- 27.08.2023
- 5.0 Reitingas
- 656 Peržiūros
- Komentarai
Sičuano provincijoje, Sanxingdui kaime, buvo rastas radinys, kuris iškart patraukė visų dėmesį ir privertė peržiūrėti įsivaizdavimą apie senovės Kinijos civilizaciją. 1929 m. pavasarį valstietis, kasdamas šulinį, aptiko didelę nefrito relikvijų slėptuvę. Šis įvykis davė pradžią paslaptingos senovės karalystės paieškoms, kurios buvo surastos tik 1986 m. Darbininkai atsitiktinai atkasė dvi milžiniškas aukojimo duobes, pilnas unikalių artefaktų, kurie buvo sudaužyti, sudeginti ir kruopščiai užkasti.
Tarp rastų artefaktų buvo statulėlės su gyvūnų galvomis, kaukės su drakono ausimis ir atvira burna, pilna dantų, kaukės su aukso folija, dekoratyviniai gyvūnai, įskaitant drakonus, gyvates ir paukščius, taip pat lazda, aukuras, bronzinis medis, kirviai, lentelės, žiedai, peiliai ir daug kitų unikalių daiktų. Ypatingą susidomėjimą kėlė 2,62 m aukščio bronzinė stovinčio žmogaus figūra - didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi pasaulyje.
Tačiau labiausiai stebino didelės bronzinės kaukės ir galvos su neįprastais bruožais, kurie neatitiko azijiečių išvaizdos. Kaukės turėjo didžiules migdolo formos akis, briaunotas nosis ir atsikišusias ausis, taip pat papildomus, gausiai dekoruotus torsus. Mokslininkus nustebino toks meninis stilius, kuris buvo visiškai nežinomas Kinijos meno istorijoje.
Atlikus radiokarboninę analizę, artefaktai buvo datuojami XII-XI a. pr. m. e. Jie buvo sukurti naudojant pažangią bronzos liejimo techniką, o vario ir alavo lydinyje buvo švino, todėl metalas buvo patvaresnis. Įdomu tai, kad iš šio lydinio buvo nulieti sunkesni ir didesni daiktai, pavyzdžiui, natūralaus dydžio vyro statula ir keturių metrų bronzinis medis.
1986 m. Sanxingdui atrastas radinys tapo atskaitos tašku tiriant senovės Kiniją. Sanxingdui rasti artefaktai datuojami antrojo tūkstantmečio prieš Kristų pabaiga ir priklauso Šangų dinastijai. Tačiau, nepaisant to, nėra jokių įrašų ar paminėjimų apie paslaptingą kultūrą, sukūrusią šiuos artefaktus.
Šis atradimas paskatino pakeisti vienos Kinijos civilizacijos sampratą ir pripažinti kelių regioninių kultūrų egzistavimą. Mokslininkai vis dar bando įminti senovės Kinijos artefaktų paslaptį ir išsiaiškinti, kokia kultūra slypi už šių unikalių radinių.
O, ką jūs manote? dalinkitės...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau