Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 8

Kaip žmogui padėti nuo lunatizmo?

Kol nesusiduriame su lunatizmu, tol atrodo, kad jis neegzistuoja. Vis dėlto, lunatikų yra. Ir tikrai ne vienas. Net ir mūsų pažįstamų tarpe lunatizmo atvejų pasitaiko, tiesiog mes to kartais nė nežinome.

Lunatikai įprastai naktį pakyla iš patalo ir vaikštinėja. Kai kurie iš jų vaikšto atmerktomis akimis, perstumdinėja daiktus, o uždavus klausimus, jie kuo prasmingiausiai į juos atsakinėja, tačiau rytais negali nieko prisiminti.

lunatizmas, miegas, arbata, gydymas

Mokslininkų duomenimis, apie 30 proc. vaikų nors kartą vaikščiojo miegodami. Naktiniai pasivaikščiojimai prasideda nuo 3-4 metų iki 14-likos, po to polinkis išnyksta, tačiau  maždaug 1 proc. serga lunatizmu ir vyresniame amžiuje.

Lunatizmui atsirasti didelę įtaką turi paveldimumas. Jei abu tėvai serga lunatizmu, atsiranda 60 proc. tikimybė, kad ir jų vaikas naktimis taipogi vaikščios. Nors lunatizmą taip pat skatina psichiką varginančios situacijos, visgi manoma, kad jos negalavimo nesukelia, tiesiog jį sustiprina.

Lunatikų miegas yra sutrikęs, jie ne pamažu, bet staiga iš gilaus miego fazės pereina į REM fazę (greiti akių judesiai), šioje fazėje daugiau sapnuojama. Kadangi staigūs pokyčiai smegenis užklumpa netikėtai, tenka kurti sapnų „scenas” ir drauge laikyti užblokuotą judėjimo centrą, o tai vargina. Pasekmė – judėjimo centras nėra pakankamai užblokuojamas ir siunčia į raumenis nervinius impulsus, tad miegantysis pradeda vaikščioti.

Anksčiau buvo sakoma, jog Mėnulio pilnatis turi įtakos jautrių žmonių miegui. Jau įrodyta, kad magnetinio lauko pokyčiai, atsiradę dėl meteorologinių sąlygų, elektromagnetizmas bei Žemės magnetinio lauko pokyčiai tikrai turi įtakos žmogaus miegui.

Kaip sau ar artimam žmogui padėti nuo lunatizmo?

  • Miegamajame sukurkite malonų, ramų mikroklimatą – tam tiks ramunėlių, melisų, sandalmedžių, kvapiųjų snapučių ar ylang-ylang kvapai. Eterinius aliejus galima naudoti kiekvieną atskirai ar sudaryti jų mišinį ir išpurkšti miegamajame (5-8  lašus į distiliuotą vandenį) ar įlašinti į specialią lemputę.
  • Migdomoji arbata: miego ciklą stabilizuoja valerijono, melisos ir levandų arbata. Receptas: į didelį puodelį reikia įberti po 1 arbatinį šaukštelį kiekvienos žolės ir užplikyti ½ l verdančio vandens, leisti 10 min. pritraukti ir po to nukošti. Paruošta arbata geriama prieš miegą. Vaikams rekomenduotina gerti 1 val. prieš miegą ir prieš einant miegoti dar apsilankyti tualete, kad nereiktų naktį keltis.

Kaip galima padėti lunatikuojantiems vaikams?

  • Prie lovos pririškite vaiko rankutę ar kojytę, nes tai yra būtina, kad apsaugotumėte savo mažylį nuo galimų nelaimingų atsitikimų. Vaikui būtina paaiškinti, kodėl taip darote ir šias apsaugines priemones paverskite žaidimu. Tik jokiu būdu neleiskite patiems vaikams užrišti virvučių, nes pradėdamas lunatikuoti jis jau žinos, kaip mazgas surištas.
  • Visuomet vakare su savo vaiku pakalbėkite – taip atminty užsifiksuos svarbiausi dienos įvykiai. Jei tądien vaikas ką nors gero padarė – būtinai pagirkite. Jokiu būdu nepriekaištaukite vaikui.
  • Jei vaikas skundžiasi miego sutrikimais, netiks pasakų skaitymas, nes tai tik įjautrins smegenis ir duos dingstį naktiniams pasivaikštinėjimams.
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau