- 16.10.2018
- 0.0 Reitingas
- 1926 Peržiūros
- Komentarai
Akių ašarojimo dažniausia priežastimi pasitaiko sausų akių sindromas. Kurio atsiradimą gali sąlygoti daugybė veiksnių: klimatinės sąlygos, netinkama darbo aplinka, reumatinės ligos bei joms gydyti skiriami vaistai, kai kurios akių ligos.
Šiuo atvejų akių ašarojimo priežastis yra reflektoriškai suintensyvėjusi ašarų gamybą pradėjus akims džiūti. Tačiau,šis simptomas yra tik laikinas ašarojimas, nes vėliau atsiranda akių paraudimas, svetimkūnio jausmas. Akių sausumo sindromas nustatomas atlikus specialų mėginį (Širmerio).
Kitais atvejais akių ašarojimas galima būtų kaip kai kurių akių ligų simptomas.
Ašarojimas atsiranda dėl perdidelės ašarų sekrecijos (gamybos), kai ašaros nesuspėja nutekėti į nosį (vadinamasis hipersekrecinis ašarojimas) arba dėl mechaninių kliūčių trukdančių ašaroms nutekėti ašarų takais (vadinamasis retencinis ašarojimas) dėl ašarų takų nepraeinamumo, netaisyklingos ašarinių taškučių padėties. Akių ašarojimas gali būti ir dėl amžinių ašarų latakų pokyčių.
Šaltuoju metų laiku daug kam dažniau ašaroja akys. Vėjas ir šaltis neretai sukelia ašarų kanalų spazmus, kurie ir išspaudžia ašaras. Tai viena iš alergijos šalčiui išraiškų.
Alergija šalčiui pasireiškia neuždengiamose kūno vietose. Dažniausiai alergiškiems žmonėms šaltyje parausta, patinsta oda, neretai pradeda ašaroti akys. Akių ašarojimas atėjus į šiltą patalpą greitai praeina. Odos sudirgimas paprastai tęsiasi keletą valandų.
Dažniausiai alergija šalčiui būna tiems, kurie serga kai kuriomis chroniškomis ligomis ar turi infekcinių židinių. Ši alergija dažniau pasireiškia spustelėjus pirmiesiems šaltukams. Dažnai įtakos turi ne tiek pati temperatūra, kiek didesnis žvarbus vėjas. Todėl per šalčius rūpestingai apmuturiuokite šaliku kaklą ir net veidą, dėvėkite šiltas pirštines, kepures. Ir būtinai pasikonsultuokite su medikais.
Alergija šalčiui gydoma antialerginiais vaistais. Ji dažnai žmogų lydi visą gyvenimą, kartais būna paveldima.
Ar nesate alergiškas šalčiui? Atsakyti į šį klausimą galima atlikus nesudėtingą testą. Ant vidinės dilbio pusės uždėkite gabaliuką ledo ir palaikykite porą minučių. Jei oda toje vietoje paraus, paburks, ar net iškils pagal ledo gabalėlio kontūrus, žinokite, kad turite šią bėdą.
Reikėtų kreiptis pas gydytoją - oftalmologą, kad atliktų tyrimus ir nustatytų priežastį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau