Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2021 » Rugsėjo » 21

Ar egzistavo civilizacijos Šiaurės ir Pietų ašigaliuose?

Mūsų planeta išgyveno keletą labai rimtų kataklizmų - potvynių, žemės drebėjimų, kurie, kaip manoma, sunaikino Lemūriją, Mu ir Atlantidą. Pasikeitė ir Žemės ašigalių padėtis. Ten, kur labai gilioje senovėje augo tropiniai miškai, dabar stūkso kilometrai ledo. Kalba eina apie senąsias Arktikos ir Antarktidos civilizacijas.

Daug tautų, ypač indoarijai, mena legendas apie savo protėvynę, kuri buvo kažkur šiaurėje, dabartinės Arktikos rajone. Senovės Graikijoje šios žemės buvo vadinamos Hiperborėja, išvertus tai reiškia “tolimiausioje šiaurėje”. Germanų tautose tos vietos buvo vadinamos “Thule”. Ten plytėjo didelės salos, išsidėstę ratu apie Šiaurės ašigalį.

Senovėje Siaurės ašigalyje karščio, žinoma, nebuvo, bet klimatas buvo nuosaikus. Kai čia pasidarė nepakeliamai šalta, Arktidos gyventojai patraukė pietų kryptimi: iš pradžių į Naujosios Žemės salą, o iš ten - į Jamalo pusiasalį ir palei Uralo kalnus į Pietų Uralo stepes. Čia buvo pastatytas šventasis miestas Arkaimas, kurį neseniai atrado mokslininkai. “Ar-ka” galima iššifruoti kaip dangų, o „im“ - kaip žemę. Taigi, miesto pavadinimas, išvertus pažodžiui, reiškia „dangų, liečiantį žemę“. Vien iš pavadinimo aišku, kad šiam miestui buvo skirta ypatinga misija. Arkaimas - dangaus ir žemės sandūroje esantis miestas.

Prancūzų mokslininkas Eduardas Schurė knygoje “Didieji išrinktieji” rašė: “...Baltosios rasės klestėjimas baigėsi po lediniu Siaurės ašigalio dvelksmu.

Graikų mitologija kalba apie baltuosius hiperboriečius. Tai žmonės su raudonais plaukais, mėlynomis akimis, ėję iš šiaurės per miškus, nušviestus šiaurės pašvaistės, lydimi šunų ir elnių...” Kas iš Arktidos liko šiandien?

Į šiaurę nuo Kanados yra didžiausia mūsų planetos sala Grenlandija. Jos plotas - daugiau kaip 2 milijonai kvadratinių kilometrų. Jos pavadinimas išvertus reiškia “žalia šalis”. Šiandien praktiškai visa sala padengta ledu ir sniegu. Kai kuriuose vietose ledo storis sieki daugiau kaip 3 kilometrus, o žmonės gyvena tik pietinėje salos pakrantėje. Vasarą čia iš tikrųjų daug žalumos. Būtų galima ištirpdyti gana storą Grenlandijos ledą ir atlikti archeologinius kasinėjimus, bet, ištirpinus ledus, gerokai pakiltų Arkties vandenyno lygis, tai sukeltų didelius potvynius ir masinę žmonių žūtį.

Rytiniame pusrutulyje yra smulkesni Arktidos likučiai - Špicbergeno sala ir Franco Josifo Žemės salos.

Priešingoje mūsų planetos dalyje plyti kelių kilometrų ledo sluoksniu padengtas septintasis žemynas Antarktida.

Įvairių šalių mokslininkų tyrinėjimai nustatė, kad labai seniai ledinės Antarktidos vietoje buvo tropinių miškų karalystė. Šis žemiškas rojus buvo negyvenamas. Netiesiogiai tai patvirtina geografinis žemėlapis, kurį admirolas Piris Reisas 1513 metais (likus 300 metų iki ledinio žemyno atradimo!) įsigijo Konstantinopolyje.

Jame pavaizduota šiaurinė Antarktidos dalis - Karalienės Mod Žemė, taip kaip ji atrodė tarp XIII ir IV tūkstantmečio prieš mūsų erą. Vadovybės pavedimu Amerikos poliarinis lakūnas Haroldas Olmejeris patikrino atvaizduotų vietų tikslumą ir padarė išvadą, kad “geografinės detalės, pavaizduotos apatinėje žemėlapio dalyje, puikiai dera su seiminės žvalgybos, atliktos per ledo dangalo storį, duomenimis... Tai reiškia, kad kartografinis pakrantės linijos atvaizdavimas atliktas iki apledėjimo...”

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau