Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Kosmosas » Peržiūrų: (186) Komentarų: (0) (15.05.2018 - 08:32)

NASA palydovai iš viršaus stebėjo šiaurines pašvaistes

Daugelis esame matę nuotraukas (o kai kas ir gyvai) kaip atrodo kerinčio grožio šiaurės pašvaistės kabančios kažkur aukštai virš mūsų, o NASA pateikia nuotrauką kaip atrodo šios gražuolės kitu kampu – iš viršaus.

Tiesa, didelio grožio gal ir nėra, tačiau tokios nuotraukos mokslininkams itin vertingos.

Šia nuotrauka pasidalino NASA Žemės observatorija (ang. Earth Observatory), kurią užfiksavo „Suomi NPP“ palydovo „VIIRS“ (angl. Visible Infrared Imaging Radiometer Suite) instrumentas.

Dėka specialių, šviesai jautrių sensorių „VIIRS“ geba užfiksuoti šviesos fotonus atsispindinčius nuo Žemės paviršiaus ir atmosferos 22 skirtingo ilgio bangomis, nuo žalios iki beveik infraraudonųjų spindulių.

deguonis, fenomenas, magnetosfera, molekulės, NASA, palydovas, saulė

© NASA/Earth Observatory/Suomi NPP/VIIRS 

Instrumentas ir palydovo vaizdo filtravimo sistemos leidžia išryškinti blausios spalvos signalus, tarp jų pašvaistes, miškų gaisrus, miestų šviesas ir net atsispindinčią Mėnulio šviesą.
„VIIRS“ surinko spindinčios šiaurinės pašvaistės duomenis, kuri buvo pastebėta virš šiaurinės Kanados.

Kuomet pakankamas energetiškai įkrautų dalelių kiekis iš Saulės susiduria su Žemės magnetosfera, kai kurios dalelės, kurios jau yra įkalintos magnetosferoje, būna išstumiamos į aukštutinę atmosferą.

Dalelėms susidūrus su deguonimi ir azoto dujomis, tai lemia molekulių vibracijas ir spindėjimą pačiomis ryškiausiomis ir įspūdingiausiomis spalvomis.

Deja, tačiau „Suomi“ palydovo „VIIRS“ instrumento nuotraukos neperteikia spalvų. Tačiau įspūdinga palydovinių nuotraukų revoliucija gali padėti mokslininkams suprasti tokių kompleksinių darinių, kaip pašvaistės, fenomenus.

NASA palydovai iš viršaus stebėjo šiaurines pašvaistesPatiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: NASA, Saulė, Šiaurės pašvaistė, molekulės, fenomenas, magnetosfera, deguonis, palydovas

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Gėrimas nuo skausmo kaulų, sausgyslių ir sąnarių - rece...

Per 7 dienas jūs pastebėsite, kaip jūsų kaulai, sausgyslės ir sąnariai tampa sveikesni. Gėrimas nuo skausmo kaulų, sausgyslių...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ryžių vanduo: ilgiems ir sveikiems plaukams...

Ryžių vanduo jau senai naudojamas Azijoje, dėl švarios odos ir ilgų, blizgančių plaukų auginimui. Ką galima pasigaminti iš ry...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Produktas, kuris naikina nagų grybelį ir bakterijas!...

Arbatos medžio aliejus - vienas iš efektyviausių priemonių kovojant su nagų grybeliu. Šis produktas tiesiogiai veikia ligos p...

Medicinos naujienos
Tyrimas: mobilieji telefonai kelia pavojų sveikatai...

Pastaruoju metu atliekama daug mokslinių tyrimų norint nustatyti, ar elektromagnetinės bangos, skleidžiamos mobiliųjų telefonų i...