Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2020 » Liepos » 17

Kiek mūsų organizmui reikia druskos?

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus per dieną suvartoja apie 10–15 g druskos, tuo tarpu dienos norma yra tik 5–6 g. Tai reiškia ne tik kiekį, kurį pridedame prie patiekalų, bet ir kituose produktuose esantį. Nepriklausomai nuo to, ar tai jūros druska, ar išgauta ypatingomis sąlygomis, druską sudaro maždaug 40% natrio. Dideliais kiekiais tai yra kenksminga, bet jis yra būtinas ir reikalingas mūsų organizmui. Todėl geriausia ieškoti to aukso vidurio.

Padėtį apsunkina sėslus gyvenimo būdas ir nepakankamas geriamojo vandens vartojimas: medžiagų perteklius nusėda raumenyse, sąnariuose ir kraujagyslėse. Druskos perteklius veikia vidinę sistemų ir organų būklę, žmogaus išvaizdą ir jo savijautą. Todėl svarbu žinoti šio reiškinio požymius ir ypatybes.

Požymiai, kad kūne yra per daug druskos

Nuolatinis troškulio jausmas

Akivaizdus ženklas: esant druskų pertekliui, trūksta skysčių, todėl kūnas bando praskiesti koncentruotą druskos tirpalą.

Veido ir galūnių tinimas

Kuo daugiau druskos kūne, tuo daugiau skysčių jis turi kaupti pats, kad išlaikytų pusiausvyrą. O skysčių susilaikymas ląstelėse sukelia edemą.

Pilvo pūtimas ir padidėję apimtys

Skysčių sulaikymas taip pat sukelia pilvo pūtimą. Be to, druskos perteklius ištempia raumenų skaidulas, jas susilpnina ir sunaikina, taip paveikdamas jų susitraukimą.

Galvos skausmai ir galvos svaigimas

Tokie simptomai, kartu su skausmu ar diskomfortu sąnariuose, yra susiję su tuo, kad druska aktyviai sąveikauja su vandeniu, jį absorbuodama. Dėl to padidėja kraujagyslės – viena iš dažno galvos skausmo priežasčių.

Greitas širdies ritmas ir padidėjęs kraujospūdis

Dėl sutirštėjusio kraujo atsiranda lėtinė hipertenzija ir pulsas pakyla. Tai užkrauna didelę naštą širdžiai, dėl to gali išsivystyti aritmija, tachikardija, padidėja insulto rizika.

Maistas jums atrodo prėskas

Žmogui, nuolat pridedančiam druskos į maistą, turi būti išsivysčiusi priklausomybė nuo druskos, jo kūnas yra pervargęs. Skonio pumpurai keičiasi atsižvelgiant į suvartojamo maisto kiekį. Kitaip tariant: kuo daugiau druskos valgysite, tuo daugiau norėsite.

Svoris nemažėja

Jei išbandėte daug dietų ir vis tiek negalite numesti svorio, persvarstykite savo mitybą. Be to, kad vengsite nesveiko maisto, pažiūrėkite, kiek druskos suvartojate. Svoris dažnai nemažėja, nes druska kaupiasi kūno ląstelėse. Be to, per didelis druskos vartojimas sukelia sintezę ir padidėja fruktozės koncentracija kepenyse, o tai savo ruožtu lemia nutukimą.

Retas noras naudotis tualetu

Jei jūsų šlapimas tamsiai geltonos spalvos, turintis aiškų amoniako kvapą bei turite sistemingą vidurių užkietėjimą, tai taip pat gali reikšti druskos perteklių. Inkstai, natūralūs kūno filtrai, kenčia labiau nei kiti organai. Galų gale, jie turi dirbti kelis kartus daugiau, kad filtruotų kuo daugiau vandens, izoliuotų druskos perteklių ir toksišką amoniaką.

Alerginiai bėrimai ant kūno

Alergija druskai pasireiškia odos, bėrimo ant veido, kaklo, rankų, nugaros ir pilvo, rečiau kelių, forma. Alerginės reakcijos rizika padidėja žmonėms su susilpnėjusia imunine sistema.

Kaip išspręsti problemą?

Jei pastebėsite, kad jau tapote šio produkto „įkaitais“, nesinervinkite ir nepanikuokite. Šioje situacijoje, kaip ir bet kurioje kitoje situacijoje, yra išeitis.

Venkite maisto produktų, kuriuose yra daug druskos

Remiantis daugybės tyrimų rezultatais, tam tikruose maisto produktuose nustatytas didžiausias natrio kiekis. Tarp jų yra duona, pica, kepta vištiena, greitas maistas. Pirkdami produktus patariame atkreipti dėmesį į sudėtį: jei juose yra daugiau kaip 20% druskos, geriau tokių atsisakyti.

Stenkitės valgyti namuose

Maistas, patiekiamas kavinėse ir restoranuose, paprastai turi daug natrio. Todėl geriau gaminti maistą namuose ir pasiimti su savimi pietus į darbą. Ir nepamirškite gerti paprasto vandens. Reguliarus vandens vartojimas padės susidoroti su druskos pertekliumi ir pašalinti medžiagų perteklių.

Pratinkitės valgyti mažiau druskos

Atjunkyti savo skonio receptorius nuo druskos nėra taip sunku, kaip gali atrodyti. Stenkitės nepridėti druskos į maistą 21 dieną, net jei jums tai atrodo neskanu. Daugelio produktų nereikia visai sūdyti: juose jau yra reikalingų elementų (jūros dumblių, žuvies, žalių daržovių, citrusinių vaisių).

Apsilankyti pas gydytoją

Kai kuriais atvejais, kai organizme yra per daug druskos, būtina gydyti vaistais. Pasitarus, jums gali būti paskirta dieta be druskos arba vaistai, skirti sustiprinti druskos nuosėdų pašalinimą. Kartais gydytojai pataria, užuot sūdę patiekalus savarankiškai, kartą per dieną išgerti specialaus druskos tirpalo.

Visiškai atsisakyti druskos neverta. Joje esantys naudingi mikroelementai yra atsakingi už daugelį svarbių procesų organizme. Tiesiog atkreipkite dėmesį į druskos kiekį savo racione ir sureguliuokite. Kūnui reikia maždaug vieno arbatinio šaukštelio per dieną. Tai gali būti įprasta stalo druska, joduota arba jūros druska, tačiau be kenksmingų priemaišų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-11-09 laikas 18:02 Receptai Naudinga Halva Per 10 Minučių! Jokio Cukraus Ir Miltų!
Jei norite pagaminti naminės chalvos, jums neprireiks daug laiko ir ingredientų gausos. Reikia paimti gliaudytų saulėgrąžų, arachiso ir medaus – ir jūsų sveikuoliška chalva beveik paruošta.

Skaityti daugiau

2017-11-01 laikas 17:22 Receptai Morka, pienas gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Morka, Pienas

Skaityti daugiau

2018-09-26 laikas 13:07 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo akmenligės

Akmenligės liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo akmenligės, akmenligė, akmenligės gydymas, akmenligės recepta, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau