Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 10

Ką gali išduoti drebančios rankos?

Rankų drebulys ar nevalingi rankų judesiai - nėra liga, tai gali būti arba ligos simptomas arba tiesiog normalus reiškinys. Jei paprastai kalbant, drebulį sukelia klaidinga informacija, gaunama iš tos smegenų zonos, kuri kontroliuoja viso kūno ar tam tikrų jo sričių, pav.: rankų raumenis. 

Rankos drebėti gali ne tik senyvo amžiaus žmonėms, tačiau su tokia, bėda gali susidurti net ir vaikai, netgi kūdikiai, kartais, pvz. verkimą gali lydėti ir nežymus ar smulkus raumenų drebuliukas. Arba kūdikiams, kai dar normaliai nesusiformavusi nervų ir endokrininė sistema gali virpėti rankytės.

ligos, ligų simptomai, rankų drebulys, liga, drebulys

Atvejai, kai užtektų tik pagerti kokių tai raminamų žolelių arbatų (pvz. valerijonų, sukatžolių) arba atrasti ramybę medituojant ir pan. arba tiesiog, pakeisti kasdieninius įpročius arba tiesiog, tai priimti, kaip kasdienybę: 

• Pirmiausia rankų drebulys gali išduoti, tai kad jaudinatės, patiriate nervinę įtampą, stresą. Pvz. retai, tačiau pasitaiko drebulys prieš egzaminus ar labai svarbų susitikimą ir pan.

• Drebulį gali iššaukti ir mūsų baimės, sakykim jei žmogus bijo skraidyti, jis virpulį delnuose jaus kiekvieną kartą, lipdamas į lėktuvą. 

• užėjus panikos priepuoliui. 

• Taip vadinamas, senatvinis rankų drebėjimas, beje, jis gali būti paveldimas, tiesiog reikėtų atkreipti dėmesį į savo senelių rankas, tačiau tai priskiriama prie normalių senėjimo procesų, kurie paprastai pasireiškia virš 60 metų, bet kartais gali pasireikšti ir trisdešimtmečiams. 

Sunkus fizinis, įtemptas darbas, kai raumenys ilgą laiką būna įtempti - tuomet baigus darbus, atsipalaidavusios rankos gali drebėti. 

Sušalus, ar kai šalta, tuomet dreba ne tik rankos, bet dažniausiai ir visas kūnas. 

Piktnaudžiaujant alkoholiu - ypač rytais, per pagirias. 

Piktnaudžiaujant kava - retais atvejais, tačiau pasitaiko. 

• Vartojant narkotines medžiagas. 

• Taip pat, rankos gali pradėti drebėti, dėl naudojamų vaistų (tokie kaip neuroleptikai, psichostimuliatoriai arba antidepresantai) - reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju, ypač jei naudojate daug vaistų ir kartais ar nuolatos pasireiškia rankų virpulys. 

O štai kada vertėtų susirūpinti ir kreiptis pas gydytoją: 

• Jeigu rankų drebulys pasireiškia reguliariai ir su laiku tik stiprėja. 

Be to, reikėtų įvertinti ir tokį niuansą, kad didžioji dauguma rankų drebulį sukeliančių ligų yra lėtinės. Tad tikrai nieko neprarasite, jei pastebėjus, kad dažnai nė šio iš to pradeda drebėti rankos ar kartais nuo karto pasikartoja nevalingi rankų judesiai, pasikonsultuosite su savo gydytoju. 

Ligos, kurių vienas iš simptomų gali būti rankų drebulys: 

Tireotoksikozė (hipertiroidizmu) - kai skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino, kuris skatina medžiagų apykaitą. Dėl skydliaukės hormonų pertekliaus gali pasireikšti rankų drebulys. 

Pažeistos smegenys - kai dėl traumos, naviko, išsėtinės sklerozės ar kraujagyslių ligos pažeidžiamas galvos smegenų kamienas ir smegenėlės. 

Parkinsono liga - susirgus nyksta tam tikros galvos smegenų srities ląstelės, kontroliuojančios judesius. Tačiau Parkinsono tikimybę galima atmesti, jei ramybės būsenoje drebulys sustiprėja, o nusilpsta, kai tiesiate į ką nors ranką, bei jei nepasireiškia kiti šiai ligai būdingi simptomai: sutrikusi kalba, raumenų sąstingis, pakitusi eisena. 

Kepenų ligos - taip pat, gali būtų vienas iš simptomų, būtent atsiradęs rankų virpėjimas. 

Kaklo osteochondrozė - degeneracinė sąnarių liga, kuri išsivysto tuomet, kai dėl kokių nors priežasčių pažeidžiamas stuburo kremzlinis audinys- tarpslanksteliniai diskai. 

Hipertonija (hipertenzija) - tai arterinio kraujospūdžio padidėjimas. 

Cukrinis diabetas - sumažėjus gliukozės kiekiui kraujyje, gali drebėti rankos. T.p. drebulys gali atsirasti ir suvertojus per didelę insulino dozę. 

Apsinuodijimas toksinėmis medžiagomis - sunkiųjų metalų druskomis, smalkėmis, gyvsidabrio garais. 

Antinksčių ligos. Antinksčiai – tai porinė endokrininė liauka, esanti virš inkstų. Dešinysis antinkstis yra prizmės, o kairysis – pusmėnulio pavidalo. Kiekvienas jų sveria apie 5 g, gelsvai rausvi, minkštos konsistencijos antinksčiai yra sudaryti iš žievės ir šerdies , kurios gamina skirtingus hormonus. Antinksčių veiklą reguliuoja galvos smegenyse esanti hipofizė (posmegininė liauka). 

Geriausia, visuomet yra pasikonsultuoti su gydytoju, tačiau keli liaudies pastebėjimai, kokiais dar atvejais gali kankinti rankų drebulys

• rankų drebėjimas - tai pirmas požymis kad organizme trūksta kalio. 

• trūkstant Vitamino B12 - silpnai virpa rankos. 

• trūkstant magnio.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau