Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 16

Kodėl ašaroja akys?

Akių ašarojimo dažniausia priežastimi pasitaiko sausų akių sindromas. Kurio atsiradimą gali sąlygoti daugybė veiksnių: klimatinės sąlygos, netinkama darbo aplinka, reumatinės ligos bei joms gydyti skiriami vaistai, kai kurios akių ligos. 

Šiuo atvejų akių ašarojimo priežastis yra reflektoriškai suintensyvėjusi ašarų gamybą pradėjus akims džiūti. Tačiau,šis simptomas yra tik laikinas ašarojimas, nes vėliau atsiranda akių paraudimas, svetimkūnio jausmas. Akių sausumo sindromas nustatomas atlikus specialų mėginį (Širmerio). 

ašaros, akys, ligų simptomai, sveikatos patarimai

Kitais atvejais akių ašarojimas galima būtų kaip kai kurių akių ligų simptomas.

Ašarojimas atsiranda dėl perdidelės ašarų sekrecijos (gamybos), kai ašaros nesuspėja nutekėti į nosį (vadinamasis hipersekrecinis ašarojimas) arba dėl mechaninių kliūčių trukdančių ašaroms nutekėti ašarų takais (vadinamasis retencinis ašarojimas) dėl ašarų takų nepraeinamumo, netaisyklingos ašarinių taškučių padėties. Akių ašarojimas gali būti ir dėl amžinių ašarų latakų pokyčių. 

Šaltuoju metų laiku daug kam dažniau ašaroja akys. Vėjas ir šaltis neretai sukelia ašarų kanalų spazmus, kurie ir išspaudžia ašaras. Tai viena iš alergijos šalčiui išraiškų. 

Alergija šalčiui pasireiškia neuždengiamose kūno vietose. Dažniausiai alergiškiems žmonėms šaltyje parausta, patinsta oda, neretai pradeda ašaroti akys. Akių ašarojimas atėjus į šiltą patalpą greitai praeina. Odos sudirgimas paprastai tęsiasi keletą valandų. 

Dažniausiai alergija šalčiui būna tiems, kurie serga kai kuriomis chroniškomis ligomis ar turi infekcinių židinių. Ši alergija dažniau pasireiškia spustelėjus pirmiesiems šaltukams. Dažnai įtakos turi ne tiek pati temperatūra, kiek didesnis žvarbus vėjas. Todėl per šalčius rūpestingai apmuturiuokite šaliku kaklą ir net veidą, dėvėkite šiltas pirštines, kepures. Ir būtinai pasikonsultuokite su medikais. 

Alergija šalčiui gydoma antialerginiais vaistais. Ji dažnai žmogų lydi visą gyvenimą, kartais būna paveldima. 

Ar nesate alergiškas šalčiui? Atsakyti į šį klausimą galima atlikus nesudėtingą testą. Ant vidinės dilbio pusės uždėkite gabaliuką ledo ir palaikykite porą minučių. Jei oda toje vietoje paraus, paburks, ar net iškils pagal ledo gabalėlio kontūrus, žinokite, kad turite šią bėdą. 

Reikėtų kreiptis pas gydytoją - oftalmologą, kad atliktų tyrimus ir nustatytų priežastį.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 20:48 Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

...

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:46 Liaudies Medicina: Vonios gelbsti nuo gripo
Žiemos pabaiga, pavasario pradžia - gana pavojingas laikas, kai dar gali siausti visokie peršalimai ir net gripas. Aš šia liga nesirgau jau kelerius metus. Matyt, dėl to, kad žiemą palaikau savo imunitetą specialiomis voniomis. Apie šį metodą pirmiausia sužinojo mano žmona, perskaitė kažkokioje knyg...

Skaityti daugiau