Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 22

Įvardintas Produktas, Kuris Sutrikdo Smegenų Veiklą

Sojos pupelių aliejaus vartojimas per pastaruosius kelis dešimtmečius itin išaugo. Jis tapo vienu populiariausių maistinių aliejų JAV. Tiesa, mokslininkai, atlikdami tyrimus su pelėmis, nustatė, kad sojų pupelių aliejus gali sukelti genetinius pelių smegenų pokyčius. Kai kurie iš jų gali būti siejami ir su medžiagų apykaitos sutrikimais, nutukimu, diabetu.

Žurnale „Endocrinology“ tyrimo autoriai aiškina, kad sojų pupelių aliejus modifikuoja maždaug 100 skirtingų genų ekspresiją pagumburyje ir daro įtaką metabolizmui, neurologinėms funkcijoms.

Tarp pakitusių genų buvo tų, kurie yra susiję su šizofrenija, depresija ir Alzheimerio liga, nors labiausiai pakito genas, kuris koduoja hormono, vadinamo oksitocinu, gamybą.

Oksitocinas kartais vadinamas „meilės hormonu“, nes jis skatina socialinius ryšius ir euforijos jausmą, o jo kontrolės sutrikimai yra susiję su depresija ir autizmu. Tiesa, jis taip pat vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant kūno svorį ir gliukozės metabolizmą. Nustatyta, kad pelės pelės, kurioms buvo duadama sojų pupelių aliejaus, pradėjo netoleruoti gliukozės, o tos, kurioms buvo duodama kokosų aliejaus, su tokiomis problemomis nesusidūrė.

Viena grupė pelių buvo šeriama maistu su įprastu sojų pupelių aliejumi, kita gavo maisto su sojų aliejumi, iš kurio buvo pašalinta linolo rūgštis, trečia gavo maisto su kokosų aliejumi.

Pašalinus linolo rūgštį, oksitocino genas buvo vienodai paveiktas. Tai rodo, kad šio ingrediento pašalinimas neapsaugo nuo sojų pupelių aliejaus poveikio.

Tyrėjai atkreipė dėmesį į kitą sojos pupelių aliejuje randamą junginį, vadinamą stigmasteroliu. Dalis pelių gavo kokosų aliejaus, kuris buvo modifikuotas taip, kad jame būtų daug stigmasterolio.

Visgi šių pelių pagumburyje tokių genetinių pokyčių nenustatyta, o tai rodo, kad stigmasterolis nėra kaltas dėl sojų pupelių poveikio smegenims. Tyrimo autorius Poonamjotas Deolis iš Kalifornijos universiteto teigė, kad į daugelį klausimų tyrimas nepadėjo atsakyti, tačiau pavyko siusiaurinti „įtariamųjų“ medžiagų sąrašą

„Jei yra viena žinutė, kurią noriu perduoti žmonėms, – vartokite mažiau sojų pupelių aliejaus“, – mokslininkas cituojamas pranešime.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau