- 09.07.2018
- 3.3 Reitingas
- 10900 Peržiūros
- Komentarai
Gydomosiomis savybėmis pasižymi ne tik krienų šaknys, bet ir jų lapai.
Krienus pradėta auginti dar senovės Romoje ir Graikijoje. Graikai iki šiol labai vertina krienus, iš kurių ruošia ypatingus patiekalus.
Krienų rūšys yra labai įvairios. Artimiausi krienams augalai yra ridikėliai ir garstyčios.
Krienų lapai - gana stambūs, ilgi. Krienai gali išaugti net iki 1 metro aukščio. Krienų lapais galima skaninti marinuojamas daržoves ir rauginamus grybus. Krienų lapai ne tik skanina patiekalus bei konservuojamus produktus, bet ir padeda gydyti įvairias ligas.
Kokių naudingųjų medžiagų yra krienų lapuose?
Krienų lapuose gausu baltymų. Tai požymis, jog krienų lapai yra labai maistingi, bet nekaloringi, nes 100 g krienų lapų tėra 64 kalorijos. Krienų lapuose taip pat yra: • B grupės vitaminų, vitaminų C ir E, nikotino rūgšties; • pačių populiariausių mineralinių medžiagų: magnio, kalcio ir kalio; • biologiškai aktyvių medžiagų; • įvairių eterinių aliejų; • pusiau prisotintųjų riebiųjų rūgščių; • gliukozės ir krakmolo; • skaidulų.
Verta pažymėti, kad vitamino C krienų lapuose yra žymiai daugiau nei juodųjų serbentų uogose.
• Krienų lapuose esančios biologiškai aktyvios medžiagos veiksmingai naikina bakterijas, todėl juos patariama vartoti konservuojant daržoves.
• Krienų lapų prieskonines savybes nulemia juose esantys eteriniai aliejai. Saikingai vartojami krienų lapai gerina apetitą.
Gydomosios krienų lapų savybės
• Krienų lapai naikina žalinguosius mikrobus organizme. Specialistai krienų lapus vadina natūraliais gamtiniais antibiotikais. Seniau krienų lapus vartodavo kaip antiseptikus.
Iš krienų lapų galima paruošti išorinius kompresus. Vidiniam vartojimui tinkami krienų lapai padeda gydyti uždegimines ligas. Pavyzdžiui, gydant burnos gleivinės ligas, krienų lapus galima vartoti kaip antiseptikus. Pavyzdžiui, juos naudinga pakramtyti.
• Krienų lapai padeda iš organizmo pašalinti šlakus ir žalingąsias medžiagas.
• Krienų lapai taip pat padeda normalizuoti skrandžio ir žarnyno darbą. Krienų lapai aktyvina skrandžio darbą. Krienų lapai veiksmingai didina sumažėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą. Padidėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, pagerėja virškinamojo trakto darbas.
• Krienų lapai pagerina sergančiųjų viršutiniųjų kvėpavimo takų ligomis savijautą. Sergant viršutiniųjų kvėpavimo takų ligomis, labai naudinga gerklę skalauti krienų lapų antpilu.
• Krienų lapai stiprina sąnarius ir raumenis. Nuo seno liaudies medicinos žinovai krienų lapais malšina osteochondrozės skausmus, nes krienų lapai gydo uždegiminius procesus. Krienų lapus galima panaudoti ruošiant kompresus ir gydomąsias voneles.
• Krienų lapai stiprina imuninę sistemą. Peršalimo ligų sezono metu krienų lapai padeda žmogaus organizmui kovoti su žalingaisiais virusais ir bakterijomis. Krienų lapus galima panaudoti įvairių ligų profilaktikai. Be to, krienų lapai žmogaus organizmui suteikia papildomos energijos ir gausiai aprūpina vitaminais.
• Krienų lapai padeda iš organizmo šalinti skysčių perteklių, nes skatina šlapimo išsiskyrimą. Tai svarbu gydant šlapimo pūslės ir šlapimtakių ligas. Krienų lapais patariama gydyti inkstų akmenligę.
• Krienų lapai stiprina širdį ir kraujagysles. Krienų lapai pagerina širdies darbą, padeda gydyti hipertenziją ir anemiją.
• Krienų lapai apsaugo kepenis. Gydyti kepenų ligas patariama krienų lapų antpilu su medumi ir citrinomis.
