Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 23

Koks turėtų būti dantų šepetėlis?

Naujo dantų šepetėlio reikėtų dairytis, kai senojo jau išsikraipo šereliai, suprastėja valymo kokybė. O šiaip patariama šepetėlį keisti maždaug kas 3 mėnesius. Ir žinoma, būtinai, po infekcinių viršutinių kvepavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų).

dantys, higiena, dantų šepetėlis, dantų priežiūra

Taigi, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis naują dantų šepetėlį: 

• Svarbu, kad šepetėlio šereliai būtų minkšti (soft), o ne kieti (tokie šepetėliai dažniausai skirti protezams valyti). Kietas šepetėlis gali sukelti dantenų recesiją, taigi – padaryti net daugiau žalos nei naudos. 

• Vidutiniškai kieti ir kieti šepetėliai rekomenduojami pacientams, turintiems protezuotų dantų. Šiuo atveju reikėtų turėti keletą dantų šepetėlių: minkštuoju pamasažuoti dantenas, nuvalyti liežuvį, kietesnį naudoti protezuotiems dantims prižiūrėti.

• Šepetėlio galvutė turi būti maža, kad būtų lengviau pasiekti sunkiai išvalomas vietas. Be to, mažesne galvute dantų šepetėlį rekomenduojama rinktis žmonėms, kuriuos valant dantis pykina. 

• Vertėtų žinoti, kad kai kurios šepetėlių galvutės būna padengtos specialia danga liežuviui valyti. 

• Šepetėlio rankena turi būti patogi naudoti. Pvz., storesnė šepetėlio rankena rekomenduojama vaikams, kadangi tada lengviau valdyti judesius. Neįgaliems vaikams yra šepetėliai su specialiomis rankenomis. 

• Patartina, kad kaklelis būtų išlenktas pagal dantų lanko linkį. Tada patogesnis valymasis. 

Šereliai gali būti ir natūralaus pluošto. Tačiau, moksliškai įrodyta, kad naudoti dantų šepetėlius natūralaus pluošto šereliais kenksminga: jie sugeria vandenį, taip sukuriama palanki terpė žalingoms bakterijoms daugintis. Todėl, reikėtų rinkis tik dirbtinio pluošto šerelius. Pastarieji tinkamai apdoroti, jų galiukai suapvalinti, taigi netraumuos nei dantų emalio, nei burnos gleivinės. 

• Beje, šerelių išdėstymas ar ilgis neturi esminės įtakos dantų valymo kokybei.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau