Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (488) Komentarų: (0) (12.06.2018 - 20:41)

Kraujospūdį mažinantys medikamentai 7 kartus padidina odos vėžio grėsmę

Per vieną naują tyrimą padaryta išvada, kad vieni iš plačiausiai taikomų medikamentų nuo aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) iš esmės didina odos vėžio riziką.

vaistai, vėžys, diuretikai, odos vėžys, farmacija, naujienos

Diuretikai (šlapimą varantys medikamentai) 7 kartus padidina odos vėžio grėsmę, ypač tarp asmenų, vartojusių šiuos medikamentus ilgą laiką.

Tyrėjai iš Pietų Danijos universiteto (Syddonsk Universitet) tvirtina, kad šiuose vaistuose esama cheminės medžiagos hidrochlortiazido, kuris padidina odos jautrumą UV spinduliuotei, ir iš esmės didina plokščialąstelinio odos vėžio riziką. Tiesa, ši liga yra lengvai gydoma ir retai baigiasi mirtimi.

Jau buvo žinoma, kad diuretikai padaro odą jautresnę, tačiau tyrėjus nustebino tai, kad jie taip pat gali sukelti ir odos vėžį, be to - gana dažnai. Mokslininkai mano, kad 10 proc. plokščialąstelinio odos vėžio atvejų susiformavo dėl diuretikų vartoiimo, kurių sudėtyje esama hidrochlortiazido.

Tyrimo išvadas patvirtina ir JAV Floridos valstijos universiteto (Florida State University) mokslininkas, gydytojas dermatologas Armandas Cognetta. Jis teigia, kad jo pacientai dažnai turi didelę hirdrochlortiazido koncentraciją kraujyje. „Gyventi ar leisti senatvę saulėtoje Floridoje ir vartoti hidrochlortiazidus — tai sudėtingas ir, reikia pasakyti, kai kuriems pacientams net gyvybei pavojingas derinys", - aiškino jis.

Asmenys, kurie nerimauja dėl šio klausimo, gali kreiptis į gydytoją ir aptarti, ar negalima vartoti kokio nors kito preparato nuo padidėjusio kraujospūdžio. Tyrėjai nurodo, kad tik diuretikai yra susiję su odos vėžiu.

J Am Acad Dermatol, 2017-12-04

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: Vėžys, naujienos apie vaistus, diuretikai, farmacija, odos vėžys, vaistai
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar