Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 24

Mokslininkai atkūrė senovės Egipto mumijos balsą

Tyrėjų komandai iš Jungtinės Karalystės pavyko atkurti senovės egiptiečio balsą. Neįtikėtinas projektas prasidėjo dar 2013 m. Kad mumija prabiltų, prireikė archeologų, egiptologijų, muziejaus kuratorių ir elektrotechnikų žinių, skelbia CNN.

Šešerius metus komanda sunkiai dirbo, kad moksliškai atkurtų Nesyamuno, 3000 metų senovės egiptiečio, balsą. Kol kas sistema gali skleisti tik vieną garsą, o tyrėjų išvados skelbiamos „Scientific Reports“.

Atkurti balsą pavyko, nes buvo išsaugotos Nesyamuno mumifikuoto kūno gerklos. Skenavimas leido komandai rekonstruoti balso traktą, kuris vėliau buvo atkurtas naudojant 3D spausdintuvą. Dirbtinis balso traktas dabar gali sukurti vieną garsą – tai yra pirmasis žingsnis bandant atkurti senovės egiptiečių balsus.

„Tai yra garsas, kurį gali sukelti jo balso traktas – taigi tai yra jo balsas“, – sakė Londono karališkojo Holloway universiteto profesorius Davidas Howardas.

„Fonetikos ir kalbotyros žinių derinimas su kitomis technologijomis leidžia atkurti tipinius artikuliacinius gestus. Tai tik pradžia, reikia nuveikti daug darbų, tačiau tai yra aiški ateities galimybė“, – pridūrė mokslininkas.

Mokslininkai anksčiau bandė atkurti senovės žmonių balsus naudodami veido atpažinimo programinę įrangą.

Nesyamuno mumija rasta papuoštame sarkofage. Jis buvo dvasininkas ir raštininkas senovės Egipto šventykloje Karnake. Jis mirė maždaug 1100 m. prieš Kristų.

Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau