Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai / Liaudies medicina » Peržiūrų: (208) Komentarų: (0) (22.05.2018 - 20:45)

Mitai apie žoleles

Vaistų kainos daugelį iš mūsų verčia prisiminti liaudiškus gydymo metodus, būtent gydymą žolelėmis.

fitoterapija, šarlatanizmas, žolės

Per daugelį amžių fitoterapija tai labai išpopuliarėdavo, tai būdavo draudžiama. Šiuolaikiniai fitoterapeutai gydymui naudoja daugiau kaip 500 vaistažolių. Tinkamai jas parinkus galima tikėtis pritrenkiančio poveikio. Deja, dažnai labiau pasitikime kaimyne arba drauge ir šitaip rizikuojame gerokai pakenkti sveikatai. Pamėginsime aptarti mitus, kuriais apipinta fitoterapija.

1. Fitoterapija - tai šarlatanizmas

Šiandien farmakologijoje gaminant vaistinius preparatus augalinė medžiaga naudojama labai dažnai, todėl fitoterapija praktiškai visuomet buvo mūsų gyvenime. O šarlatanizmas - tai nemokšiškas žolinių preparatų vartojimas. Tikra tiesa, kad netinkamai parinktos žolės gali organizmui padaryti nepataisomos žalos.

2. Žolelės - nekenksmingos

Tai populiariausias ir pavojingiausias mitas. Iš tiesų yra labai daug nuodingų žolių, kai kuriose yra toksinių medžiagų. Be to, daugelį mums žinomų žolių pavojinga perdozuoti, jos gali daryti šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, net paprasčiausio valerijono perdozavimas gali sukelti nervinių sutrikimų.

3. Žoleles reikia pirkti turguje

Galima įvardyti daugybę argumentų, paneigiančių šį mitą. Pirkdami žolių iš nepažįstamo žmogaus jūs negalite būti tikri, kad nesibaigęs jų galiojimo laikas, kad jos buvo laikomos pagal taisykles.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad skirtingose vietovėse tos pačios žolės dažnai ir vadinamos kitaip, todėl kartais tikrai nelengva išvengti nesusipratimų.

4. Vaistažolės nepakeis tablečių

Tai tikrai netiesa. Juk senovėje tiesiog nebuvo sintetinių vaistų, tad žmonės gydėsi tik žolėmis. Mūsų laikais fitoterapija kartais tampa vienintele panacėja. Praktiškai visi vaistai vaikams pagaminti žolių pagrindu.

Fitoterapijos galimybės labai didelės, kita vertus, tai nereiškia, kad galima atsisakyti gydytojų pagalbos.

Be to, net ir žolėmis geriausia gydytis prižiūrimiems specialistų.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: fitoterapija, mitai, žolės, šarlatanizmas
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Begleivė dieta (1)...

Arnoldas Eretas gimė Vokietijoje.. Jo tėvas jam perdavė nuostabius, sėkmingus, tiek gyvūnų, tiek žmonių gydymo be vaistų natū...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Atsisveikinkite su podagra visiems laikams!...

Žmonių kenčiančių nuo podagros didėja su kiekviena diena. Tai labai skausminga ir sekinanti būklė, kuri sukelia sąnarių uždeg...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Arbatos grybas (gamyba) ir pieno grybas...

Arbatos grybas – dviejų rūšių mikroorganizmų – acto rūgšties bakterijų ir mieliagrybio – kolonija. Būtent š...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Delfinų terapija... tiesiog namuose!...

Taip, taip! Šis labai brangus, sunkiai prieinamas ir itin veiksmingas gydymo būdas tapo įmanomas fantastiško rusų mokslininkų...