- 07.10.2018
- 0.0 Reitingas
- 4195 Peržiūros
- Komentarai
Rudenį gėlynai, visa sodo aplinka ir balkonai suspindi viržių žiedais. Šie dekoratyvūs augalai pastaruoju metu labai populiarūs, todėl, kad yra nereiklūs ir ilgaamžiai, vienoje vietoje gali augti 15-25 metus.
Taip pat šie augalai turi ir gydomųjų savybių.
Viržių nauda
Liaudies medicina byloja, kad viržių lapeliai ir žiedai veikia kaip vaistai ir puikiai malšina uždegimą. Taip pat jie naudojami inkstų, šlapimo pūslės ligoms gydyti, padeda nuo nervinio susijaudinimo, streso, veikia netgi kaip lengvi migdomieji. Tiems, kurie negali išsivaduoti iš peršalimo ligų, įkyraus kosulio gniaužtų, viržių arbata palengvina šiuos simptomus, padeda atsikosėti.
Vaistams naudojama visa antžeminė dalis. Pasigaminkite viržių nuovirą, šis geriamas nuo nervų sistemos sutrikimų, o maišant su valerijonu ir gudobele – gydo širdies ligas.
Viržių žiedų milteliais apibarstomos žaizdotos ir nudegintos vietos. Viržių ekstraktu vilgomi odos spuogai, egzema. Pašutinti viržiai dedami ant sumuštų vietų, šunvočių, išnirusių sąnarių.
Viržių žiedeliais ir šakelėmis gardina arbatas, nuovirus ir vyną. Gydomiesiems tikslams viržius derėtų rinkti miške, nes dekoratyviniai viržiai tinkami tik balkonams puošti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau