Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Istorija » 2023 » Rugpjūčio » 25

Paslaptingas radinys, liudijantis apie aukštą senovės civilizacijų technologinių pasiekimų lygį

Paslaptingas radinys

Žmonijos istorijoje yra daugybė paslapčių ir mįslių, kurios vis dar lieka neišspręstos. Viena iš tokių paslapčių yra radinys, kuris vadinamas "klaidingai padėtu artefaktu". Šie įvairiose pasaulio vietose rasti daiktai glumina mokslininkus ir tyrėjus. Jie rodo technologinės pažangos lygį, kuris neatitinka jų sukūrimo laikmečio.

Remiantis tradiciniu istorijos požiūriu, šiuolaikinis žmogus atsirado maždaug prieš 200 000 metų, o jo senieji protėviai - maždaug prieš 6 milijonus metų. Tačiau atradus "klaidingų artefaktų" kilo abejonių dėl šios tradicinės chronologijos. Vienas žymiausių artefaktų buvo rastas XIX a. dideliame anglies gabale. Šis įrankis, primenantis grąžto dalį, savo kokybe prilygo XIX a. įrankiams. Jis buvo rastas prieš šimtus milijonų metų susiformavusiame anglies klode.

Šis atradimas sukrėtė mokslininkus. Kaip įmanoma, kad prieš šimtus milijonų metų jau egzistavo pažangi žmonių civilizacija? Savo mintimis ir abejonėmis dalijosi Džonas Buchananas (John Buchanan), 1852 m. pristatęs šį radinį Škotijos antikvarų draugijos posėdyje. Jis pažymėjo, kad anglis susiformavo gerokai anksčiau, nei Žemėje atsirado žmogus, tačiau kaip tuomet paaiškinti žmogaus įrankių buvimą anglies klodo viduje, kurį dengia didžiulė diluvialių nuosėdų ir akmenukų masė?

Susitikime dalyvavę mokslininkai ir antikvarai pasiūlė savo versijas šiai paslapčiai paaiškinti. Kai kurie manė, kad rastas įrankis buvo sulūžusio grąžto, naudoto ankstesnių anglių paieškų metu, dalis. Tačiau Buchanan'o išsamioje ataskaitoje nenurodoma, kad anglis aplink įrankį buvo suskilusi. Aprašyme teigiama, kad radus įrankį jis buvo visiškai apgaubtas medžio anglies apvalkalu.

Šis radinys sukėlė ne tik mokslininkų susidomėjimą, bet ir platų atgarsį visuomenėje. Jis tapo mokslinių sluoksnių diskusijų objektu, patraukė istorikų, archeologų ir antropologų dėmesį. Buvo pasiūlytos įvairios teorijos ir hipotezės, paaiškinančios "klaidingai pamestų artefaktų" kilmę.

Viena iš hipotezių teigia, kad šiuos artefaktus galėjo palikti senovinės civilizacijos, egzistavusios gerokai anksčiau nei mums žinomos civilizacijos. Šią hipotezę patvirtina artefaktų, neatitinkančių žinomų senovės civilizacijų technologinės raidos, radiniai. Pavyzdžiui, Afrikoje rasta akmeninių įrankių, kurie yra pranašesni už geležies amžiuje naudotus įrankius.

Kita hipotezė teigia, kad šie artefaktai galėjo atsirasti dėl laiko iškraipymų arba daiktų perkėlimo laike. Yra teorijų apie kelionių laiku ir erdve galimybę, o "klaidingai perkeltų artefaktų" radiniai galėtų būti susiję su tokiais reiškiniais.

Nors yra daug hipotezių ir teorijų, vis dar nėra aiškaus atsakymo apie šių paslaptingų artefaktų kilmę. Jie tebėra nežinomi senovės technologijų pasiekimų įrodymai, keliantys mokslininkų ir tyrėjų sumišimą ir susidomėjimą.

O, ką jūs manote? dalinkitės komentaruose...

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-11 laikas 22:44 Receptai Orkaitėje skrudinta kiaulienos nugarinė
Padažas saldus ir tirštas, bet puikiai dera su kiauliena. Tuo tarpu keptuvėje ant vidutinio karščio pakepinkite spanguoles, apelsinų uogienę, apelsinų sultys, ir šalaviją. Užvirkite, tada sumažinkite karštį iki vidutinės šilumos, ...

Skaityti daugiau

2020-11-12 laikas 15:48 Receptai Kokosinis tortas su kondensuotu pienu
Dubenyje sumaišykite kukurūzų miltus su pienu. Sudėkite cukraus pudrą, įpilkite grietinėlę, kondensuotą pieną, suberkite kokosų drožles ir viską dar kartą gerai išmaišykite.

Skaityti daugiau

2020-10-30 laikas 23:14 Receptai Kaip Paruošti Tikrą Plovą Kazane Su Aviena?
Lauke kazane pagamintas plovas tai patiekalas, kuriam vargu ar kas nors gali prilygti. Dažnai ir žiemą, kai žemė padengta sniego sluoksniu, o kvėpuojant kyla dideli karšto oro gūsiai, vyrai su dideliais mediniais šaukštais prie la...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau