Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 10

Ką reikia ir ko negalima daryti Didijį ketvirtadienį, kad neprisišauktumėm sau bėdos?

Greitai šv. Velykos. Prasideda Didžioji savaitė. Projektas Mėnesiena: Būrimas kortomis atskleidžia, ko kategoriškai nereikėtų daryti šios savaitės ketvirtadienį, kad neprisišauktumėme sau bėdos, o taip pat atskleidžia ką patartina daryti tiems, kurie nori daugiau laimės.

Ko negalima daryti Didijį ketvirtadienį:
 
– Pradedant nuo ketvirtadienio iki pat Velykų negalima nieko išnešti iš namų, ypač skolinti. Neduokite nieko, kad ir kaip jūsų prašytų: nei pinigų, nei kokių nors daiktų pasinaudoti. Negalima net su giminaičiais ar kaimynais dalintis virtuvės reikmenimis ar produktais.
 
– Iš didžiojo ketvirtadienio į penktadienį nakčiai negalima palikti užmerktų skalbinių, kurių nespėjote išplauti. Ir neplautų indų.

– Kaip ir likusiais šios savaitės dienas, taip ir ketvirtadienį negalima švęsti švenčių, linksmintis, dainuoti, šokti.

– Pageidautina laikytis pasninko.

O štai ką reikėtų šį ketvirtadienį daryti:

– Labai svarbu šią dieną pradėti tvarkyti namus nuo pat ryto. Jeigu jūs neturite laiko, nes reikia išeiti į darbą, patvarkykite namuose nors kažką. Pavyzdžiui, ryte išplaukite indus ar išneškite šiukšles.

– Patys drąsiausieji gali išsimaudyti kokiame nors vandens telkinyje. Protėviai tikėjo, kad šis ritualas “nuplauna” visas ligas.

Didysis ketvirtadienis tai geriausia metuose diena pirmą kartą nukirpti kūdikiui plaukus. Anksčiau protėviai “sėkmei” tą dieną kirpdavo net naminius gyvulius.

– Tam, kad visada turėtumėte pinigų, šią dieną reikėtų juos visus perskaičiuoti tris kartus.

– Tai geriausia diena išsivadavimui nuo užnešto priešų pagadinimo. Reikia anksti ryte, dar iki saulės patekėjimo, nusiprausti. Prausiantis kalbėti paprastos maldos žodžius: “Nuplaunu tą, ką ant manęs užleido, tą, dėl ko kūnas ir sielą kankinasi. Viskas švariuoju ketvirtadieniu nusiplauna. Amen.”

– Jeigu jūs vieniša moteris, tam, kad atrastumėte savo laimę, šią dieną besimaudydama kalbėkite tokius žodžius: “Kaip gražus ir šviesus Didysis ketvirtadienis, taip ir aš, Dievo vergė (vardas) visiems būsiu nuostabi. Amen”

Didysis penktadienis – susijęs su atgaila. Tai labiausiai sielvartinga krikščionių kalendoriaus diena, nes tai Kristaus mirties ir palaidojimo diena. Dirbama mažiau, laikomasi tylos. Malkų kapoti, švarintis, tvarkytis jau negalima. Bažnyčioje buvo varomas Judošius už tai, kad išdavė Kristų. Tam maldininkai atsinešdavo lazdas, dažnai gražiai išraižytas, kad pamojuotų bažnyčios lauko durų link, kai tik kunigas baigdavo gesinti žvakes.

Didysis šeštadienis – taip pat atgailos diena. Iki pietų baigiama dirbti visi sunkesni darbai, iš bažnyčios parnešama ugnis, kartais šventintas vanduo, ruošiami velykiniai valgiai, marginami kiaušiniai, įrengiamos sūpuoklės (bet nesisupama). Pavakare visi išsimaudydavo pirtyje, įkurta šventinta ugnimi. Baigiasi Didžioji savaitė šeštadienio vidurnaktį, kai tikintieji sveikina vienas kitą džiugiai sakydami: „Kristus prisikėlė!“ ir skelbdami, kad prasidėjo svarbiausia krikščionių šventė Velykos.

Parengė: Būrėja Roma VičienėMėnesiena: Būrimas kortomis

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Laida

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 13:36 COVID-19: jei karantino žaidimai nesibaigs, tai žemė arba sudegs, arba apsivers
Kaip praneša Indijos žiniasklaidos, vieno rajono Indijos gyventojai 2020 m. balandžio mėn. atsibudę ryte susidūrė su reiškiniu, kurio dar niekada nebuvo matę savo gyvenime: dideliu atstumu, šimtais kilometrų, jie galėjo pamatyti Himalajų kalnagūbrius....

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 11:23 COVID-19: Nepaisant Ekspertų Nuomonės, Pandemija Pasiekė Ir Rusiją
Remiantis balandžio 5 d., didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnosnas buvo skubiai paguldytas į ligoninę apžiūrai, nes jis ir toliau kenčia nuo nuolatinių CIVD-19 simptomų. Tuo tarpu COVID-19 ir toliau žygiuoja po pasaulį ir visose šalyse dabartinės ir būsimos pandemijos aukos kasą...

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 17:14 Atėjo Laikas Kaupti Vandens Atsargas

Vienas iš nedaugelio vertingiausių planetos rezervatų, kurį stebi UNESCO, yra skaitomas Igvasu nacionalinis parkas, esantis Brazilijos ir Argentinos teritorijose

Skaityti daugiau

05.04.2020 laikas 11:18 Kieno Didžiuliai Laivai Buvo Pastebėti Mėnulio Fone?
Viena iš daugiausiai pasirodymo NSO vietų yra Mėnulis ir aplink jį dangaus sritis. Astronomai šimtmečius stebėjo, ten keistas šviesas, o prasidėjus XXI amžiui, kai žmonėms tapo prieinami ne tik teleskopai, bet ir vaizdo įrašymo priemonės, kai atsirado galimybė pasidalinti savo stebėjimais su visuome...

Skaityti daugiau