Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Sausio » 15

Kodėl verkdami jaučiame gumulą gerklėje?

Nervų sistema yra sudaryta iš centrinės nervų sistemos (CNS) ir periferinės nervų sistemos (PNS). Centrinei nervų sistemai priklauso galvos  ir nugaros smegenys,  PNS priklauso visi nervai už CNS ribų.  Periferinė  nervų sistema  dalijama į somatinę ir vegetacinę nervų sistemas(VNS). Somatinę nervų sistema koordinuoja raumenų, kuriuos mes galime valdyti, veiklą -  mes galime vaikščioti, bėgioti, šokti , dainuoti – daryti ką norime. Vegetacinė nervų sistema nėra pavaldi mūsų norams. Ji kontroliuoja vidaus organų veiklą – širdies,  virškinimo sistemos darbą.

nervų sistema, gumulas, gerklė, verksmas

Viena iš VNS funkcijų yra reaguoti į stresą, padėti kūnui  išgyventi tokiu momentu. Mūsų protėviai tokias emocijas, kaip liudesys, baimė, pyktis patirdavo tik papuolę į stresines situacijas.  Visi žinduoliai į pavojų reaguoja atsaku „kovok arba bėk“, kas leidžia arba sukoncentruoti jėgas kovai su užpuoliku, arba pabėgti. Šis atsakas susijęs su VNS veikimu, kuris užtikrina reikalingų raumenų aprūpinimą didesniu deguonies ir gliukozės kiekiu, suteikiančiu raumenims didesnę jėgą ir ištvermę.

Deguonies kiekis raumenyse yra didinamas keliais būdais – verčiama greičiau ir stipriau plakti širdis, lėtinamas virškinimas,  dažninamas kvėpavimas, plečiami bronchai,  atveriama ryklė ir burna. Atsiranda švokštimas, širdies daužymasis ir pykinimas. Šiuos simptomus dažnai jaučiame, kai iš sielvarto verkiame. 

Ryklės atvėrimas leidžia pakliūti didesniam deguonies kiekiui  į plaučius.  Yra veikiami raumenys, atveriantys gerklas ir leidžiantys praeiti didesniam oro kiekiui. VNS reaguodama į verkimą, kaip į streso faktorių,  gerklų angą atveria maksimaliai. Tai nesudaro  problemų, kol nieko neryjame. Rijimas reikalauja gerklų uždarymo, kad maistas nepakliūtų į kvėpavimo takus. Taigi, jeigu  verkdami norime nuryti seiles, atsiranda prieštaravimas – stresas verčia gerklas atidaryti, rijimas uždaryti. Tai formuoja gumulo pojūtį gerklėje.

VNS sistema sudaryta iš dviejų  – simaptinės ir parasimpatinės dalies. Tai kaip greičio ir stabdžio pedalai mašinoje. Simpatinė nervų sistema maksimaliai aktyvuojama esant stresui, parasimpatinė skirta simpatinės slopinimui ir jėgų atstatymo procesų aktyvinimui. Būtent parasimpatinė sistema reguliuoja virškinimą, kuriam priklauso ir rijimas. Taigi gumulas gerklėje yra simpatinės ir parasimpatinės sistemų veikimas vienu kartu.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-08-31 laikas 09:36 Receptai Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Prakaitavimą skatina liaudies medicinoje, Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai, receptai skatinantis prakaitavimą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

2020-07-02 laikas 11:39 Receptai Pyragas Vyniotinis Su Vyšniomis
Taip pat galima į kiekvieną suktinuką dėti savo įdarą (abrikosai, obuoliai, riešutai). Šis vyšnių pyragas perpjautas atrodo labai neįprastai! Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-08-02 laikas 08:32 Receptai Kokosiniai sausainiai su šokoladu
Kiaušinių baltymus iki kreminės konsistencijos išplakite kartu su cukrumi, druska ir vanilės ekstraktu. Suberkite kokosų drožles ir gerai išmaišykite iki vientisos masės. Iš masės formuokite rutuliukus ir juos dėkite ant kepimo po...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau