- 25.08.2023
- 5.0 Reitingas
- 820 Peržiūros
- Komentarai
Žmonijos istorijoje yra daugybė paslapčių ir mįslių, kurios vis dar lieka neišspręstos. Viena iš tokių paslapčių yra radinys, kuris vadinamas "klaidingai padėtu artefaktu". Šie įvairiose pasaulio vietose rasti daiktai glumina mokslininkus ir tyrėjus. Jie rodo technologinės pažangos lygį, kuris neatitinka jų sukūrimo laikmečio.
Remiantis tradiciniu istorijos požiūriu, šiuolaikinis žmogus atsirado maždaug prieš 200 000 metų, o jo senieji protėviai - maždaug prieš 6 milijonus metų. Tačiau atradus "klaidingų artefaktų" kilo abejonių dėl šios tradicinės chronologijos. Vienas žymiausių artefaktų buvo rastas XIX a. dideliame anglies gabale. Šis įrankis, primenantis grąžto dalį, savo kokybe prilygo XIX a. įrankiams. Jis buvo rastas prieš šimtus milijonų metų susiformavusiame anglies klode.
Šis atradimas sukrėtė mokslininkus. Kaip įmanoma, kad prieš šimtus milijonų metų jau egzistavo pažangi žmonių civilizacija? Savo mintimis ir abejonėmis dalijosi Džonas Buchananas (John Buchanan), 1852 m. pristatęs šį radinį Škotijos antikvarų draugijos posėdyje. Jis pažymėjo, kad anglis susiformavo gerokai anksčiau, nei Žemėje atsirado žmogus, tačiau kaip tuomet paaiškinti žmogaus įrankių buvimą anglies klodo viduje, kurį dengia didžiulė diluvialių nuosėdų ir akmenukų masė?
Susitikime dalyvavę mokslininkai ir antikvarai pasiūlė savo versijas šiai paslapčiai paaiškinti. Kai kurie manė, kad rastas įrankis buvo sulūžusio grąžto, naudoto ankstesnių anglių paieškų metu, dalis. Tačiau Buchanan'o išsamioje ataskaitoje nenurodoma, kad anglis aplink įrankį buvo suskilusi. Aprašyme teigiama, kad radus įrankį jis buvo visiškai apgaubtas medžio anglies apvalkalu.
Šis radinys sukėlė ne tik mokslininkų susidomėjimą, bet ir platų atgarsį visuomenėje. Jis tapo mokslinių sluoksnių diskusijų objektu, patraukė istorikų, archeologų ir antropologų dėmesį. Buvo pasiūlytos įvairios teorijos ir hipotezės, paaiškinančios "klaidingai pamestų artefaktų" kilmę.
Viena iš hipotezių teigia, kad šiuos artefaktus galėjo palikti senovinės civilizacijos, egzistavusios gerokai anksčiau nei mums žinomos civilizacijos. Šią hipotezę patvirtina artefaktų, neatitinkančių žinomų senovės civilizacijų technologinės raidos, radiniai. Pavyzdžiui, Afrikoje rasta akmeninių įrankių, kurie yra pranašesni už geležies amžiuje naudotus įrankius.
Kita hipotezė teigia, kad šie artefaktai galėjo atsirasti dėl laiko iškraipymų arba daiktų perkėlimo laike. Yra teorijų apie kelionių laiku ir erdve galimybę, o "klaidingai perkeltų artefaktų" radiniai galėtų būti susiję su tokiais reiškiniais.
Nors yra daug hipotezių ir teorijų, vis dar nėra aiškaus atsakymo apie šių paslaptingų artefaktų kilmę. Jie tebėra nežinomi senovės technologijų pasiekimų įrodymai, keliantys mokslininkų ir tyrėjų sumišimą ir susidomėjimą.
O, ką jūs manote? dalinkitės komentaruose...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau