Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 16

Ką išduoda - suprastėjęs regėjimas naktį?

Suprastėjęs regėjimas naktį - tai, anksčiausias požymis, jog trūksta vitamino A. 

Kiti simptomai išduotantys kad trūksta vitamino A: 

• sausa oda, 
• padidėjęs infekcinių ligų pavojus, 
• metaplazija (priešvėžinė būklė). 

Pirma nustatyta ir ištirta mitybos nepakankamumo liga - vištakumas, t. y. trūkstant vitamino A, pablogėja regėjimas prieblandoje. Jau senovės kultūros žinojo apie šią ligą ir ją gydė virtomis kepenimis. Didelę vitamino A koncentraciją kepenyse lemia šios medžiagos tirpumas riebaluose, tačiau dėl šio kaupimosi didelės dozės gali būti labai toksiškos. Pagrindinis regos cheminis elementas - retinolis, kuris labai svarbus verčiant šviesos bangas į regėjimą.

A vitaminas, akys, ligų simptomai, vištakumas, sveikata

Sumažėjus organizme vitamino A drumstėja ragena, pablogėja kaulų augimas, pablykšta oda ir gleivinė, jos sausėja, pleiskanoja. Prisidėjus infekcijai, vystosi pūlingas uždegimas. Plaukai darosi sausi ir trapūs. Organizme mažėja tam tikrų hormonų sintezė, kraujyje sumažėja krešėjimo faktorių koncentracija. Vitamino A nepakankamumas nėštumo metu pavojingas tuo, kad gali sulėtėti vaisiaus vystymasis, atsirasti įgimtų širdies ydų, regėjimo defektų. 

Vitaminas A padeda ląstelėms atsinaujinti. Šis procesas vadinamas diferenciacija. Nenormaliai diferencijuotos ląstelės yra linkusios suvėžėti. Vitaminas A, išlaikydamas sveiką ląstelių apvalkalą, padeda apsisaugoti nuo ligas sukeliančių mikroorganizmų invazijos. Vitaminas A taip pat stiprina imunitetą, jo reikia kaulų, baltymų ir augimo hormono gamybai. 

Retinolis pirmą kartą atrastas 1920 m. Kadangi buvo pirmas vitaminas, jį pavadino vitaminu A. 

Kepenys, pieno produktai ir menkių kepenų aliejus - pagrindiniai vitamino A šaltiniai. Jo taip pat galima gauti su maisto papildais bei beta-karotino turinčiomis daržovėmis (morkos, moliūgai, špinatai, arbūzai, šparagai, brokoliai ir kt.)

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau