Pagrindinis » Kategorija: Technologijos, IT » Peržiūrų: (580) Komentarų: (0) (05.03.2018 - 09:39)

Mažiausias benzininis variklis pasaulyje

Mokslininkai sukūrė mažiausią benzininį variklį. Mini variklis pagamina 700 kartų daugiau energijos nei tokio dydžio baterijos. Negana to jis gali dirbti dvejus metus be pertraukos be jokių įkrovimų ar kuro papildymų. Mokslininkų nuomone jis lengvai galėtų pakeisti šiuo metu esančias baterijas ir galėtų būti naudojamas nešiojamuosiuose kompiuteriuose, telefonuose ar laikrodžiuose. Išradėjų nuomone, šiuo metu naudojamas lyčio jonų baterijas šis variklis galėtų palaipsniui pakeisti per šešerius metus.

variklis, technologijos, mini variklis

Birmenhamo universiteto katedros inžinierius Kyle Jiang sukūręs šį variklį sakė: „Mes ieškome pramonės industrijos revoliucijos. Ir dabar ji gali tilpti žmogui į kišenę. Mūsų mokslo pasiekimas yra didelis žingsnis į kitokį rytojų. Baterijos yra didelė visuomenės bėda. Jas reikia pakrauti, o norint atsikratyti sugedusiomis ar išsekusiuomis baterijomis jų negalima tiesiog išmesti į šiukšlių dėžę, bet po šešerių metų viskas gali pasikeisti“.

Mini varikliai gali pakeisti žmogaus širdies stimuliatorius, mažus žvalgybinius robotus naudojamus kariuomenės bei kitus mažus prietaisus kurių didžiausia bėda buvo baterijos veikimo ir tarnavimo laikas, bei pastovus jų pakrovimas.

variklis, technologijos, mini variklis

Praeityje buvo bandoma sukonstruoti miniatiūrinį variklį tačiau inžinieriai susidurdavo su viena problema – jie be galo kaisdavo. Birminhamo inžinieriai išsprendė šią problemą panaudodami karščiui atsparią medžiagą, pavyzdžiui, keramiką ir silicio karbidą.

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar