ir laikomas vienu iš keturių pagrindinių ginklų rūšių - kartu su lazda, ietimi ir kardu. Tačiau Goujiano kalavijas neabejotinai išsiskiria iš kitų tokio tipo kalavijų. Išlikusį paslaptingą kalavijo aštrumą archeologai aiškina metalų apdirbimo ypatybėmis. O didelis sieros ir vario sulfido kiekis neleido kalavijui surūdyti. Manoma, kad dėl tos pačios sieros raštas ant kalavijo neapsiblausė ir atrodo puikiai.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.08.2020 laikas 20:18 Miškuose pasirodė kažkas, kas žudo arklius
Per paskutines kelias visa Europos ir JAV žiniasklaidoje intensyviai buvo diskutuojama apie keistą, žiaurų arklio nužudymą Prancūzijoje.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:49 Skausmas krūtinės ląstoje: dusulys, pneumonija
Sergant pneumonija, skausmai krūtinės ląstos srityje gali būti paviršutiniai ir gilūs. Paviršutiniai skausmai atsiranda dėl tarpšonkaulinių raumenų uždegimo. Skausmai paprastai sustiprėja, giliai įkvėpus.

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 16:11 Loch Neso pabaisa

Jau pusantro tūkstančio metų žmonės stengiasi sugauti Nesę, keistą gyvūną, neva gyvenantį Škotijos Loch Neso ežere. Anot metraščių, pirmą kartą šį povandeninį monstrą, labai panašų į priešistorinį pleziozaurą, pamatė net VI mūsų eros amžiuje. Nuo tų laikų juoda pabaisa su ilgu kaklu ir dviem kupr...

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:30 Viešbučio su vaiduokliais 311 kambario istorija
Viešbutis „Read House“ Čatanugos mieste Tenesio valstijoje laikomas viena iš vietinių įžymybių. Viskas dėl keistų įvykių, nutikusių viename iš viešbutyje rengiamos ekskursijos, per kurias išsamiai pasakojama apie įvykius 311 kambaryje....

Skaityti daugiau

14.08.2020 laikas 14:18 Vaiduoklių namas Londono centre

Berklio aikštė yra Londono širdyje. Čia jau beveik du amžius kuriasi miesto ir šalies aukštuomenė. Kartu su Park Lane, Chelsea ir Mayfair rajonais ši aikštė yra savarankiškumo ir sėkmės prototipas.

Skaityti daugiau

13.08.2020 laikas 21:41 Saulėje pasirodė milžiniški skaičiai. NASA ruošiasi blogiausiam ir pradeda melstis

2020 m. rugpjūčio 11 d., stebėdamas Saulės vaizdus per SOHO NASA, aš radau milžinišką numerį 2. Iš pradžių beveik nekreipiau dėmesio į tai, nes negalėjau tuo patikėti, taip nebūna

Skaityti daugiau