• Krienų lapai stiprina moterų organizmą, normalizuoja menstruacijų ciklą.
• Krienų lapai naudingi ir vyrų organizmui, nes padeda gydyti prostatitą ir impotenciją.
• Krienų lapų sultimis galima malšinti dantų skausmus. Sergantiems stomatitu krienų lapų sultys dezinfekuoja burnos gleivinę. Japonų kosmetikos gamintojai krienų lapų sultis vartoja dantų pastai, kuri dantis apsaugo nuo ėduonies.
• Krienų lapų sultys gražina plaukus ir nagus, stabdo spartų plaukų slinkimą.
• Krienų lapai padeda malšinti galvos skausmus ir gydyti uždegimines ausų ligas.
• Krienų lapuose mažai cukraus, todėl juos patariama panaudoti ruošiant salotas sergantiems cukriniu diabetu.
• Krienų lapai žmogaus organizme pagreitina medžiagų apykaitą, todėl padeda mažinti svorį.
Šalutinis žalingasis krienų lapų poveikis
Krienų lapų negalima vartoti sergantiems gastritu ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opalige. Krienų lapų negalima vartoti besiskundžiantiems padažnėjusiu pilvo pūtimu ir nėščioms moterims. Kūdikius krūtimi maitinančioms moterims krienų lapų patariama vartoti saikingai.
LIAUDIES MEDICINOS RECEPTAI SU KRIENŲ LAPAIS
Raumenų skausmus ir sumušimus patariama gydyti verdančiu vandeniu nuplikytų šviežių krienų lapų kompresais. Kai krienų lapai atvės tiek, kad juos bus galima pakęsti, juos uždėkite ant gydomų vietų, apriškite polietileno plėvele ir vilnoniu šaliku. Taip paruoštą kompresą išlaikykite per naktį. Kitą dieną, kai nuimsite kompresą, organizmas gydomose vietose bus pašalinęs druskų perteklių. Druskas reikia nuplauti. odą nušluostyti sausai, vėliau sudrėkinti bet kuriuo riebiu kremu.
Taip gydytis patariama 10 dienų. Gydomąjį kompresą patariama paruošti iš stambių krienų lapų.
Krienų lapų antpilas
Perplautus krienų lapus sumalkite mėsmale, tyrę supilkite į stiklainį. užpilkite degtine, leiskite nusistovėti savaitę laiko, nukoškite, krienų lapus nuspauskite. Išoriškai šiuo antpilu patariama malšinti osteochondrozės skausmus.
Raumenų skausmus malšinantis tepalas
Jaunus krienų lapus suberkite į stiklainį, užpilkite degtine, vėsioje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje leiskite nusistovėti 2 dienas. Vėliau gydomas vietas trinkite išmirkytais krienų lapais.
Dar vienas krienų lapų antpilo receptas
1 nedidelį krienų lapą užpilkite 1 stikline vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, vėliau šiuo antpilu šluostykite veidą. Šis antpilas efektyviai valo odą, ją tonizuoja, balina strazdanas ir pigmentines dėmes.
Kaip laikyti krienų lapus?
Šaldymas. Užšaldytuose krienų lapuose lieka visos maistinės ir naudingosios medžiagos. Perplautus krienų lapus supjaustykite taip, kaip norite, suberkite į šaldymo maišelius, užšaldykite šaldiklyje. Prieš vartodami krienų lapus atšildykite šiltoje patalpoje.
Džiovinimas. Perplautus krienų lapus suberkite ant popieriaus lapų ar padėklų, džiovinkite tamsioje vietoje. Džiovinamus krienų lapus reikia reguliariai maišyti. Išdžiūvusius krienų lapus susmulkinkite, suberkite į užsukamus stiklainius.
Krienų lapų laikymas šaldytuve. Švarius krienų lapus suberkite į polietileno plėvelės maišelius, į kuriuos įpilkite truputį vandens. Krienų lapus tolygiai paskirstykite, polietileno maišelius užriškite ir laikykite ant apatinės šaldytuvo lentynos.
Konservavimas. Krienų lapus supjaustykite plonomis juostelėmis, sluoksniais suberkite į stiklainius, kiekvieną sluoksnį gausiai pabarstę druska. Prieš užsukdami stiklainius sterilizuokite verdančio vandens vonelėje.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau