Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2020 » Kovo » 18

Naujas koronaviruso susirgimų tyrimas atneša viltį?

Kol kas dar anksti galutiniam patvirtinimui – bet panašu, aukšta temperatūra ir drėgmė sulėtina viruso plitimą, mokslo naujienų svetainėje „ZME Science“ rašo jos įkūrėjas Mihai Andrei.

Vis dėlto reikia įspėti, kad M.Andrei nėra nei medikas, nei profesionalus duomenų analitikas – bet mokslo komunikatorius, kuris komentuoja kinų tyrimą, suteikiantį vilčių šiuo nelengvu pandemijos metu.

„Vienas iš svarbiausių klausimų – kaip naujasis koronavirusas reaguos į kylančią aplinkos temperatūrą? Pradinės viltys, kad virusas aukštesnėje temperatūroje gali tiesiog žūti, neišsipildė – nes pasirodė, kad koronavirusas plinta ir šiltame klimate, – rašo M.Andrei. – Tačiau, remiantis naujai paskelbtu tyrimu, aukštesnė temperatūra bent jau pristabdo viruso plitimą“.

koronavirusas, koronavirusas (Uhano virusas), pandemija, oras

Anot jo, virusas SARS-CoV-2, kuris ir sukėlė dabartinę pandemiją, nėra pats mirtiniausias žmonijos sutiktas virusas, kokį matėme. Tai taip pat nėra ir pats užkrečiamiausias. Tačiau galiausiai jis patogiai įsitaisė tame pavojingame taške, kur jis ir greitai plinta, ir yra pakankamai mirtinas.

„Taip atrodo, kad jis stebėtinai atsparus aukštai temperatūrai. Tikėjomės, kad šiltuoju metų laiku jis tiesiog išnyks (kaip ir gripas) – bet šiuo metu tai atrodo labai abejotina. Virusui pavyko išplisti Singapūre ir keliose kitose šalyse, esant aukštesnei nei 30 Cesijaus laipsnių temperatūrai – ir atrodo, gana mažai tikėtina, kad šilti orai tiesiog užmuš virusą“, – rašo M.Andrei.

Tačiau aukšta aplinkos temperatūra gali pristabdyti viruso plitimą.

M.Andrei pasakoja, kad Pekino Tsinghua ir Beihang universitetų duomenų mokslininkų ir ekonomistų komanda, pasinaudodama Kinijos Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, išanalizavo, kaip viruso užkrečiamumas priklauso nuo temperatūros.

„Jų analizė apėmė 4711 patvirtintus SARS-CoV-2 koronaviruso atvejus Kinijos miestuose. Mokslininkai naudojo patobulintas statistikos priemones, skirtas modeliuoti, kaip orai veikia ligos plitimą ir pašalinti neaktualius veiksnius, – rašo M.Andrei. – Ir tai vis dar yra tik preliminarūs duomenys, o jokiu būdu ne išvados – tačiau štai ką duomenys rodo iki šiol“.

koronavirusas, koronavirusas (Uhano virusas), pandemija, oras

„ZME Science“ įkūrėjas pasakoja, kad kuo didesnė temperatūra ir drėgmė, tuo mažesnis viruso R0 (kiek žmonių užkrečia viruso nešiotojas – lrytas.lt past). Pavyzdžiui, jei R0 = 2, tai jau užsikrėtęs žmogus virusą perduos vidutiniškai dviems kitiems žmonėms. „Mažesnis R0 reiškia, kad liga perduodama mažesniam skaičiui žmonių. R0, esantis žemiau 1 reiškia, kad liga ilgainiui išnyks“, – aiškina M.Andrei.

„Temperatūros pakilimas vienu Celsijaus laipsniu ir drėgnumo padidėjimas vienu procentu R0 sumažina atitinkamai 0,0266 ir 0,0106. Šis rezultatas atitinka faktą, kad aukšta aplinkos temperatūra ir didelė drėgmė žymiai sumažina gripo plitimą. Tai rodo, kad atėjus vasarai ir lietaus sezonui, šiauriniame pusrutulyje galima efektyviai sumažinti COVID-19 plitimą „, – Kinijos mokslininkus cituoja „ZME Science“.

koronavirusas, koronavirusas (Uhano virusas), pandemija, oras

Tad visa tai atrodo kaip nedidelė, bet vis dėlto paguoda. Bet visa tai gali pakeisti pasaulį – ypač kadangi infekcija plinta eksponentiškai, pastebi M.Andrei.

Jis rašo, kad susirgimų „kreivės išlyginimas“ galėtų mums laimėti brangaus laiko – sulėtindamas ligos plitimą ir užtikrindamas, kad sveikatos priežiūros sistemos nebūtų apkrautos per dideliu COVID-19 atvejų skaičiumi.

„Ką tai reiškia kitam sezonui? Tai geros naujienos šiauriniam pusrutuliui ir blogos žinios pietiniam, – rašo M.Andrei. – Tai reiškia, kad daugelyje Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos šalių padėtis po kelių mėnesių gali pagerėti. Tačiau iki to laiko dar turime nueiti ilgą kelią“.

Tyrimas pasiekiamas duomenų bazėje „ArXiv“. Wang et al iliustr., Publikuoja: lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.07.2019 laikas 14:18 Receptai Skanus abrikosų pyrago receptas. Be svorio!
Paprasčiausias skanus abrikosų pyrago receptas! Gaminame abrikosų pyragą! Gaminu jį kiekvieną savaitgalį! Greitas vasaros pyragas be svorio prie arbatos per 5 minutes + kepimas.

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 17:53 Receptai Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže

Gaminame. Vištienos sparneliai saldžiarūgščiame padaže. Kol vištienos sparneliai keps, dubenyje sumaišome medų, kečupą, sezamo aliejų, actą bei išspaustą česnaką. Šiuo padažu užpilame tik iš orkaitės ištrauktus, dar karštus, sp...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 21:57 Receptai Švelnus mėsos pyragas be terlionės su tešla

Tortas yra labai minkštas, švelnus ir sultingas, neužima daug laiko jį paruošti. Išsamų maisto paruošimo procesą žiūrėkite vaizdo įraše

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau