Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (476) Komentarų: (0) (22.05.2018 - 20:45)

Mitai apie žoleles

Vaistų kainos daugelį iš mūsų verčia prisiminti liaudiškus gydymo metodus, būtent gydymą žolelėmis.

fitoterapija, šarlatanizmas, žolės

Per daugelį amžių fitoterapija tai labai išpopuliarėdavo, tai būdavo draudžiama. Šiuolaikiniai fitoterapeutai gydymui naudoja daugiau kaip 500 vaistažolių. Tinkamai jas parinkus galima tikėtis pritrenkiančio poveikio. Deja, dažnai labiau pasitikime kaimyne arba drauge ir šitaip rizikuojame gerokai pakenkti sveikatai. Pamėginsime aptarti mitus, kuriais apipinta fitoterapija.

1. Fitoterapija - tai šarlatanizmas

Šiandien farmakologijoje gaminant vaistinius preparatus augalinė medžiaga naudojama labai dažnai, todėl fitoterapija praktiškai visuomet buvo mūsų gyvenime. O šarlatanizmas - tai nemokšiškas žolinių preparatų vartojimas. Tikra tiesa, kad netinkamai parinktos žolės gali organizmui padaryti nepataisomos žalos.

2. Žolelės - nekenksmingos

Tai populiariausias ir pavojingiausias mitas. Iš tiesų yra labai daug nuodingų žolių, kai kuriose yra toksinių medžiagų. Be to, daugelį mums žinomų žolių pavojinga perdozuoti, jos gali daryti šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, net paprasčiausio valerijono perdozavimas gali sukelti nervinių sutrikimų.

3. Žoleles reikia pirkti turguje

Galima įvardyti daugybę argumentų, paneigiančių šį mitą. Pirkdami žolių iš nepažįstamo žmogaus jūs negalite būti tikri, kad nesibaigęs jų galiojimo laikas, kad jos buvo laikomos pagal taisykles.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad skirtingose vietovėse tos pačios žolės dažnai ir vadinamos kitaip, todėl kartais tikrai nelengva išvengti nesusipratimų.

4. Vaistažolės nepakeis tablečių

Tai tikrai netiesa. Juk senovėje tiesiog nebuvo sintetinių vaistų, tad žmonės gydėsi tik žolėmis. Mūsų laikais fitoterapija kartais tampa vienintele panacėja. Praktiškai visi vaistai vaikams pagaminti žolių pagrindu.

Fitoterapijos galimybės labai didelės, kita vertus, tai nereiškia, kad galima atsisakyti gydytojų pagalbos.

Be to, net ir žolėmis geriausia gydytis prižiūrimiems specialistų.

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar