Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 12

Mokslininkai išsiaiškino vėžio ląstelių paslaptį: kai jos pereina į tokią būseną - net ir efektyviausiams vaistams tampa atsparios

(Paranormal) Šiuolaikinės vėžio gydymo priemonės yra labai efektyvios, tačiau kartais vėžio ląstelės vis tiek kažkaip išgyvena. Kai kurios, atrodo, pranyksta tik trumpam ir vėl pradeda daugintis vis pasibaigus gydymui. Naujas tyrimas rodo, kad vėžio ląstelės chemoterapiją išgyvena kaip meškos žiemą.

Kanados mokslininkai tyrė energijos apykaitos procesus storosios žarnos augliuose. Jie išsiaiškino, kad šie augliai veikia panašiai kaip atskiri organizmai, nepriklausomai nuo likusio kūno galintys reguliuoti savo energijos tausojimą.

Ir tai yra iš tiesų keista, nes vėžinės ląstelės yra tos pačios kūno ląstelės, kurios turi klaidų - ypatingi išgyvenimo mechanizmai joms neturėtų būti būdingi.

Mokslininkai stebėjo storosios žarnos vėžio ląsteles petri lėkštutėje. Jos buvo apdorojamos chemoterapija, kuri joms turėtų būti mirtina.

Vietoje to, kad žūtų, ląstelės nustojo augti. Jos tarsi ėmė tausoti energiją, bandydamos išgyventi chemoterapijos laikotarpį. Ir šie duomenys, kad ir kokie stebinantys būtų, atitinka ankstesnius matematinius modelius.

Tolimesni bandymai su pelėmis parodė tą patį - storosios žarnos auglys sustoja augęs ar net šiek tiek traukiasi, kol taikoma chemoterapija, tačiau sugrįžta į ankstesnę būseną vos tik gydymas nutraukiamas.

Mokslininkai teigia, kad chemoterapiją pajutusios vėžinės ląstelės pereina į kitą būseną, vadinamą DTP (drug-tolerant persister), kuomet yra ypatingai atsparios vaistams. Ši būsena primena hibernaciją - metabolizmo sulėtėjimą, kuris padeda kai kuriems gyvūnams iš esmės permiegoti žiemą.

Įdomu tai, kad vėžys pasitelkia autofagiją. Šis procesas įprastai padeda atsikratyti negyvų ląstelių - kitos jas tiesiog suvalgo. Vėžinės ląstelės daro tą patį ir tai joms padeda ilgiau ištverti chemoterapiją.

Mokslininkai vaistais sustabdė autofagiją auglio mėginyje ir pastebėjo, kad chemoterapija vėl tapo veiksminga. Tai galėtų būti vienas iš būdų, padedantis kovoti su chemoterapijai atspariais augliais.

Žinoma, ta savotiška hibernacija yra tik vienas iš būdų, kaip augliai saugosi nuo chemoterapijos. Ir mokslininkai jau žino dar bent kelis.

Ateityje reikės naujų tyrimų, kurie padėtų nustatyti, kodėl vienas ar kitas auglys tapo atsparus chemoterapijai. Suprasdami šiuos procesus mokslininkai galės kurti efektyvesnius vaistus, gaudančius vėžines, bet tuo pačiu tausojančius sveikas ląsteles.

  • Šaltinis: Technologijos.lt
  • Storosios žarnos vėžio iliustracija ©Blausen Medical Communications (CC BY 3.0) | commons.wikimedia.org

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 4
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.01.2021 laikas 13:05 Endokrinologas: „Skydliaukės problemos? Kiekvieną dieną būtinai suvalgykite bent po 1 trynį"
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vi...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:59 Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ...
Garsaus akademiko Amosovo pasta: "Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ..." Nė viena sezoninė cholera manęs negriebę! Kada paskutinį kartą sirgau - nepamenu (vienos dienos peršalimas kas 2 metus nesiskaito) ......

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:10 Ilgalaikis kosulys pas vaiką. Padedame jūsų kūdikiui atsikratyti ligos!
Visos motinos žino, kaip sunku išgydyti savo mylimą vaiką nuo kosulio. Aš irgi tai žinau. Paprastai aš 3 kartus per dieną vaikui duodu kokių nors vaistų, o gydymas trunka 5 dienas. Vaikas lėtai atsigauna ir ilgai kosėja....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 20:09 Tapo Žinoma. Pirmoji Informacija Apie COVID-21 Simptomus
2021 m. gruodžio mėn. PSO medicinos „šviesuoliai“ pranešė pasauliui apie naują COVID-19 padermę, dėl kurios visa Anglija buvo pakelta ant ausų, o paskui ir visą Europą. Tačiau žmonės, kurie dirba vietose, tai yra dirbantys EMS (greitosios medicinos pagalbos tarnyboje), dar rudenį įspėjo apie šį štam...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 12:57 Vienos skardos patiekalas - vištienos blauzdelės su kopūstais
Dar viena nuostabi idėja Jūsų pietums iš vištienos, gaminsime vienoje skardoje su kopūstais. Tai yra visiškai mano tipo patiekalas, nes vištienos blauzdeles aš labai mėgstu, kopūstus taip pat, todėl visus mėgstamus ingredientus sudėjusi į kepimo skardą pasigaminau nuostabius pietus....

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 11:59 Kiaulienos Ir Ryžių Kukulaičiai Su Bulvėmis Orkaitėje
Kaip aš mėgstu tokius patiekalus, kai tupinėti aplink viryklę visai nereikia, kai tiesiog produktus sudedi į kepimo indą, o visą kitą darbą už tave atlieka orkaitė.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 23:10 Scientists warn that global 5G rollout should be halted due to risks to public health
A scientist from the United Kingdom has warned that the rollout of 5G networks around the globe should be halted until the technology’s safety has been tested and proven.

Skaityti daugiau