- 29.10.2018
- 0.0 Reitingas
- 1584 Peržiūrų
- Komentarai
Tikriausiai ir Jums bent kartą jau buvo šitaip nutikę: išsivalėte dantis ir pastebėjote kraują. Kraujuoja dantenos...
Dažniausiai dėl dantenų kraujavimo sutrinkame tik trumpam - daugumai žmonių atrodo, kad viskas praeis savaime. Ir iš tiesų: po keleto valandų dantenos dažniausiai nebekraujuoja. Tačiau devyni iš dešimties suaugusiųjų nežino, kad kraujuojančios dantenos - tai signalas, kurį neatsitiktinai siunčia organizmas. Ką reiškia šis signalas - kraujuojančios dantenos?
Dantenų kraujavimas - tai dantenų uždegimo simptomas. Ilgesnį laiką nekreipiant dėmesio į kraujuojančias, patinusias ar paraudusias dantenas - dantenų uždegimas pasklinda po žandikaulį ir pamažu pradeda naikinti kaulą. Tai periodontito pradžia (periodontitas - tai lėtinis infekcinio pobūdžio priedančio audinių uždegimas, ilgainiui plintantis ir į gilesnius audinius, o ligai įsisenėjus, dantys pradeda klibėti ir net iškrenta). Seniau periodontitas buvo vadinamas paradontoze.
Kas sukelia dantenų kraujavimą?
Viena dažniausių jo priežasčių - netaisyklingas dantų valymas, kai dalis minkštųjų apnašų lieka nenuvalytos, o naujoms susiformuoti pakanka vos keleto valandų. Dantų apnašose esantys mikroorganizmai kaupiasi ne tik ant dantų, bet ir po nekokybiškomis plombomis arba blogai pagamintais protezais. Iš apnašų susiformuoja akmenys, kurie tarsi pleištai įsiterpia tarp danties ir dantenų. Tokiu būdu formuojaai dantenų “kišenės” - ideali aplinka bakterijoms.
Taigi, dantenų susirgimus, kaip ir daugelį dantų ligų, sukelia dantų apnašos, kuriose gausu įvairiausių bakterijų. Įprastomis sąlygomis žmogaus imuninė sistema atlaiko tokių bakterijų atakas ir apsaugo burnos ertmę nuo susirgimų. Tačiau jeigu ant dantų susikaupia labai daug apnašų, organizmas nebeįstengia burnoje išlaikyti sveikos pusiausvyros. Tose vietose, kuriose ilgą laiką yra susikaupę daug minkštųjų apnašų ar net susidaro akmenys, laikui bėgant gali atsirasti dantenų uždegimas.
Ta dantenų vieta, kurią pažeidė dantenų uždegimas, - patinsta, kraujagyslių sienelės susilpnėja ir nuo nedidelio paspaudimo (pvz. dantų šepetėliu) kraujagyslės gali trūkti - tokiu atveju dantenos kraujuoja. Tuomet ir be medicininio išsilavinimo žmogui aišku, kad su jo dantenomis kažkas negerai. Gydytojai odontologai šią grėsmę pastebi anksčiau ir patikrina dantenų jautrumą: jeigu dantenos, jas lengvai spustelėjus zondu, išlieka rausvos ir tvirtos - jos sveikos. Tačiau jeigu dantenos yra patinusios ir kraujuoja nuo prisilietimo zondu - tai jau dantenų uždegimo požymis. Reikalingas gydymas.
Periodontito požymiai:
• dantenų kraujavimas - dantenos kraujuoja valant dantis arba net valgant;
• nemalonus burnos kvapas;
• padidėjęs dantų jautrumas;
• dantys gali klibėti ir net iškristi;
• patinusios dantenos;
• atvipusios dantenos ir dėl to ”pailgėję” dantys.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau